Категорія статобліку 6.14
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
69041, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 липня 2009 року о 13 год. 19 хв. Справа № 2а-2903/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіСтрельнікової Н.В.
при секретаріГорбової І.С.
розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом:Прокурора м. Енергодара Запорізької області, в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах Державного підприємства «Національна енергетична Компанія «Укренерго», в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні»Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго», м. Запоріжжя
до: Комунального підприємства «Центр дозвілля «Промінь», м. Запоріжжя
про: стягнення штрафних санкцій,-
за участю представників:
від прокуратури:ОСОБА_1, посвідчення № 83 від 06.08.2008 р.;
від позивача:ОСОБА_2, довіреність б/н від 28.01.2009 р.;
від відповідача:ОСОБА_3, довіреність від 20.07.2009 р.,-
ВСТАНОВИВ:
13 травня 2009 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора м. Енергодара Запорізької області, в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах - Державного підприємства «Національна енергетична Компанія «Укренерго», в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні»Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго»до КП «Центр дозвілля «Промінь», в якому позивач просить суд стягнути з відповідача 1 700 грн. штрафу накладеного постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії в Запорізькій області № 01/20-5081 від 10 грудня 2008 року в доход Державного бюджету м. Енергодар Запорізької області.
В обґрунтування заявлених вимог прокурор зазначає, що проведеною прокуратурою міста Енергодара перевіркою встановлено, що КП «Центр дозвілля «Промінь»не сплачено суму штрафних санкцій, застосованих до відповідача, на підставі постанови № 01/20-5081 від 10 грудня 2008 року, Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії. Також, свої позовні вимоги прокурор обґрунтовує на підставі Законів України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності», «Про теплопостачання», «Про електроенергетику».
У судовому засіданні прокурор та представник позивача вимоги підтримали в повному обсязі. Просять суд стягнути з відповідача суму штрафних санкцій в розмірі 1700 грн. накладених постановою Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії і теплової енергії в Запорізькій області за № 01/20-5081 від 10 грудня 2008 року.
Представник відповідача в судовому засіданні вимоги позивача не визнав в повному обсязі та надав суду письмові заперечення, в яких зазначає незгоду підприємства з виявленими контролюючим органом порушеннями законодавства про електроенергетику. Також зазначає, що КП «Центр дозвілля «Промінь»не є власником теплової установки, тому питання нанесення на теплопроводах позначок виду теплоносія і напрямків руху, оснащення елеваторних вузлів манометрами та термометрами повинно бути поставлено Енергодарській міській раді, яка є власником теплової установки.
З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.
13 березня 2008 року інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Запорізькій області проведено перевірку з державного енергетичного нагляду в КП «Центр дозвілля «Промінь». В ході проведення перевірки виявлено невиконання відповідачем вимог законодавства, а саме: на підприємстві відсутня особа відповідальна за сприятливий стан і безпечну та економічну експлуатацію устаткування теплових установок і мереж; не надана інструкція з експлуатації теплового устаткування; не надана виконавча схема вузлу вводу опалення з нумерацією запірної арматури; не наданий графік планово-попереджувальних ремонтів теплотехнічного обладнання і устаткування; на момент обстеження не наданий журнал дефектів теплового обладнання; на теплопроводах теплового вузла відсутні позначки виду теплоносія і напрямків руху теплоносія; елеваторний вузол вводу опалення не оснащений на подавальному та зворотному трубопроводах манометрами; елеваторний вузол вводу опалення не оснащений на подавальному та зворотному трубопроводах термометрами. За результатами проведеної перевірки державним інспектором складено акт № 48/76-08/Т від 13 березня 2008 року (а.с. 35).
На підставі складеного акту, з метою усунення виявлених порушень, державним інспектором, директору КП «Центр дозвілля «Промінь», винесено припис № 48/76-08/Т від 13 березня 2008 року з вимогою про усунення виявлених порушень та повідомлення Державної інспекції до 12 червня 2008 року ( а.с. 33).
12 листопада 2008 року Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Запорізькій області проведено перевірку КП «Центр дозвілля «Промінь»на виконання вимог припису № 48/76-08/Т від 13 березня 2008 року. В ході проведення зазначеної перевірки встановлено, що відповідачем вимоги припису зазначених в п.п. 1, 6, 7, 8, не виконані. За результатами перевірки складено акт № 1-08-13-8142/Ап/ПП/0001 від 12 листопада 2008 року (а.с. 34).
12 листопада 2008 року, за невиконання вимог припису № 48/76-08/Т від 13 березня 2008 року державним інспектором з енергетичного нагляду складено протокол № 48/25-08/Т про порушення Закону України «Про теплопостачання».
10 грудня 2008 року державним інспектором Держенергонагляду у Запорізькій області відносно КП «Центр дозвілля «Промінь», за ухилення від виконання припису, винесено постанову № 01/20-5081 про накладення штрафу у розмірі 1 700 грн. (а.с. 38).
Постанова № 01/20-5081 отримана КП «Центр дозвілля «Промінь»22 грудня 2008 року, про що свідчить поштове повідомлення № 1840561 (а.с. 39).
Відповідачем на адресу Міністерства палива та енергетики України направлено заяву про оскарження рішення про накладення штрафу (а.с. 43), але Департаментом з питань електроенергетики Міністерства палива та енергетики України відмовлено у задоволені скарги відповідача (а.с. 46).
На день розгляду справи відповідачем сума штрафних санкцій в розмірі 1700 грн. не сплачена.
Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства, оцінивши надані сторонами докази, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику» № 575/97-ВР від 16 жовтня 1997 року Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії здійснює нагляд за електричними і тепловикористовуючими установками та тепловими мережами споживачів та субєктів електроенергетики.
Основні організаційні і технічні вимоги до безпечної, надійної та економічної експлуатації джерел теплопостачання, теплофікаційних і тепловикористовувальних установок, теплових мереж, систем опалення та вентиляції, гарячого водопостачання, збирання і повернення конденсату, водопідготовки, а також засобів вимірювальної техніки, окрім ТЕЦ, магістральних теплових мереж та котелень, підключених до них, які належать до сфери управління Мінпаливенерго встановлюються «Правилами технічної експлуатації теплових установок і мереж»затверджених наказом Міністерства палива та енергетики України № 71 від 14 лютого 2007 року (далі Правила).
Відповідно до п. 5.2.3. Правил без наявності відповідного, спеціально підготовленого персоналу експлуатація теплових установок і мереж не допускається.
Згідно з п. 7.1.15. Правил тепловикористовувальна установка, трубопроводи і допоміжне устатковання фарбуються лаками чи фарбами, стійкими до дії парів та газів, що виділяються в приміщенні, де розташована ця установка. Забарвлення та написи на трубопроводах слід наносити згідно з додатком 4.
Відповідно до п. 7.7.4. Правил вузол керування водяної теплової мережі має бути оснащено: манометрами на подавальному та зворотному трубопроводах; термометрами на подавальному та зворотному трубопроводах вводу, а також після елеватора або іншого пристрою для змішування.
Згідно п.п. 3, 4, 8 ч. 5 ст. 9 Закону України «Про електроенергетику»Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право: давати споживачам та субєктам електроенергетики обовязкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; давати споживачам та субєктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до субєктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про основні засади державного нагляду у сфері господарської діяльності»№ 877-V від 5 квітня 2007 року відповідальність субєкта господарювання настає за невиконання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виявлених під час здійснення заходу державного нагляду (контролю), тягне за собою застосування до субєкта господарювання штрафних санкцій у порядку, встановленому законом.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 31 Закону України «Про теплопостачання»№ 2633-IV від 2 червня 2005 року уповноважені органи застосовують до субєктів господарювання юридичних осіб штрафні санкції: за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергозбереження або Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії, або Національної комісії регулювання електроенергетики України у розмірі трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Про вчинення порушень, зазначених у ст. 31 зазначеного Закону, посадовими особами уповноважених органів, що виявили правопорушення, складається протокол, який разом із поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та документами, що стосуються справи, передаються посадовим особам, уповноваженим розглядати такі справи. Керівник чи заступник керівника уповноваженого органу розглядає справу протягом 15 днів з дня отримання відповідних документів. Рішення керівника чи заступника керівника уповноваженого органу про накладання штрафу оформляється постановою. Субєкт господарювання повинен сплатити штраф у пятнадцятиденний термін із дня отримання постанови про його накладання.
Як встановлено з матеріалів справи, то відповідачем постанова № 01/20-5081 від 10 грудня 2008 року оскаржувалась до Міністерства палива та енергетики України, але зазначена постанова залишена без змін. До суду вказана постанова не оскаржувала ся і є чинною на час розгляду справи у суді.
Крім того, слід зазначити, що на відповідача, на підставі постанови № 01/20-5081 від 10 грудня 2008 року, накладено штраф за невиконання вимог припису контролюючого органу, а не порушень законодавства про електроенергетику. Відповідачем припис № 48/76-08/Т до Міністерства палива та енергетики або суду не оскаржувався, тому є чинним.
З огляду на викладене, суд вважає позовні вимоги документально підтвердженими, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 158-163, ч. 4 ст. 167 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора м. Енергодара Запорізької області, в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних відносинах - Державного підприємства «Національна енергетична Компанія «Укренерго», в особі відокремленого підрозділу «Держенергонагляд у Дніпровському регіоні»Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго» до КП «Центр дозвілля «Промінь»про стягнення штрафних санкцій задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Комунального підприємства «Центр дозвілля «Промінь» (71500, Запорізька область, м. Енергодар, вул. Набережна, пав-н 7, р/р 26008207857051 ЗРУ «Приватбанк»м. Енергодар, МФО 313399, ЄДРПОУ 31180638) на користь Державного бюджету м. Енергодар Запорізької області (р/р 31119106700015 у ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, код ЄДРПОУ 34677056, одержувач Державний бюджет м. Енергодара Запорізької області, КБК 21081100) 1 700 (одна тисяча сімсот) грн. штрафу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її складення у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
СуддяН.В. Стрельнікова
Постанова у повному обсязі складена 27 липня 2009 року.