Категорія статобліку 6.14
ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
69041, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в
ПОСТАНОВА
Іменем України
10 червня 2009 р. о 13 год. 29 хв. Справа № 2а-2385/09/0870
Запорізький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіСтрельнікової Н.В.
при секретаріСвітлицькій О.О.
розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом:Прокурора Комунарського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області, м. Запоріжжя
до:Виробничого кооперативу «Звязківець», м. Запоріжжя
простягнення фінансових санкцій,
за участю представників:
від прокуратури:ОСОБА_1, посвідчення № 21 від 25 червня 2007 року;
від позивача:ОСОБА_2, довіреність № 41/1-8-3114 від 28 жовтня 2008 року;
від відповідача:не зявився,-
ВСТАНОВИВ:
10 квітня 2009 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Комунарського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області до Виробничого кооперативу «Звязківець», в якому позивач просить суд стягнути з ВК «Звязківець»згідно постанови № 061115 начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Запорізькій області суму фінансових санкцій у розмірі 1700 грн., яка підлягає зарахуванню до державного бюджету Комунарського району.
В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що уповноваженими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області 12 січня 2009 року проведено перевірку додержання субєктом підприємницької діяльності ВК «Звязківець»вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено відповідний акт. Перевіркою виявлено порушення ст. 60 вказаного Закону, а саме: на транспортному засобі, який належить ВК «Звязківець», надання послуг з перевезення вантажу здійснювалось без оформлення документів, перелік яких визначено ст.ст. 39, 48 Закону України «Про автомобільний транспорт». Начальником територіального управління відносно ВК «Звязківець»за вказане правопорушення винесено постанову №061115 від 27 січня 2009 року про застосування до субєкта підприємницької діяльності фінансових санкцій у розмірі 1700 грн. До теперішнього часу сума штрафних санкцій відповідачем не сплачена, що зумовлює необхідність їх стягнення у судовому порядку. В позовній заяві позивач просить суд стягнути з відповідача суму фінансових санкцій.
У судовому засіданні прокурор Кравченко В.В. та представник позивача ОСОБА_2 підтримали позовні вимоги з підстав, викладених у позовній заяві, просять суд задовольнити позов і стягнути з ВК «Звязківець»фінансові санкції, накладені на відповідача згідно постанови начальника Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області № 061115 від 27 січня 2009 року.
Представник відповідача у судове засідання не з`явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином.
Відповідач про причини неявки суд не повідомив, згідно ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. Згідно з витягом з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, станом на 20 травня 2009 року ВК «Звязківець»зареєстрований за адресою ІНФОРМАЦІЯ_1.
Згідно ч. 3 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»зміни до установчих документів юридичної особи, підлягають обовязковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.
З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.
12 січня 2009 року уповноваженими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області проведено перевірку транспортного засобу, який належить ВК «Звязківець»з питань додержання вимог Закону України «Про автомобільний транспорт». Під час проведення перевірки виявлено порушення ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме: у салоні транспортного засобу під час перевірки відсутня візуальна інформація. За наслідками перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 093568 від 12 січня 2009 року.
Вказаний акт підписаний посадовими особами що провели перевірку та водієм перевіряємого транспортного засобу, який у графі «Пояснення водія про причини порушень»погодився з виявленим порушенням та зазначив, що всі виявлені недоліки будуть усунені, підписав акт.
27 січня 2008 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області відносно ВК «Звязківець»винесено постанову № 061115 про застосування до субєкта підприємницької діяльності фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень, за виявлене правопорушення.
До теперішнього часу сума фінансових санкцій відповідачем не сплачена. На час розгляду справи відповідач не представив суду докази сплати фінансових санкцій.
Розглянувши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Згідно з п. 1 «Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»затвердженого наказом Міністерства транспорту та звязку України № 888 від 14 грудня 2005 року (далі Положення), територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 року N 1190, мають печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Державного Герба України.
Відповідно до п. 4 Положення основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення державного контролю за дотриманням субєктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування на автомобільному транспорті загального користування.
На підставі п. 4 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»затвердженного постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 8 листопада 2006 року (далі Порядок) державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.
Відповідно до п. 15 Порядку під час проведення рейдової перевірки перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону «Про автомобільний транспорт»документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.
Згідно п. 25 Порядку, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи субєкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.
Згідно ч. 2 п. 27 Порядку за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.
Також, п. 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.
Згідно з п. 37 Порядку керівник органу державного контролю та його заступник має право: виносити обовязкові для виконання субєктами господарювання приписи і постанови; вживати в установленому законодавством порядку заходів до обмеження надання субєктом господарювання певних послуг (виконання робіт); накладати на субєктів господарювання та громадян, у тому числі на посадових осіб, стягнення відповідно до законодавства.
Згідно п. 1, п. 9 ч. 1 ст. 34 Закону України «Про автомобільний транспорт»№ 2344 ІІІ від 5 квітня 2001 року визначаються вимоги до автомобільного перевізника, відповідно до яких автомобільний перевізник повинен: виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; забезпечувати водіїв відповідною документацією на перевезення пасажирів.
Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт»автомобільні перевізники, водії, пасажири повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконуються пасажирські перевезення.
Згідно ч. 2 ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт» встановлено документи на підставі яких виконуються регулярні пасажирські перевезеня: для автомобільного перевізника ліцензія, договір із органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування чи їх дозвіл, паспорт маршруту, документ, що засвідчує використання автобуса на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія автобуса посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, дорожній лист, квитково-касовий лист, схема маршруту, розклад руху, таблиця вартості проїзду (крім міських перевезень), інші документи, передбачені законодавством України
Відповідно до абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. ст. 39, 48 цього Закону, штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За таких обставин, вимоги прокурора Комунарського району м. Запоріжжя про стягнення з відповідача ВК «Звязківець» на користь державного бюджету Комунарського району м. Запоріжжя 1700 грн. фінансових санкцій є обґрунтованими, заснованими на законі і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 94, 112, 136, 159-163 КАС України, ст.ст. 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора Комунарського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області до ВК «Звязківець»про стягнення фінансових санкцій задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з Виробничого кооперативу «Звязківець»(АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету Комунарського району ( р/р 31118106700005, код ЄДРПОУ 34677119, ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, одержувач: Державний бюджет Комінарського району) 1700 (одна тисяча сімсот) грн.. 00 коп. штрафних санкцій за порушення законодавства про автомобільний транспорт.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її складення у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.
Постанова у повному обсязі складена 12 червня 2009 року.
Суддя:(підпис)ОСОБА_3