Постанова № 46630964, 18.05.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.05.2009
Номер справи
2а-1580/09/0870
Номер документу
46630964
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Категорія статобліку 6.11

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

69041, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в

ПОСТАНОВА

Іменем України

за результатами розгляду справи у порядку письмового провадження

18 травня 2009 р. Справа № 2а-1580/09/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого –судді Стрельнікової Н.В.

розглянув в порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом: Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів,

м. Запоріжжя

до: Підприємства Бердянської виправної колонії № 77 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань, м. Бердянськ Запорізької області

про стягнення суми адміністративно-господарчих санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році,

за участю представників:

від позивача: не з’явився;

від відповідача: не з’явився;

ВСТАНОВИВ:

4 березня 2009 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Підприємства Бердянської виправної колонії № 77 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань, в якому позивач просить суд стягнути з відповідача 8 376 грн. 04 коп. адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році.

В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що відповідно до «Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів»наданого відповідачем до Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів, середньооблікова кількість штатних працівників, що працювали у відповідача, за звітний період склала 19 осіб. Середньооблікова кількість інвалідів, відповідно до нормативу, встановленого ч. 1 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», на Підприємстві Бердянської виправної колонії № 77 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань повинна складати 1 особу. Згідно відомостей наданих відповідачем у Звіті, відповідно до списку працюючих інвалідів –штатних працівників, які були зайняті на підприємстві у 2007 році, середньооблікова кількість інвалідів на підприємстві склала 0 осіб, що не відповідає встановленому нормативу.

У судове засідання представник позивача не з’явився. На адресу суду надійшла заява позивача (вх. 7866 від 18 травня 2009 року) з проханням розглянути справу за відсутності представника позивача. Позовні вимоги підтримують в повному обсязі.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився. Надіслав на адресу суду заяву (вх. 7545 від 13 травня 2009 року) про розгляд справи за відсутністю представника відповідача.

Відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження.

Суд визнав за доцільне вирішити справу за наявними в ній матеріалами, за відсутності в судовому засіданні представників позивача та відповідача.

З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.

На початку 2008 року Підприємством Бердянської виправної колонії № 77 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань до Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів подано «Звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2007 рік», форми 10 –ПІ річна-поштова, затвердженого наказом Мінпраці України № 42 від 10 лютого 2007 року.

Відповідно до зазначеного звіту середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за рік складає 19 осіб. З них середньооблікова кількість штатних працівників, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність за рік складає 0 осіб. Кількість інвалідів –штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»фактично за рік повинно складати 1 особу. Середньорічна заробітна плата штатного працівника за рік складає 7 432 грн. В казаний звіт підписаний керівником підприємства та його головним бухгалтером (а.с. 6).

Згідно розрахунку заборгованості по сплаті адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу з працевлаштування інвалідів за 2007 рік, який надано позивачем, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу у 2007 році –19 осіб; кількість інвалідів –штатних працівників, які повинні працювати в 2007 році на робочих місцях, створених відповідно до вимог ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»- 1 особу; середньооблікова кількість інвалідів у 2007 році –0 осіб; середньорічна заробітна плата штатного працівника в 2007 році –7 431 грн. 58 коп.; сума адміністративно-господарських санкцій –7 431 грн. 58 коп.; сума пені за один день прострочення (120 відсотків річної облікової ставки Національного банку України) –2 грн. 97 коп.; сума пені за період з 16 квітня 2008 року по 27 лютого 2009 року –944 грн. 46 коп.; загальна сума заборгованості –8 376 грн. 04 коп. (а.с. 4).

Дослідивши матеріали справи, проаналізувавши норми законодавства суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.

Згідно з формою державної статистичної звітності № 10 ПІ поштова-річна „Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів”, затвердженою наказом Мінпраці України № 42 від 10 лютого 2007 року, підприємства, установи, організації незалежно від форм власності та господарювання, не пізніше 1 березня після звітного періоду подають до регіонального відділення Фонду соціального захисту інвалідів звіт про зайнятість та працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ч.8 ст.69 Господарського кодексу України підприємство з правом найму робочої сили забезпечує визначену відповідно до Закону кількість робочих місць для працевлаштування неповнолітніх, інвалідів, інших категорій громадян, які потребують соціального захисту. Відповідальність підприємства за невиконання даної вимоги встановлюється Законом.

Згідно ч. 1 ст. 19 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” № 875 –ХІІ від 21 березня 1991 року для підприємств (об’єднань), установ, організацій незалежно від форм власності і господарювання установлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік –у кількості одного робочого місця, якщо інше не передбачено Законом.

Статтею 20 вказаного Закону передбачено, що підприємства (об’єднання ), установи і організації, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, зобов’язані щорічно сплачувати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на підприємстві за кожне робоче місце, незайняте інвалідом. А для підприємств, на яких працює від 8 до 15 чоловік, розмір штрафних санкцій визначається в розмірі половини середньорічної заробітної плати на підприємстві.

Відповідно до матеріалів справи відповідачем встановлений законодавством України норматив по працевлаштуванню інвалідів не виконано.

Середньорічна заробітна плата штатного працівника за 2007 рік на підприємстві відповідача складає 7 431 грн. 58 коп.

Розмір штрафних санкцій за незайняте робоче місце інваліда для підприємства відповідача, згідно наданого позивачем розрахунку, становить 7 431 грн. 58 коп.

Відповідачем на час проведення судового засідання не надано до суду доказів сплати штрафних санкцій.

Згідно з ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій тягне за собою нарахування пені. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків річних облікової ставки НБУ, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь строк.

З урахуванням зазначеного, відповідно до розрахунку позивача, сума пені за порушення термінів сплати адміністративно-господарських санкцій за невиконання відповідачем нормативу щодо працевлаштування інвалідів становить 944 грн. 46 коп.

Відповідно до ч. 2, 3 ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першою цієї статті, і забезпечують працевлаштування інвалідів.

Підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць виходячи з вимог статті 18 цього Закону

Відповідач не надав суду будь-яких доказів створення робочих місць для працевлаштування інвалідів у кількості необхідній для виконання нормативу, або доказів які б свідчили б про вжиття заходів щодо самостійного пошуку та працевлаштування інвалідів.

З огляду на викладене, суд вважає позовні вимоги документально підтвердженими, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 158-163 , ч. 4 ст. 167 КАС України, суд,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до Підприємства Бердянської виправної колонії № 77 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань про стягнення суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році –задовольнити у повному обсязі.

Стягнути з Підприємства Бердянської виправної колонії № 77 Управління державного департаменту України з питань виконання покарань (71100,Запорізька область, м. Бердянськ, вул. Промислова, 1, ЄДРПОУ 08680081) на користь Запорізького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (69095, м. Запоріжжя, вул. Гоголя, 147, р/р 31216230700011, одержувач –державний бюджет м. Бердянська, код ЄДРПОУ 34676953, ГУДКУ в Запорізькій області МФО 813015, код платежу 50070000) суму адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у 2007 році, у розмірі 8 376 (вісім тисяч триста сімдесят шість) грн. 04 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її складення у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Суддя (підпис) Н.В. Стрельнікова

Суддя: