Постанова № 46630812, 10.06.2009, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.06.2009
Номер справи
2а-2382/09/0870
Номер документу
46630812
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

Категорія статобліку 6.14

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

69041, м. Запоріжжя, вул. Кремлівська, 65 в

ПОСТАНОВА

Іменем України

10 червня 2009 р. о 13 год. 19 хв. Справа № 2а-2382/09/0870

Запорізький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіСтрельнікової Н.В.

при секретаріСвітлицькій О.О.

розглянув в відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом:Прокурора Комунарського району м. Запоріжжя, в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області, м. Запоріжжя

до:фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Запоріжжя

простягнення суми фінансових санкцій,

за участю представників:

від прокуратури:ОСОБА_2, посвідчення № 21 від 25 червня 2007 року;

від позивача:ОСОБА_3, довіреність № 41/1-8-3114 від 28 жовтня 2008 року;

від відповідача:не зявився,-

ВСТАНОВИВ:

10 квітня 2009 року до Запорізького окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов прокурора Комунарського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області до ФОП ОСОБА_1, в якому позивач просить суд стягнути з ФОП ОСОБА_1 згідно постанови № 061050 начальника територіального управління Головавтотрансінспекції у Запорізькій області суму фінансових санкцій у розмірі 1530 грн., яка підлягає зарахуванню до державного бюджету Комунарського району.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на те, що 11 листопада 2008 року уповноваженими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області проведено перевірки додержання ФОП ОСОБА_1 вимог Закону України «Про автомобільний транспорт», про що складено відповідний акт. Перевіркою виявлено порушення ст. 60 вказаного Закону, а саме здійснення вантажних перевезень на договірних умовах без оформлення документів, перелік яких зазначено у ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт». Начальником територіального управління відносно ФОП ОСОБА_1 за вказане правопорушення винесено постанову № 061050 від 16 грудня 2008 року про застосування до субєкта підприємницької діяльності фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.

Як зазначає в позовній заяві прокурор, то 27 січня 2009 року ОСОБА_1 до державного бюджету Комунарського району м. Запоріжжя сплачено штраф в розмірі 170 грн. відповідно до постанови № 061050. До теперішнього часу сума штрафних санкцій в розмірі 1530 грн. ФОП ОСОБА_1 не сплачена, що зумовлює необхідність їх стягнення у судовому порядку. В позовній заяві позивач просить суд стягнути з ФОП ОСОБА_1 вказану суму фінансових санкцій.

У судовому засідання прокурором Кравченко В.В. надано суду уточнення до позовної заяви, в якій зазначається, що ФОП ОСОБА_1 відповідно до платіжних доручень № 16 від 17 березня 2009 року, від 7 травня 2009 року, № 103 від 5 червня 2009 року здійснив оплату штрафних санкцій на загальну суму 850 грн. Просить суд стягнути з відповідача суму боргу у розмірі 680 грн., які необхідно перерахувати до державного бюджету Комунарського району м. Запоріжжя.

Представник позивача ОСОБА_3 у судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі з підстав зазначених в позовній заяві.

Представник відповідача проти позову не заперечив, відзив на позов до суду не надіслав, у судове засідання не зявився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.

Суд визнав за можливе розглянути справу по суті без участі представників позивача та відповідача, за наявними у справі матеріалами.

З матеріалів справи та наявних в ній доказів, судом встановлено наступне.

11 листопада 2008 року уповноваженими особами територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області проведено перевірку ФОП ОСОБА_1 з питань додержання вимог Закону України «Про автомобільний транспорт». Під час проведення перевірки виявлено порушення ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме відсутність в дорожньому листі штампа медичного працівника про проходження перед рейсового медичного огляду, що передбачено ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт». За наслідками перевірки складено акт проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 097728.

16 грудня 2008 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Запорізькій області відносно ФОП ОСОБА_1, за виявлене правопорушення, винесено постанову № 061050 про застосування до субєкта підприємницької діяльності фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень.

Прокурором суду надані копії платіжних доручень № 16 від 27 січня 2009 року, № 16 від 17 березня 2009 року, від 7 травня 2009 року, № 103 від 5 червня 2009 року відповідно до яких відповідачем сплачено штрафних санкцій на суму 1020 грн. До теперішнього часу сума фінансових санкцій в розмірі 680 грон. відповідачем не сплачена.

Розглянувши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.

Згідно з п. 1 «Положення про територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті»затвердженного наказом Міністерства транспорту і звязку України № 888 від 14 грудня 2005 року (далі Положення), територіальні органи Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в областях, Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі є територіальними структурними підрозділами Головавтотрансінспекції без права юридичної особи, утворюються відповідно до Положення про Головну державну інспекцію на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2004 року N 1190, мають печатку зі своїм найменуванням і зображенням малого Державного Герба України.

Відповідно до п. 4 Положення основними завданнями територіальних управлінь у відповідному регіоні є: здійснення державного контролю за дотриманням субєктами господарювання усіх форм власності нормативно-правових актів, стандартів і норм перевезення вантажів і пасажирів автомобільним транспортом загального користування; забезпечення дотримання вимог законодавства у сфері ліцензування на автомобільному транспорті загального користування.

На підставі п. 4 «Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті»затвердженного постановою Кабінету Міністрів України N 1567 від 8 листопада 2006 року (далі Порядок) державний контроль на автомобільному транспорті здійснюється посадовими особами органу державного контролю шляхом проведення планових, позапланових та рейдових перевірок.

Відповідно до п. 15 Порядку під час проведення рейдової перевірки перевіряється наявність визначених статтями 39 і 48 Закону «Про автомобільний транспорт»документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом.

Згідно п. 25 Порядку, справа про порушення розглядається посадовою особою органу державного контролю за місцезнаходженням субєкта господарювання або за місцем виявлення порушення (за письмовою заявою уповноваженої особи субєкта господарювання) не пізніше ніж протягом двох місяців з дня його виявлення.

Згідно ч. 2 п. 27 Порядку за наявності підстав керівник органу державного контролю або його заступник виносить постанову про застосування фінансових санкцій.

Також, п. 28 Порядку встановлено, що фінансова санкція повинна бути перерахована субєктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше ніж протягом пятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій, про що повідомляється орган державного контролю, посадовою особою якого винесено відповідну постанову.

Згідно з п. 37 Порядку керівник органу державного контролю та його заступник має право: виносити обовязкові для виконання субєктами господарювання приписи і постанови; вживати в установленому законодавством порядку заходів до обмеження надання субєктом господарювання певних послуг (виконання робіт); накладати на субєктів господарювання та громадян, у тому числі на посадових осіб, стягнення відповідно до законодавства.

Згідно ч. 1 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» № 2344-ІІІ від 5 квітня 2001 року автомобільні перевізники, водії повинні мати і предявляти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.

На підставі п. 2 ч. 3 ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт»за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 48 цього Закону, штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Згідно до п. 1.4. «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів», затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства внутрішніх справ України № 124/345 від 5 червня 2000 року, щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій усіх форм власності.

Відповідно до п. 5.3. «Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів»результат проведеного щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів фіксується в Журналі щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв, ф. № 137-2/о, після чого в шляховому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом.

Таким чином, ФОП ОСОБА_1 здійснювались вантажні перевезення без належно оформлених документів, а саме відсутності штампу медичного працівника про проходження передрейсового медичного огляду, що є порушенням законодавства про автомобільний транспорт.

За таких обставин, вимоги прокурора Комунарського району м. Запоріжжя про стягнення з відповідача ФОП ОСОБА_1 на користь державного бюджету Комунарського району м. Запоріжжя 680 грн. фінансових санкцій є обґрунтованими, заснованими на законі і такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 71, 94, 112, 136, 159-163 КАС України, ст.ст. 48, 60 Закону України «Про автомобільний транспорт», суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Комунарського району м. Запоріжжя в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області, до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (69050, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) відповідно до постанови № 061050 територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Запорізькій області суму фінансових санкцій у розмірі 680 гривень, яку зарахувати до державного бюджету Комунарського району м. Запоріжжя за кодом бюджетної класифікації «Адміністративні штрафи та інші санкції» 21081100, код ЄДРПОУ 34677119, ГУДКУ в Запорізькій області, МФО 813015, на рахунок 31118106700005.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі в 10-ти денний строк, з дня її складання у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Постанова у повному обсязі складена 12 червня 2009 року.

Суддя(підпис)Н.В. Стрельнікова