УХВАЛА
про зупинення провадження в адміністративній справі
09 липня 2015 року
Справа № 803/1371/15-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Костюкевича С.Ф.,
при секретарі судового засідання Шафранюк І.Ф.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку клопотання представника відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом Приватного акціонерного товариства «Ратнівський молокозавод» до Ратнівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
22 червня 2015 року Приватне акціонерне товариство «Ратнівський молокозавод» звернулося з позовом до Ратнівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0000321500 від 13.05.2015 року.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 23.06.2015 року відкрито провадження у даній справі, а ухвалою суду від 23.06.2015 року справу призначено до судового розгляду у відкритому судовому засіданні.
09.07.2015 року за вх. №9581/15 представником Ратнівської ОДПІ подане клопотання про зупинення провадження у даній справі до узгодження у встановленому порядку податкового повідомлення-рішення №0000181500 від 10.04.2015 року. Вважає, що узгодження податкового повідомлення-рішення №0000181500 від 10.04.2015 року безпосередньо впливає на предмет доказування у даній справі, в зв’язку з чим повноцінний та об’єктивний розгляд по суті справи №803/1371/15-а на даний час неможливий. Також 09.07.2015 року за вх. №9580/15 подав клопотання про слухання справи без його участі.
Від позивача 08.07.2015 року вх. №9537/15 надійшло клопотання про слухання справи без участі їх представника.
Частиною 1 статті 41 КАС України визначено, що у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
З урахуванням наведеного, справу вирішено у відсутності сторін на підставі наявних у ній доказів без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Дослідивши письмові докази, проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провадження у справі слід зупинити з наступних підстав.
Судом встановлено, що предметом розгляду даної справи є скасування податкового повідомлення-рішення №0000321500 від 13.05.2015 року, яке винесено податковим органом на підставі акта камеральної перевірки даних, задекларованих у податковій звітності з ПДВ за лютий 2015 року №80/03-12/15-13360705.
Перевіряючи правильність внесення ПАТ «Ратнівський молокозавод» даних до податкової декларації з ПДВ за лютий 2015 року, контролюючий орган використав значення р.25.1 декларації з ПДВ за січень 2015 року в сумі 104 328 грн., обраховане ним з врахуванням акта №65/03-12/15-13360705 від 24.03.2015 року
При розгляді справи встановлено, що за результатами акту камеральної перевірки ПАТ «Ратнівський молокозавод» за січень 2015 року №65/03-12/15-13360705 від 24.03.2015 року Ратнівською ОДПІ 10.04.2015 року було прийняте податкове повідомлення-рішення №0000181500, яким збільшено суму грошового зобов’язання з податку на додану вартість на суму 104 328 грн. грн. та штрафні (фінансові санкції) на суму 52 164 грн., всього 156 492 грн. Дане грошове зобов’язання за податковим повідомленням-рішенням на даний час є неузгодженим, оскільки податкове повідомлення-рішення оскаржується платником в адміністративному порядку до ДФС України, що підтверджується скаргою позивача від 29.05.2015 року вих. №459/15, яка додана ним до матеріалів позову.
З матеріалів справи вбачається, що скасування податкового повідомлення-рішення №0000321500 від 13.05.2015 року, яке є предметом розгляду даної справи є пов’язаним та похідним від податкового повідомлення-рішення №0000181500 від 10.04.2015 року, оскільки контролюючий орган при винесенні оскаржуваного податкового повідомлення-рішення за лютий 2015 року використав для встановлення порушень показники декларацій за січень 2015 року з врахуванням акта перевірки №65/03-12/15-13360705 від 24.03.2015 року за яким винесено податкове повідомлення-рішення №0000181500 від 10.04.2015 року, грошове зобов’язання за яким на даний час є неузгодженим, оскільки податкове повідомлення-рішення оскаржується платником в адміністративному порядку до ДФС України. Отже правомірність винесення податкового повідомлення-рішення №0000181500 від 10.04.2015 року є первинним по відношенню до податкового повідомлення-рішення №0000321500 від 13.05.2015 року, яке оскаржується у даній справі.
Відповідно до п. 56.1 ст. 56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. Пунктом 51.17 вказаної статті встановлено, що день закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобов'язання платника податків.
Пунктом 56.18 статті 56 ПК України передбачено, що з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення. Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню. Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору. При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
За таких обставин, правомірність винесення оскаржуваного у даній справі податкового повідомлення-рішення №0000321500 від 13.05.2015 року є пов’язаним та похідним від податкового повідомлення-рішення №0000181500 від 10.04.2015 року, результат оскарження якого може вплинути на вирішення даної справи, тому вбачається неможливість розгляду справи №803/1371/15-а до узгодження грошового зобов’язання за податковим повідомленням-рішенням №0000181500 від 10.04.2015 року.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі у зв’язку з оскарженням податкового повідомлення-рішення №0000181500 від 10.04.2015 року, оскільки правомірність винесення цього рішення контролюючим органом є первинним по відношенню до оскарження податкового повідомлення-рішення у даній справі.
Згідно п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Враховуючи обставини справи, суд вважає, що провадження у справі необхідно зупинити до узгодження грошового зобов’язання за податковим повідомленням-рішенням №0000181500 від 10.04.2015 року, яке оскаржується платником в адміністративному порядку.
Керуючись пунктом 4 частини 2 статті 156, ч.7 ст.160 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
Провадження у даній справі за позовом Приватного акціонерного товариства «Ратнівський молокозавод» до Ратнівської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про скасування податкового повідомлення-рішення №0000321500 від 13.05.2015 року зупинити до узгодження грошового зобов’язання за податковим повідомленням-рішенням №0000181500 від 10.04.2015 року
Зобов’язати відповідача повідомити суд про узгодження грошового зобов’язання за податковим повідомленням-рішенням №0000181500 від 10.04.2015 року
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали, повний текст якої буде виготовлений 12 липня 2015 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий С.Ф. Костюкевич