ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 липня 2015 рокуСправа № 912/1808/15 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Є. М. Наливайко, розглянув у відкритому судовому засіданні справу № 912/1808/15
за позовом Публічного акціонерного товариства "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат"
до Комунального підприємства "Петрівське"
про зобов'язання укласти договір
за участю представників сторін:
від позивача - Слюти В.В., довіреність № 07/12 від 15.12.2014;
від відповідача - Вербицького В.В., довіреність № 18 від 09.06.2015.
Публічне акціонерне товариство "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" (надалі - ПАТ "ЦГЗК", Позивач) подало позов до Комунального підприємства "Петрівське" (надалі - КП "Петрівське", Відповідач) про зобов'язання останнього укласти Договір про надання послуг з очищення стічних вод № 1430-71-05 від 09.09.2014 в редакції Публічного акціонерного товариства "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" та вважати його укладеним з 01.08.2012.
Свої позовні вимоги ПАТ "ЦГЗК" мотивує ухиленням КП "Петрівське" від врегулювання господарських відносин з очищення стічних вод у відповідності до чинного законодавства.
Ухвалою від 25.05.2015 порушено провадження у справі, розгляд справи призначено о 14:30 10.06.2015, витребувано від сторін необхідні докази, а ухвалою від 10.06.2015, за клопотанням представника Відповідача господарський суд відклав розгляд справи до 11:00 08.07.2015.
Відповідач подав відзив на позов, у якому просить у задоволенні позову відмовити. Обґрунтовуючи свою позицію Відповідач наголошує, що договір, який просить вважати укладеним Позивач не є Договором надання житлово-комунальних послуг, а тому немає підстав для обов'язкового оформлення такого договору у судовому порядку.
Дослідивши матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, господарський суд встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
У зв'язку із невиконанням обов'язку щодо укладення Договору про надання послуг з очищення стічних вод ПАТ "ЦГЗК" звернулось до господарського суду Кіровоградської області із позовом про укладення такого договору, рішенням від 05.03.2013 у справі №5013/1397/12 господарський суд Кіровоградської області відмовив в задоволенні позову про зобов'язання відповідача укласти договір, а постановою Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 20.05.2013 рішення скасовано та позов задоволено частково. В резолютивній частині постанови зазначено: "Вважати укладеним з 01.08.2011 року договір на надання послуг з очищення стічних вод між комунальним підприємством "Петрівське" та публічним акціонерним товариством "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" на умовах, викладених нижче" та викладено Договір у повній редакції.
Як свідчить постанова Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 20.05.2013 у справі № 5013/1397/12, такий договір укладено на термін з 01.08.2011 до 31.07.2012.
Оскільки термін дії договору закінчився, а Відповідач продовжує користуватись послугами Позивача без укладення відповідного договору, Позивач звернувся із даним позовом до господарського суду за захистом порушеного права.
12.09.2014 Позивачем на адресу Відповідача був направлений проект договору № 1430-71-05 від 09.09.2014 про надання послуг з очищення стічних вод зі строком дії з 01.08.2012 по 31.07.2014, що підтверджується листом від 12.09.2014 вих. № 6382/18 та описом вкладення у цінний лист від 17.09.2014. Вказане поштове відправлення отримано Відповідачем, про що свідчить рекомендоване повідомлення про вручення поштового відправлення від 23.09.2014 (а.с. 28). Предметом такого договору є надання послуг з очищення стічних вод КП "Петрівське" станцією біологічної очистки ПАТ "ЦГЗК", відповіді Відповідач на таку пропозицію ПАТ "ЦГЗК" не направив, при цьому продовжуючи користуватись відповідними послугами.
Оскільки постановою Вищого господарського суду України від 30.07.2013 касаційну скаргу КП "Петрівське" на постанову Дніпропетровського апеляційного господарського суду від 20.05.2013 залишено без задоволення, вказана постанова апеляційної інстанції залишена без змін і є такою, що набрала законної. Отже обставини, встановлені в ній є преюдиційними при розгляді даної справи в силу вимог частини 3 статті 35 Господарського процесуального кодексу України.
Зокрема, судом апеляційної інстанції встановлено, що відповідно до Статуту КП "Петрівське" засноване на комунальній власності, одним із видів статутної діяльності якого є надання комунальних послуг з централізованого водопостачання та водовідведення. КП "Петрівське" не має власної станції біологічної очистки стічних вод, а тому з моменту створення підприємства користується послугами по очищенню стічних вод ПАТ "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат", що посвідчується актом розмежування балансової належності мереж водовідведення та експлуатаційної відповідальності сторін, підписаним сторонами в жовтні 2009 року. Господарський суд вважає дані обставини преюдиційними та такими, що підлягають доведенню.
Згідно з частиною 3 статті 179 Господарського кодексу України укладання господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
За правилами статті 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
Предметом спірного договору, на укладанні якого наполягає Позивач, є правовідносини з надання послуг по прийому та очищенню стічних вод, послуги з надання яких здійснює позивач, а споживання - відповідач.
Відповідач, не заперечуючи фактичне споживання послуг, що надаються позивачем, заперечує правомірність укладення договору відповідно до вимог Закону України "Про житлово-комунальні послуги".
Визначення терміну "централізоване водовідведення" надано в абзаці 17 статті 1 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання", відповідно до якого централізованим водовідведенням є господарська діяльність із відведення та очищення комунальних та інших стічних вод за допомогою комплексу об'єктів, споруд, колекторів, трубопроводів, пов'язаних єдиним і технологічним процесом.
З зазначеною нормою кореспондуються приписи абзацу 7 пункту 2 Правил надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.2005 № 630 (надалі - Правила надання послуг) та абзацу 11 п. 1.3 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з централізованого водопостачання та водовідведення, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 10.08.2012 №279, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 31.08.2012 за № 1468/21780 (надалі - Ліцензійні умови).
Відповідно до Правил надання послуг централізоване водовідведення (каналізація) - це послуга, спрямована на задоволення потреб споживача у відведенні стічних вод, яка надається виконавцем з використанням внутрішньобудинкових централізованих систем водовідведення.
Згідно Ліцензійних умов системою централізованого водовідведення вважається комплекс об'єктів, споруд, колекторів, зв'язаних єдиним технологічним процесом відведення та очищення комунальних стічних вод населених пунктів.
Отже, ознаками централізованого водовідведення, з огляду на дані норми, являються:
- використання внутрішньобудинкових централізованих систем водовідведення;
- використання централізованих систем водовідведення виконавцем;
- наявність очисних споруд, пов'язаних єдиним технологічним процесом, відведення та очищення стічних вод.
Системний аналіз наведених законодавчих норм дає підстави для висновку, що в даному випадку технологічний процес водовідведення поділяється на збір та відведення стічних вод з використання внутрішньобудинкових та централізованих систем водовідведення, який здійснюється виконавцем та очищення стічних вод, яке забезпечується виробником, і вказаний поділ не суперечить приписам чинного законодавства.
Виконавцем послуг з водовідведення в смт. Петрове відповідно до рішення Петровської селищної ради № 311/6 від 23.11.2011 є Відповідач.
Разом з тим, власником очисних споруд є ПАТ "ЦГЗК", очисні споруди якого передбачені технологічною схемою виробництва та є невід'ємною частиною технологічного процесу підприємства. При цьому ПАТ "ЦГЗК", здійснюючи очищення стічних вод, не застосовує централізовані системи водовідведення, тоді як КП "Петрівське" через свої технологічні мережі скидує Позивачу саме комунальні стічні води.
Відтак у даному випадку єдиний технологічний процес централізованого водовідведення здійснюється двома суб'єктами господарювання, оскільки комплекс очисних споруд, який використовується для очищення стічних вод є власністю Позивача і використовується останнім для забезпечення власного виробничого циклу.
Можливість здійснення суб'єктом господарювання самостійної господарської діяльності з очищення стічних вод вищезазначеними законодавчими нормами не забороняється, не обмежується і не передбачає ліцензування останньої. При цьому процедура очистки стічних вод (в частині, що надходить від Відповідача) є складовою частиною вироблення житлово-комунальних послуг, а результат такої господарської діяльності спрямований на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні водовідведенням.
Таким чином, ПАТ "ЦГЗК" є виробником житлово-комунальних послуг в розумінні Закону України "Про житлово-комунальні послуги".
Перелік житлово-комунальних послуг залежно від їх функціонального призначення, що міститься в статті 13 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", не є вичерпним, відтак твердження Відповідача про відсутність такої окремої житлово-комунальної послуги як очищення стічних вод є безпідставним.
З огляду на викладене, правовими підставами обов'язковості укладення договору на очищення комунальних стічних вод населених пунктів між ПАТ "ЦГЗК" (виробником) та КП "Петрівське" (виконавцем) є норми Господарського кодексу України та Закону України "Про житлово-комунальні послуги".
В силу частини 3 статті 179 Господарського кодексу України - укладення господарського договору є обов'язковим для сторін у випадках, передбачених законом, коли існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
Згідно частини 2 статті 22 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" - виробник зобов'язаний укласти договір з виконавцем (споживачем) про умови надання житлово-комунальних послуг.
Відповідач у своєму відзиві наголошує, що він не може бути споживачем житлово-комунальних послуг, оскільки він є їх виробником. Проте вказане спростовується тим, що у Відповідача відсутнє відповідне обладнання і він не є виробником житлово-комунальних послуг у повному обсязі, а споживає частину їх (а саме послуги з очищення стічних вод) у Позивача.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" - виконавець це суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору.
Частиною першою статті 26 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" встановлено істотні умови договору між виконавцем/виробником та споживачем, а частиною четвертою визначено, що в разі, якщо виконавець не є виробником, відносини між ним та виробником регулюються окремим договором, який укладається відповідно до вимог цієї статті.
Отже відносини між ПАТ "ЦГЗК", як виробником послуг, та КП "Петрівське", як виконавцем, мають регулюватись виключно на договірних засадах, а вимоги до договору про надання житлово-комунальних послуг з очищення стічних комунальних вод відповідати Закону України "Про житлово-комунальні послуги".
Викладені обставини спростовують твердження Відповідача щодо віднесення правовідносин з надання послуг по прийому та очищенню стічних вод до санітарних послуг.
Відповідно до частини 2 статті 31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.
Згідно з частиною 2 статті 28 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать власні (самоврядні) повноваження щодо встановлення в порядку і межах, визначених законодавством, тарифів на побутові, комунальні (крім тарифів на теплову енергію, централізоване водопостачання та водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів, які встановлюються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), транспортні та інші послуги.
При формуванні тарифів для споживачів відповідно до пункту 22 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №869 від 01.06.2011 (у редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) КП "Петрівське" повинно включити прямі матеріальні витрати на очищення власних стічних вод іншими підприємствами, які плануються відповідно до укладених договорів, виходячи з необхідного обсягу подачі питної води та обсягу відведення стічних вод.
Відповідно до частини 4 статті 31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" у разі встановлення органом місцевого самоврядування тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, що унеможливлює отримання прибутку, орган, який їх затвердив, зобов'язаний відшкодувати з відповідного місцевого бюджету виконавцям/виробникам різницю між встановленим розміром цін/тарифів та економічно обґрунтованими витратами на виробництво цих послуг.
В силу до частини 5 вказаної статті видатки на відшкодування втрат підприємств, що пов'язані із встановленням тарифів на житлово-комунальні послуги на рівні, що унеможливлює отримання прибутку, фінансуються за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету. З чого слідує, що ціна на послуги по очищенню стічних вод у спірному договорі не підлягає затвердженню чи встановленню відповідними органами державної влади чи місцевого самоврядування, а погоджуються сторонами при укладенні договору.
Відповідач не спростовує зміст договору (його умови), зокрема і ціну послуги запропонованої Позивачем у його редакції договору.
Водночас при вирішенні даного спору господарський суд враховує, що розмір вартості послуги за договором розрахований Позивачем з урахуванням розміру амортизаційних відрахувань, вартості витрат на електроенергію, послуги по поточному ремонту, оплати праці, яка покриває лише собівартість послуги, що підтверджується плановою калькуляцією очищення та перекачки стічних вод (додатки №№2, 3 до договору).
Відповідно до пунктів 12 ,22 Положення (стандарту) бухгалтерського обліку №16 "Витрати", затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999 №318 та зареєстрованого в Мін'юсті України 19.01.2000 за №27/4248, до складу прямих матеріальних витрат включається вартість сировини та основних матеріалів, що утворюють основу вироблюваної продукції, купівельних напівфабрикатів та комплектуючих виробів, допоміжних та інших матеріалів, які можуть бути безпосередньо віднесені до конкретного об'єкта витрат.
Таким чином, тариф формується на підставі вартості окремих послуг виробничого характеру, визначених відповідно до укладених договорів.
Отже, укладення договору з економічно обґрунтованою вартістю послуг виробничого характеру не лише не суперечить чинному законодавству, але й є основою базисного тарифу, що затверджується в установленому законодавством порядку.
Щодо дати укладення договору з 01.08.2012, то господарський суд вважає останню правомірною, оскільки матеріалами справи підтверджено, що попередній договір діяв до 31.07.2012, а Відповідач продовжував отримувати послуги від Позивача після вказаної дати.
Аналізуючи інші умови спірного договору господарський суд встановив їх відповідність вимогам чинного законодавства. Зміст договору у розрізі його конкретних умов Відповідачем у відзиві на позов не заперечувався.
З огляду на викладене, господарський суд вважає вимоги Позивача обґрунтованими та такими, що підлягаю задоволенню у повному обсязі.
Керуючись статтями 43, 44, 49, 82, 83, 84, 85, 116 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРIШИВ:
Позовні вимоги про зобов'язання Комунального підприємства "Петрівське" укласти Договір про надання послуг з очищення стічних вод з Публічним акціонерним товариством "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" № 1430-71-05 від 09.09.2014 в редакції Публічного акціонерного товариства "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" задовольнити повністю.
Вважати укладеним з 01.08.2012 Договір на надання послуг з очищення стічних вод між Комунальним підприємством "Петрівське" та Публічним акціонерним товариством "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" на умовах, викладених нижче:
"ДОГОВІР № 1430-71-05
на надання послуг з очищення стічних вод
м. Кривий Ріг "09" ___09____2014 року
Публічне акціонерне товариство "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат", надалі Виконавець, в особі Генерального директора Тимошенко Павла Геннадійовича, що діє на підставі Статуту, з однієї сторони, та Комунальне підприємство "Петрівське", надалі "Замовник", в особі начальника Висоцького Валерія Олександровича, що діє на підставі Статуту, з другої сторони, уклали цей договір про наступне:
1. ПРЕДМЕТ ДОГОВОРУ
1.1 "Виконавець" зобов'язується протягом терміну дії цього Договору надавати послуги по прийому стічних вод з насосної станції №1 "Замовника" для їх очищення на станції біологічної очистки "Виконавця" та перекачування на насосну станцію кар'єрних вод з наступним скидом у шламосховище "Виконавця" (відповідно до схеми відведення стічних вод, яка зазначена у Додатку №1) (надалі за текстом договору - послуги) орієнтовно в кількості 103 397 м куб. на рік, а "Замовник" здійснювати своєчасну оплату за надані послуги на умовах цього Договору.
1.2. Нормативи якості стічних вод, що подаються на очисні споруди "Виконавця", повинні відповідати БНіП 2.04.03-85 "Каналізація. Зовнішні мережі та споруди".
2. ЦІНИ І ПОРЯДОК РОЗРАХУНКІВ
2.1. Ціна послуг "Виконавця" з приймання стічних вод, що надходять від "Замовника", очищення їх від забруднення та скид у шламосховище складається з ціни на послуги станції біологічної очистки "Виконавця" та ціни на послуги насосної станції кар'єрних вод. Вказані ціни розраховуються "Виконавцем" на підставі фактичних витрат на утримання технологічного обладнання та очисних споруд та зазначені у Додатку № 2 та Додатку №3 до цього Договору.
2.2. На момент укладення даного договору ціна на послуги по очищенню стічних вод складає 6,10 грн. без ПДВ за 1 м куб.
2.3. Орієнтовна сума Договору на момент його укладення складає 756 866,04 грн. (з ПДВ) (Сімсот п'ятдесят шість тисяч вісімсот шістдесят шість грн. 04 коп.), у т.ч. ПДВ 20 % - 126 144,34 грн. з розрахунку орієнтовно в кількості 103 397 м куб. на рік.
2.4. Остаточна вартість послуг по Договору за результатами його виконання визначається фактичним обсягом наданих та спожитих послуг з очищення стічних вод та відповідними рахунками "Виконавця", наданими за умовами даного Договору.
2.5. Розрахунковим періодом для обліку і розрахунку наданих послуг з очищення стічних вод встановлюється період з 1-го числа розрахункового місяця до 1-го числа місяця наступного за розрахунковим.
2.6. Ціна на очищення 1 м куб. стічних вод та сума договору можуть бути змінені у випадках, передбачених діючим законодавством України. У випадку необхідності зміна ціни оформлюється додатковою угодою до Договору.
2.7. "Замовник" здійснює розрахунок за послуги з очищення стічних вод в розмірі фактичної вартості наданих за розрахунковий період послуг шляхом оплати грошовими коштами на розрахунковий рахунок "Виконавця" на підставі рахунка. Термін сплати рахунку - 10 (десять) календарних днів з дати отримання рахунку, але не пізніше 20 числа місяця, наступного за розрахунковим.
3. ПОРЯДОК ОБЛІКУ ПОСЛУГ
3.1. Фактичний об'єм наданих послуг дорівнює фактичному об'єму стічних вод за розрахунковий період, що надходить на очисні споруди станції біологічної очистки, та визначається за показниками приладу обліку, встановленого на межі балансової належності каналізаційних мереж згідно Додатку № 1 У випадку непридатності приладу обліку об'єм стічних вод визначається як середньо арифметичне за два попередні розрахункові періоди.
3.2. Підтвердженням об'єму наданих послуг за розрахунковий період є двосторонній акт про кількість наданих послуг по очищенню стічних вод, який складається не пізніше 1-го числа місяця, наступного за розрахунковим. Вказаний акт, підписаний уповноваженими особами сторін та скріплений печатками підприємств, є підставою для виставлення "Замовнику" рахунку та оплати наданих послуг по очищенню стічних вод. Платіжні документи (рахунок, податкова накладна, тощо) "Виконавець" надсилає "Замовнику" поштою.
3.3. У випадку необґрунтованої відмови "Замовника" від оформлення та підписання акту про кількість наданих послуг, "Виконавець" згідно з показниками приладів обліку води (або розрахунку), складає односторонній акт, який є підставою для виставлення рахунку за надання послуг по очищенню стічних вод та оплати наданих послуг.
3.4. Для розробки планів роботи очисних споруд "Замовник" повинен представляти "Виконавцю" плановий об'єм стічних вод на наступний рік не пізніше 1 грудня поточного року та узгодити його з "Виконавцем".
4. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ СТОРІН
4.1."Виконавець" зобов'язується:
- приймати на очищення стічні води "Замовника", якість яких відповідає вимогам, встановленим пунктом 1.2. Договору;
- забезпечувати належний стан власного обладнання та очисних споруд, своєчасно виявляти їх пошкодження та виконувати ремонт.
4.2."Замовник" зобов'язується:
- рівномірно подавати на очисні споруди "Виконавця" стічні води з насосної станції № 1;
- своєчасно та в повному обсязі виконувати оплату за наданні послуги;
- вживати заходів щодо усунення порушень якості стічних вод, що направляються на очищення, якщо такі будуть виявлені;
- у разі сплати "Виконавцем" платежів, пред'явлених з боку екологічної інспекції, за забруднення навколишнього середовища, а також за порушення нормативів скиду очищених вод з очисних споруд та за понадлімітний скид очищених вод з вини "Замовника", здійснювати компенсацію платежів "Виконавцю" протягом 7 днів з моменту отримання рахунку "Виконавця".
5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ТА ВИРІШЕННЯ СПОРІВ
5.1.Сторони несуть відповідальність одна перед одною в межах узятих на себе зобов'язань за цим Договором.
5.2. "Виконавець" несе відповідальність за якісне надання послуг з приймання та очищення стічних вод за умови виконання "Замовником" зобов'язань за цим Договором.
5.2. У разі невиконання умов п.2.7. даного Договору за несвоєчасну оплату за очищення стічних вод "Замовник" сплачує на користь "Виконавця" (крім суми заборгованості) пеню у розмірі 0,5 відсотка вартості послуг за Договором, з яких допущено прострочення виконання за кожний день прострочення.
5.3. Форс-мажорні обставини:
5.3.1. Сторони не несуть відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов'язань за цим Договором, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили. До обставин непереборної сили, що перешкоджають виконанню договірних зобов'язань у цілому або частково, належать:
- виняткові погодні умови і стихійні лиха (ураган, буря, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, землетрус, пожежа, просідання і зсув ґрунту);
- не передбачені ситуації, викликані діями сторони, що не є стороною відповідного договору (страйк, локаут, дія суспільного ворога, оголошена та неоголошена війна, загроза війни, терористичний акт, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, громадська демонстрація, протиправні дії третіх осіб, пожежа вибух);
- умови, регламентовані відповідними органами виконавчої влади, а також пов'язані з ліквідацією наслідків, викликаних винятковими погодними умовами і непередбаченими ситуаціями, що перешкоджають виконанню умов у цілому або частково.
Термін виконання зобов'язань за цим Договором у такому разі відкладається на строк дії обставин непереборної сили.
5.3.2. Сторона, для якої виконання зобов'язань стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили, має письмово повідомити іншу Сторону про початок, тривалість та ймовірну дату припинення дії обставин непереборної сили.
6. ТЕРМІН ДІЇ ДОГОВОРУ ТА ІНШІ УМОВИ
6.1. Даний Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і поширюється на відносини між Сторонами щодо надання послуг з очищення стічних вод, які виникли з 01.08.2012 року до 31.12.2013 року включно, а в частині розрахунків за надані послуги - до їх повного здійснення.
6.2. За взаємною згодою Сторін строк дії даного Договору може бути продовжений, про що Сторонами укладається відповідна додаткова угода.
6.3. Права та обов'язки за цим договором не можуть передаватися стороною третім особам без письмової згоди іншої сторони.
6.4.Сторони зобов'язуються письмово повідомляти про зміну своїх платіжних реквізитів, адресу, номерів телефонів, протягом 3 (трьох) днів з дати таких змін.
6.5.В разі прийняття щодо Замовника рішення про реорганізацію або ліквідацію Замовник зобов'язаний письмово повідомити Виконавця протягом 3 (трьох) днів з дати реорганізації (або ліквідації) із зазначенням правонаступника та поручителя (майнового поручителя, гаранта) за зобов'язаннями, що виникли по договору (сплата заборгованості, відшкодування збитків та інше).
6.6. Кожна із Сторін підтверджує, що має статус платника податку на прибуток на загальних підставах, передбачених Податковим кодексом України від 02.12.2010 р. № 2755-VI, а також є платником податку на додану вартість. У разі будь-яких змін в статусі платника податків Сторони зобов'язані повідомити одна одну про такі зміни протягом 3 (трьох) днів з дати таких змін.
6.7. Сторони підтверджують, що фактичний об'єм персональних даних, що передаються між сторонами цього договору, відповідає цілям обробки та іншим обмеженням, визначеним Згодою на обробку персональних даних, яка отримана стороною, що передає персональні дані від фізичної особи, яка є їх власником. Сторона договору, що передала персональні дані зобов'язана в міру отримання інформації про зміну переданих іншій Стороні персональних даних інформувати про це Сторону, що їх отримала протягом 10 календарних днів з дати отримання інформації про зміну персональних даних. Сторона договору, що отримала персональні дані, зобов'язана забезпечити їх захист від незаконної обробки та незаконного доступу до них відповідно до вимог ст. 24 Закону України "Про захист персональних даних" та інших вимог, передбачених чинним законодавством України.
6.8. Даний Договір укладено у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, по одному для кожної із Сторін.
7. МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ТА РЕКВІЗИТИ СТОРІН.
Замовник Виконавець
КП "Петрівське" ПАТ "ЦГЗК"
28300, Кіровоградська обл., 50066, Дніпропетровська обл.,
Петрівський р-н , смт. Петрове, м. Кривий Ріг
вул. Літвінова, 19 Р/р № 26006962481658
р/р № 26000060422034 у ПАТ "ПУМБ" м. Донецьк
у КФ "Приватбанк", м. Кіровоград МФО МФО 334851
323583 ЄДРПОУ 00190977
ЄДРПОУ 35867215 Свідоцтво платника ПДВ № 200120022
Свідоцтво платника ПДВ № 100219988 ІПН 001909704059
ІПН 358672111186
8. ПІДПИСИ СТОРІН
"Замовник": "Виконавець"
КП "Петрівське" ПАТ "ЦГЗК"
Начальник Генеральний директор
______ В.О. Висоцький ______ П.Г.Тимошенко
М.П. М.П.
Додаток № 1
до договору на послуги
з очищення стічних вод № 1430-71-05
від "09" ____09____2014 року
АКТ
розмежування балансової належності мереж водовідведення
та експлуатаційної відповідальності сторін
Ми, комісія у складі: майстра дільниці з обслуговування та ремонту напірних трубопроводів КП "Петрівське" Шахова А.А., з однієї сторони та головний енергетик ПАТ "ЦГЗК" Яновський С.П. з іншої сторони, склали цей Акт розмежування балансової належності мереж водовідведення та експлуатаційної відповідальності сторін:
1. КП "Петрівське" є балансоутримувачем та несе відповідальність за належний технічний стан, безпечну експлуатацію та обслуговування каналізаційного трубопроводу діаметром 315 мм від насосної станції № 1 до межі балансової належності мереж водовідведення та експлуатаційної відповідальності сторін на станції біологічної очистки та комунікації насосної станції № 1.
2. ПАТ "ЦГЗК" є балансоутримувачем та несе відповідальність за належний технічний стан, безпечну експлуатацію та обслуговування комунікацій станції біологічної очистки стоків.
3. Межа балансової належності мереж водовідведення та експлуатаційної відповідальності сторін між КП "Петрівське" та ПАТ "ЦГЗК" встановлена на випуску каналізаційного трубопроводу діаметром 315 мм у прийомний лоток на території станції біологічної очистки стоків.
4. Акт розмежування балансової належності мереж водовідведення та експлуатаційної відповідальності сторін залишається незмінним у випадку зміни відповідального персоналу обох сторін.
"Замовник" "Виконавець"
Начальник Начальник відділу енергоменеджменту
КП "Петрівське" ПАТ "ЦГЗК"
_______В.О. Висоцький ____М.О. Стрілець
М.П. М.П.
Погоджено: Погоджено:
Майстер Головний енергетик
дільниці з обслуговування та ПАТ "ЦГЗК"
ремонту напірних трубопроводів
КП "Петрівське"
_____А.А. Шахов ____ С.П. Яновський
"Замовник" "Виконавець"
Начальник Начальник відділу енергоменеджменту
КП "Петрівське" ПАТ "ЦГЗК"
_______В.О. Висоцький ____М.О. Стрілець
М.П. М.П.
Погоджено: Погоджено:
Майстер Головний енергетик
дільниці з обслуговування та ПАТ "ЦГЗК"
ремонту напірних трубопроводів
КП "Петрівське"
_____А.А. Шахов ____ С.П. Яновський
Додаток № 2
до договору на послуги
з очищення стічних вод № 1430-71-05
від "09" ____09____2014 року
Затверджую:
Фінансовий директор
ПАТ "ЦГЗК"
(підпис) В.М. Кривуля
М.П.
Планова калькуляція
вартості очищення 1м куб стоків
станцією біологічної очистки стоків Петровського кар'єра
вводиться з 01.08.2012 року
В.О. заст. начальника ЕУ-
начальника ПЕВ (підпис) В.А. Довбань
Додаток № 3
до договору на послуги
з очищення стічних вод № 1430-71-05
від "09" ____09____2014 року
Затверджую:
Фінансовий директор
ПАТ "ЦГЗК"
(підпис) В.М. Кривуля
М.П.
Планова калькуляція
вартості перекачування 1м куб стоків
насосною станцією кар'єрних вод Петровського кар'єра
вводиться з 01.08.2012 року
№ з/п Статті витрат грн/м куб 1. Допоміжні матеріали 0,001 2. ЗІЗ 0,001 3. ТЗР 0,000 4. Енерговитрати: 0,381 електрична енергія 0,381 5. Послуги з ремонту ОК: 0,013 послуги з поточного ремонту 0,007 роботи рем. персонала Петровського кар'єра 0,006 6. Інші послуги: 0,001 Витрати на добровільні мед. страхування 0,001 7. Прямі витрати на оплату праці 0,068 8. Нарахування на заробітну плату 0,026 9. Амортизація 0,004 Разом по бюджету: 0,495 10. Послуги інших цехів: 0,050 ЦМП 0,050 Витрат всього: 0,545 Рентабельність, 10% 0,055 Оптова ціна 0,600 ПДВ 0,120 Відпускна ціна 0,720
В.о. заст. начальника ЕУ -
начальника ПЕВ (підпис) В.А. Довбань"
Стягнути з Комунального підприємства "Петрівське" (28300, Кіровоградська обл., Петрівський р-н, смт. Петрово, вул. Літвінова, 19, ідентифікаційний код 35867215) на користь Публічного акціонерного товариства "Центральний гірничо-збагачувальний комбінат" (50066, Дніпропетровська обл., м. Кривий Ріг, Жовтневий район, ідентифікаційний код 00190977) 1218 грн судового збору.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня його підписання до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Кіровоградської області.
Повне рішення складено 13.07.2015.
Суддя Є. М. Наливайко