ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"28" листопада 2014 р. Справа № 809/3525/14
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
судді Скільського І.І.
за участю секретаря судового засідання Волочій Л.І.,
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду клопотання про залишення позовної заяви без розгляду у адміністративній справі за позовом ОСОБА_3 до Департаменту екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності,-
В С Т А Н О В И В:
На розгляді Івано-Франківського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_3 до Департаменту екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності.
В судовому засіданні 28.11.2014 року представником відповідача заявлено клопотання про залишення позовної заяви без розгляду, з підстав невідповідності поданої позовної заяви вимогам статті 106 КАС України.
Представник позивача щодо задоволення клопотання заперечив з підстав його безпідставності та необґрунтованості.
Представник відповідача заявлене клопотання підтримав, пояснив, що позовна заява ОСОБА_3 була подана його представником ОСОБА_1 на підставі довіреності, посвідченої приватним нотаріусом Косівського районного нотаріального округу 30.10.2014 року. Однак представником подана звичайна фотокопія довіреності, що є порушенням вимог до позовної заяви, передбачених статтею 106 КАС України. Крім того, вказав на те, що згідно довіреності представнику ОСОБА_1 не надано право підпису позовної заяви, а тому подана позовна заява підписана не уповноваженою особою. Просив клопотання задовольнити.
Заслухавши представників сторін, дослідивши подані матеріали в обґрунтування заявленого клопотання, судом встановлено наступне.
Статтею 104 Кодексу адміністративного судочинства України (далі- КАС України) визначено, що позов пред'являється шляхом подання позовної заяви до суду першої інстанції.
Відповідно до ч.1 ст.105 КАС України, адміністративний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви особисто позивачем або його представником.
Статтею 106 КАС України визначаються вимоги до позовної заяви, зокрема, позовна заява підписується позивачем або його представником із зазначенням дати її підписання. Якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім`я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв`язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника (ч.4 та ч.5 ст. 106 КАС України).
Як встановлено судом, 30.10.2014 року до Івано-Франківського окружного адміністративного суду подано позовну заяву ОСОБА_3 до Департаменту екології та природних ресурсів Івано-Франківської обласної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування наказу про притягнення до дисциплінарної відповідальності (а.с.4-6). Вказана позовна заява 30.10.2014 року, підписана представником ОСОБА_3 ОСОБА_1 У позовній заяві зазначено ім`я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв`язку, адреса електронної пошти. Одночасно з позовною заявою на підтвердження повноваження представника подано довіреність від 30.10.2014 року посвідчену приватним нотаріусом Косівського районного нотаріального округу ОСОБА_4 (а.с.14).
Відповідно до ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником), чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Частиною 2 цієї статті передбачено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження.
Зважаючи на те, що подана позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтею 106 КАС України, підписана представником який має належні повноваження, судом не встановлено підстав встановлених у КАС України, для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі, заявлене представником відповідача клопотання про залишення позовної заяви без розгляду задоволенню не підлягає.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
У Х В А Л И В:
у задоволенні клопотання про залишення позовної заяви без розгляду відмовити.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя /підпис/ ОСОБА_5