УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2015 р.Справа № 818/3655/14Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Сіренко О.І.
Суддів: Спаскіна О.А. , Любчич Л.В.
за участю секретаря судового засідання Медяник А.О.
представника відповідача Ібрагімова Ф.Б.
представника третьої особи Куцого В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Міністерства оборони України на постанову Сумського окружного адміністративного суду від 29.04.2015р. по справі № 818/3655/14 за позовом ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 до Міністерства оборони України треті особи Військова частина А1476 , Сумський обласний військовий комісаріат про визнання бездіяльності протиправною та стягнення одноразової грошової допомоги,
ВСТАНОВИЛА:
29 квітня 2015 року постановою Сумського окружного адміністративного суду адміністративний позов ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до Міністерства оборони України, треті особи: в/ч А1476, Сумського обласного військового комісаріату, про визнання бездіяльності протиправною та стягнення одноразової грошової допомоги задоволено.
Визнано протиправною бездіяльність Міністерства оборони України щодо неприйняття у встановлений законодавством строк рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги членам родини загиблого військовослужбовця ОСОБА_6.
Стягнуто з Міністерства оборони України (03168, м. Київ, Повітрофлотський проспект, 6, код ЄДРПОУ 00034022) одноразову грошову допомогу у зв'язку із загибеллю військовослужбовця ОСОБА_6, який народився 28 квітня 1986 року і загинув 10 жовтня 2014 року під час проходження військової служби, у розмірі 609000 грн. (шістсот дев'ять тисяч грн.) на користь ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1), ОСОБА_5 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2 ), ОСОБА_3 (АДРЕСА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_3) та неповнолітнього ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1, в рівних частках.
Міністерство оборони України, не погодившись із рішенням суду першої інстанції, посилаючись на неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи, істотне порушення норм матеріального та процесуального права, подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду першої інстанції скасувати, прийняти нову постанову, якою в задоволенні позову відмовити. Вказує, що висновки суду першої інстанції про протиправні дії відповідача в частині неприйняття у місячний строк після надходження документів щодо виплати одноразової грошової допомоги членам сім'ї загиблого жодного рішення по суті є передчасними. Міністерством оборони України здійснювались необхідні дії щодо отримання документів із визначенням причинного зв'язку загибелі (смерті) ОСОБА_6, з огляду на те, що такі документи на адресу відповідача взагалі не надходили, а отже вирішення питання виплати членам сім'ї загиблого одноразової грошової допомоги було неможливим.
Відповідач зазначає також, що згідно пояснень старшого лейтенанта ОСОБА_8, пояснень сержанта ОСОБА_9, старшого прапорщика ОСОБА_10, висновку експерта №457 за результатом судово-медичного дослідження трупа гр. ОСОБА_6, зважаючи на норми Стройового статуту Збройних Сил України, затвердженого Законом України від 24.03.1999 року №549-ХІV, Кодексу України про адміністративні правопорушення, ОСОБА_6 вчинив правопорушення, передбачені ст.172-10 та ст.172-20 КУпАП, тому виплата членам сім'ї загиблого спірної грошової допомоги суперечить нормі пунктів "а", "б" ч. 1 ст. 16-4 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей".
Позивачі письмових заперечень на апеляційну скаргу до суду не подали.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, пояснення представника відповідача та представника третьої особи, перевіривши рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги відповідно до ст. 195 КАС України, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав:
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_2, був призваний на військову службу під час мобілізації на особливий період 24.03.2014 року Сумським об'єднаним міським військовим комісаріатом Сумської області.
Відповідно до свідоцтва про смерть від 15.10.2014 року серії НОМЕР_4 ОСОБА_6 помер ІНФОРМАЦІЯ_3 року у м. Артемівськ Донецької області (а.с.6 ).
Причиною смерті ОСОБА_6 згідно лікарського свідоцтва про смерть №464 від 11.10.2014 року та довідки форми №106/о №464 від 11.10.2014 року стала гостра кровотеча, вогнепальне кульове поранення живота з ушкодженням грижової артерії (а.с.18).
Згідно з наказом командира військової частини - польова пошта В1060 від 15.10.2014 року №171 молодшого сержанта ОСОБА_6, номера 3 обслуги 1 реактивного артилерійського взводу 8 реактивної артилерійської батареї 3 реактивного артилерійського дивізіону, який загинув 10 жовтня 2014 року в ході проведення АТО на території Донецької області, з 15 жовтня 2014 року виключено зі списків особового складу частини, знято зі всіх видів забезпечення. Смерть настала внаслідок нападу з метою убивства чи нанесення ушкодження (а.с.17).
Зарічним відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Сумського міського управління юстиції складено відповідний актовий запис № 1339, 15.10.2014 року видано свідоцтво про смерть Серії НОМЕР_4 (а.с.7).
На утриманні ОСОБА_6 перебувала дружина ОСОБА_3 (відповідно до свідоцтва про шлюб, актовий запис №1047 від 12.08.2011 року, а.с.5), батько ОСОБА_5 та мати ОСОБА_12 (відповідно до копії свідоцтва про народження ОСОБА_6 від 21.05.1986 року серії НОМЕР_5 (а.с.103), а також малолітній син ОСОБА_7 ІНФОРМАЦІЯ_1 (відповідно до свідоцтва про народження серії НОМЕР_6, актовий запис №1731 - а.с.114).
Як вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_3, яка є дружиною загиблого ОСОБА_6, ОСОБА_4 та ОСОБА_5, які є батьками загиблого військовослужбовця, 09.01.2015 року звернулись до військового комісару Сумського об'єднаного військового комісаріату із заявами про виплату одноразової грошової допомоги у зв'язку з загибеллю ОСОБА_6, в т.ч. і для його сина ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.34-36).
До заяви додані наступні документи:
- копія сповіщення сім'ї (близьких родичів) померлого загиблого від 27.10.2014 року;
- копія паспортів та ідентифікаційних кодів;
- копія свідоцтва про народження ОСОБА_6;
- копія свідоцтва про шлюб;
- копія довідки ЖЕКу про склад сім'ї;
- копія свідоцтва про смерть;
- копія довідки про причину смерті форми №106/0 №464;
- копія акту спеціального розслідування нещасного випадку;
- копія лікарського свідоцтва про смерть;
- копія наказу про виключення ОСОБА_6 зі списків особового складу частини від 15.10.2014 року №171;
- копія облікової картки;
- копія телеграми сповіщення про поранення;
- копія сповіщення про загибель (а.с.6, 7, 17, 18, 22, 72, 103).
20 січня 2015 року за вих. №11/62 висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги членам родини, батькам молодшого сержанта ОСОБА_6 разом з пакетом документів було направлено до Департаменту фінансів Міністерства оборони України.
Департаментом фінансів Міністерства оборони України 28 січня 2015 року отримано необхідний пакет документів від Сумського обласного військового комісаріату стосовно ОСОБА_6, проте у встановлений чинним законодавством строк рішення про виплату одноразової грошової допомоги прийнято не було.
Задовольняючи позов ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, суд першої інстанції виходив з того, що не приймаючи рішення щодо виплати одноразової грошової допомоги позивачам у місячний строк після отримання від Сумського обласного військового комісаріату висновку та необхідних документів, відповідач діяв не на підставі та не у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.
Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" від 20.12.1991 № 2011-ХІІ (далі - Закон № 2011-ХІІ) одноразова грошова допомога призначається і виплачується у разі загибелі (смерті) військовослужбовця під час виконання ним обов'язків військової служби або внаслідок захворювання, пов'язаного з виконанням ним обов'язків військової служби.
Згідно зі ст. 16-1 цього Закону у випадках, зазначених у п.п.1-3 п. 2 ст. 16 цього Закону, право на призначення та отримання одноразової грошової допомоги мають члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста. Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного або резервіста визначаються відповідно до CK України, а утриманці - відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Ці положення кореспондуються з Порядком призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), інвалідності або часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних та резервістів, призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження службі військовому резерві, затвердженого Постановою КМУ від 25 грудня 2013 року №975 (далі - Порядок № 975).
Відповідно до пункту 5 Порядку №975, одноразова грошова допомога призначається і виплачується у розмірі 500-кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на дату загибелі (смерті), рівними частками членам сім'ї, батькам та утриманцям загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста.
Якщо одна із зазначених осіб відмовляється від отримання одноразової грошової допомоги, її частка розподіляється між іншими особами, які мають право на її отримання.
Заява про відмову від отримання одноразової грошової допомоги повинна бути нотаріально посвідчена в установленому законодавством порядку.
Члени сім'ї та батьки загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста визначаються відповідно до Сімейного кодексу України, а утриманці - відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
Відповідно до частин 2-4 статті 3 Сімейного кодексу України, сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки. Подружжя вважається сім'єю і тоді, коли дружина та чоловік, у зв'язку з навчанням, роботою, лікуванням, необхідністю догляду за батьками, дітьми та з інших поважних причин не проживають спільно. Дитина належить до сім'ї своїх батьків і тоді, коли спільно з ними не проживає. Права члена сім'ї має одинока особа. Сім'я створюється на підставі шлюбу, кровного споріднення, усиновлення, а також на інших підставах, не заборонених законом і таких, що не суперечать моральним засадам суспільства.
Зі змісту статті 30 та частини 1 статті 31 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", члени сім'ї померлого вважаються такими, що перебували на його утриманні, якщо вони були на його повному утриманні або одержували від нього допомогу, яка була для них постійним і основним джерелом засобів до існування.
Згідно копії довідки військової частини - польової пошти В1060 від 16.01.2015 року №44 (а.с.72 - зворотній бік), на утриманні молодшого сержанта ОСОБА_6 знаходилась сім'я у складі дружини - ОСОБА_3, сина - ОСОБА_7, матері - ОСОБА_4, батька - ОСОБА_5
Таким чином, з аналізу наведених норм судом першої інстанції вірно встановлено, що дружина загиблого військовослужбовця ОСОБА_6 - ОСОБА_3 та його малолітній син ОСОБА_7, а також батько ОСОБА_5 та мати ОСОБА_12 є членами сім'ї ОСОБА_6, а відтак мають право на призначення та отримання одноразової допомоги у зв'язку з його загибеллю.
Частиною 6 ст. 16-3 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та, членів їхніх сімей" та пунктом 12 Порядку №975 визначено, що одноразова грошова допомога призначається і виплачується Міністерством оборони України, іншими центральними органами виконавчої влади, що здійснюють керівництво військовими формуваннями та правоохоронними органами, а також органами державної влади, військовими формуваннями та правоохоронними органами, в яких передбачено проходження військової служби військовослужбовцями, навчальних (або перевірочних) та спеціальних зборів - військовозобов'язаними, проходження служби у військовому резерві - резервістами (далі - розпорядник бюджетних коштів).
За положеннями п. 10 Порядку №927, члени сім'ї, батьки та утриманці загиблого (померлого), яким призначається та виплачується одноразова грошова допомога, подають за місцем проходження служби (зборів) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста або уповноваженим структурним підрозділам державних органів, на які покладаються функції щодо підготовки необхідних для призначення пенсії документів (далі - уповноважений орган), такі документи:
- заяву кожного повнолітнього члена сім'ї, батьків та утриманців загиблого (померлого), які мають право на отримання допомоги, а у разі наявності неповнолітніх дітей - іншого з батьків або опікунів чи піклувальників дітей про виплату одноразової грошової допомоги;
- витяг з наказу про виключення загиблого (померлого) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста із списків особового складу військової частини (підрозділу, органу);
- витяг з особової справи про склад сім'ї військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, призваного на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві.
До заяви додаються копії: документа, що свідчить про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста, зокрема про те, що вона не пов'язана з вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного, токсичного сп'яніння, або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства; свідоцтва про смерть військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста; свідоцтва про народження військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста - для виплати одноразової грошової допомоги батькам загиблого (померлого); свідоцтва про шлюб - для виплати грошової допомоги дружині (чоловікові); довідки органу реєстрації або відповідного житлово-експлуатаційного підприємства, організації чи органу місцевого самоврядування про склад сім'ї військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста; сторінок паспортів повнолітніх членів сім'ї з даними про прізвище, ім'я та по батькові і місце реєстрації; свідоцтва про народження дитини - для виплати одноразової грошової допомоги дитині; документа, що засвідчує реєстрацію фізичної особи у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків, виданого органом доходів і зборів (для фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомила про це відповідний орган доходів і зборів та має відмітку в паспорті громадянина України, - копію сторінки паспорта з такою відміткою); рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті, сільської, селищної, ради або суду про встановлення над дитиною-сиротою, дитиною, позбавленою батьківського піклування, опіки, піклування (у разі здійснення опіки або піклування над дітьми військовослужбовця, військовозобов'язаного та резервіста); рішення суду або нотаріально посвідченого правочину, що підтверджуватиме факт перебування заявника на утриманні загиблого (померлого) (надають особи, які не були членами сім'ї загиблого (померлого), але перебували на його утриманні.
Відповідно до п. 13 Порядку №975 керівник уповноваженого органу подає у 15-денний строк з дня реєстрації всіх документів розпорядникові бюджетних коштів висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги, до якого додаються документи, зазначені в п. 10 і п. 11 цього Порядку. Розпорядник бюджетних коштів приймає у місячний строк після надходження зазначених документів рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги і надсилає його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови для письмового повідомлення заявника із зазначенням мотивів відмови.
Як вбачається з матеріалів справи, 20 січня 2015 року за вих.№11/62 року до розпорядника бюджетних коштів - Департаменту фінансів Міністерства оборони України керівником уповноваженого органу - військовим комісаром Сумського обласного військового комісаріату на виконання положень п. 13 Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2013 року №975, подано висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги членам сім'ї, батькам військовослужбовця ОСОБА_6, який загинув ІНФОРМАЦІЯ_3 року в ході проведення антитерористичної операції (а.с.39 зворотній бік), до якого додано документи, зазначені в п. 10 цього Порядку.
Департаментом фінансів Міністерства оборони отримано необхідний пакет документів від Сумського обласного військового комісаріату стосовно для призначення одноразової грошової допомоги членам сім'ї загиблого ОСОБА_6 28 січня 2015 року.
Таким чином, після отримання всіх документів, необхідних для виплати одноразової грошової допомоги членам сім'ї загиблого військовослужбовця ОСОБА_6, керівником уповноваженого органу - військовим комісаром Сумського обласного військового комісаріату на виконання положень п. 13 Порядку №975 надано розпорядникові бюджетних коштів - Департаменту фінансів Міністерства оборони України висновок щодо виплати одноразової грошової допомоги сім'ї загиблого військовослужбовця, до якого додано документи, зазначені в п. 10 цього Порядку.
Проте, у передбачений пунктом 13 Порядку №975 місячний строк після надходження зазначених документів розпорядником коштів не прийнято ні рішення про призначення, ні рішення про відмову у призначенні одноразової грошової допомоги з надісланням його разом з документами уповноваженому органові для видання наказу про виплату такої допомоги особам, які звернулися за нею, або у разі відмови - для письмового повідомлення заявників із зазначенням мотивів відмови.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає правомірним висновок суду першої інстанції, що у даному випадку посадовими особами Сумського обласного військового комісаріату належним чином виконано обов'язки, покладені на них Порядком, що надало можливість розпорядникові бюджетних коштів прийняти рішення про призначення або відмову у призначенні одноразової грошової допомоги, проте таке у визначений Порядком строк не було прийнято.
Доводи відповідача у апеляційній скарзі про те, що документи із зазначенням причин та обставини смерті ОСОБА_6 до Міністерства оборони України взагалі не були надіслані, а отже вирішення питання виплати членам сім'ї загиблого одноразової грошової допомоги було неможливим протягом встановленого місячного строку, є безпідставними. З копії листа від 20.01.2015 року за вих.№11/62 (а.с.39 зворотній бік) вбачається, що в додаток до висновку щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги членам сім'ї та батькам ОСОБА_6 Департаменту фінансів Міністерства оборони України було подано копію акту розслідування смертельного випадку на 4 аркушах.
Крім того, направлення запиту відповідачем до відповідної військової прокуратури з метою уточнення обставин загибелі ОСОБА_6 для вирішення питання виплати спірної грошової допомоги, не є на думку колегії суддів поважною підставою пропуску місячного строку, передбаченого пунктом 13 Порядку №975.
Згідно пункту 4.6 Положення про організацію в Міністерстві оборони України роботи з обчислення вислуги років для призначення пенсій військовослужбовцям і соціального забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, затвердженого Наказом Міністерства оборони України 14 серпня 2014 року N 530 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2014 р. за N 1294/26071, з метою визначення причинного зв'язку загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного чи резервіста командиром військової частини, де проходив службу (збори) військовослужбовець, військовозобов'язаний чи резервіст, здійснюються такі заходи: на розгляд штатної військово-лікарської комісії (далі - ВЛК), яка приймає постанову про причинний зв'язок загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного чи резервіста, надсилаються копії документів, що свідчать про причини та обставини загибелі (смерті) військовослужбовця, військовозобов'язаного чи резервіста, зокрема про те, що загибель (смерть) не пов'язана із вчиненням ним кримінального чи адміністративного правопорушення або не є наслідком вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння або навмисного спричинення собі тілесного ушкодження чи самогубства (висновок ВЛК про причинний зв'язок загибелі (смерті) військовослужбовця, лікарське свідоцтво про смерть, акт спеціального розслідування нещасного випадку зі смертельним або тяжким наслідком командира військової частини або Військової служби правопорядку у Збройних Силах України чи правоохоронних органів).
Таким чином, належним доказом для встановлення причинного зв'язку загибелі (смерті) ОСОБА_6 має бути відповідний висновок ВЛК, а не відповідь військової прокуратури Сумського гарнізону щодо наявності чи відсутності у діях загиблого ОСОБА_6 ознак вчинення кримінального правопорушення, вчинення ним дій у стані алкогольного, наркотичного чи токсичного сп'яніння.
Суд апеляційної інстанції також не бере до уваги подану заявником у судовому засіданні копію протоколу № 16 від 18.05.2015, в якому Комісія з розгляду питань, пов'язаних із призначенням і виплатою одноразової грошової допомоги в разі загибелі (смерті), каліцтва або інвалідності військовослужбовців та інвалідності осіб, звільнених з військової служби, розглянувши подані документи, дійшла висновку про відмову в призначенні одноразової грошової допомоги батьку, матері, дружині та сину загиблого ІНФОРМАЦІЯ_3 року молодшого сержанта ОСОБА_6 (Сумський ОВК), оскільки даний протокол та вміщений у ньому висновок прийнято 18 травня 2015, тобто після прийняття оскаржуваного рішення судом першої інстанції 29 квітня 2015 року.
Колегія суддів вважає безпідставними доводи відповідача щодо скоєння молодшим сержантом ОСОБА_6 адміністративного правопорушення, оскільки до суду не надано документального підтвердження вказаного факту. Крім того, Кодекс України про адміністративні правопорушення доповнено статтями 172-10 та 172-20 у зв'язку з набуттям з 05 березня 2015 року чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності військовослужбовців, надання командирам додаткових прав та покладення обов'язків в особливий період" від 5 лютого 2015 року N 158-VIII. Отже, на момент смерті молодшого сержанта ОСОБА_6 норма закону, яка б кваліфікувала дії з відмови від виконання законних вимог командира (начальника) та дії з розпивання пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв військовослужбовцями, військовозобов'язаними та резервістами під час проходження зборів на території військових частин, військових об'єктів або виконання ними обов'язків військової служби в нетверезому стані, як адміністративне правопорушення, була відсутня.
Колегія суддів також вважає безпідставними посилання відповідача на пункти "а", "б" ст.16-4 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" як на підставу для відмови позивачам у виплаті грошової допомоги, оскільки смерть молодшого сержанта ОСОБА_6 згідно лікарського свідоцтва про смерть №464 (а.с.18) настала не у зв'язку з перебуванням останнього у стані алкогольного сп'яніння, а у зв'язку з вогнепальним кульовим пораненням живота з ушкодженням грижової артерії, спричиненим його командиром - старшим лейтенантом ОСОБА_8 (а.с.6, 151).
Колегія суддів не погоджується з доводами апеляційної скарги про те, що суд першої інстанції, приймаючи рішення про стягнення одноразової допомоги, перевищив свої повноваження, оскільки відповідно до пункту 4 частини 2 статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про стягнення з відповідача коштів.
Відповідно до вищевикладеного, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм процесуального права, у відповідності до вимог норм матеріального права, тому колегія суддів вважає, що підстав для її скасування немає.
Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, ст. 198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.ст.206, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу Міністерства оборони України - залишити без задоволення.
Постанову Сумського окружного адміністративного суду від 29.04.2015р. по справі № 818/3655/14 - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання ухвали у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя (підпис)Сіренко О.І.Судді(підпис) (підпис) Спаскін О.А. Любчич Л.В. Повний текст ухвали виготовлений 09.07.2015 р.