ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2010 року Справа № 2а-6586/09/0870
09 год. 50 хв.
Запорізький окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Каракуша С.М.
при секретарі Спєлковій М.В.
за участю представника позивача ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у Хортицькому районі м. Запоріжжя звернулася із адміністративним позовом до Фізичної особи приватного підприємця ОСОБА_2, в якому просить суд стягнути з відповідача 1400 грн. заборгованості з єдиного податку. В обґрунтування позову посилається на те, що за 2008 рік відповідачу нараховано 1540 грн. єдиного податку, з урахуванням часткової сплати в розмірі 140 грн., сума заборгованості перед бюджетом по єдиному податку у ФОП ОСОБА_2 складає 1400 грн. Вказує, що податковою інспекцією вживалися заходи щодо примусового стягнення податкової заборгованості з ФОП ОСОБА_2, проте сума боргу наразі не сплачена.
Представник позивача у судовому засіданні надав пояснення, аналогічні викладеним у позовній заяві, позовні вимоги підтримав та просив задовольнити їх у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив, у звязку з чим суд розглянув справу на підставі наявних доказів.
Вислухавши пояснення представника позивача, зясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Фізична особа приватний підприємець ОСОБА_2, відповідно до свідоцтва про державне реєстрацію фізичної особи підприємця серії В03 № 115613, зареєстрована як субєкт підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Запорізької міської ради 28.10.2007 за адресою: 60097, АДРЕСА_1, номер запису в Єдиному державному реєстрі 21030000000037701.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожний повинен платити податки та збори в порядку та розмірах, встановлених законом.
Згідно з ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», платники податків і зборів (обовязкових платежів) зобовязані:
- подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);
- сплачувати належні суми податків і зборів (обовязкових платежів) у встановлені законом терміни.
Згідно з ст. 11 Закону України «Про систему оподаткування», відповідальність за правильність обчислення, своєчасність плати податків і зборів (обовязкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обовязкових платежів) відповідно до законодавства України.
Указ Президента України «Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва» від 03.07.1998 р. № 727/98 встановлює, що суб'єкти малого підприємництва - фізичні особи мають право самостійно обрати спосіб оподаткування доходів за єдиним податком шляхом отримання свідоцтва про сплату єдиного податку. Суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа сплачує єдиний податок щомісяця не пізніше 20 числа наступного місяця на окремий рахунок відділень Державного казначейства України. Суб'єкти малого підприємництва несуть відповідальність за правильність обчислення, своєчасність подання розрахунків та сплати сум єдиного податку згідно із законодавством України.
Відповідно до заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності від 06.12.2007, ФОП ОСОБА_2 здійснювала діяльність за спрощеною системою оподаткування, вид діяльності Маркетинг та мерчандайзинг, дослідження ринку.
Відповідно до п. 1.3. ст. 1 Закону «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (надалі за текстом Закон № 2181), податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. Згідно з п. 5.4.1. ст. 5 зазначеного Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
У строки, встановлені чинним законодавством, відповідач суму єдиного податку за сплатив не в повному обсязі, у звязку із чим за ФОП ОСОБА_2, згідно з обліковою карткою платника податків, обліковується податковий борг у розмірі 1400 грн.
Відповідно до п. п. 6.2.1. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181, у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган
надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
Підпунктом 6.2.4. п. 6.2 ст. 6 Закону № 2181 податкова вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі такої юридичної особи під розписки або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкова вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її адресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження із повідомленням про вручення.
На виконання вимог ст. 6 Закону № 2181 позивачем винесено та направлено відповідачу першу податкову вимогу № 1/403 від 26.02.2008 та другу податкову вимогу № 2/937 від 05.05.2008, про що свідчать копії вказаних вимог у матеріалах справи.
Проте вказані податкові вимоги залишені відповідачем без виконання. Податкові вимоги повернуті поштою з відміткою, що за вказаною адресою адресат не знаходиться (акти № 171 від 05.04.2008 та № 298 від 14.06.2008).
Відповідно до п. п. 10.1.1 п. 10.1 ст. 10 Закону України № 2181 «…у разі коли інші, передбачені цим Законом, заходи з погашення податкового боргу не дали позитивного результату, податковий орган здійснює за платника податків на користь держави заходи щодо залучення додаткових джерел погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а за їх недостатності шляхом продажу інших активів такого платника податків.».
15 липня 2008 року позивачем прийнято рішення № 133/2954218665/24/10 про стягнення коштів та продаж інших активів платника податків в рахунок погашення його податкового боргу.
Підпунктом 3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону № 2181 передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнуті в рахунок погашення його податкових зобовязань виключно за рішенням суду.
Згідно з п. 1.7 ст.1 Закону 2181, активи платника податків кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.
ДПІ у Хортицькому районі , як орган державної влади, що здійснює контроль у сфері податкового законодавства, за змістом п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» може виступати стороною у справах порушених адміністративним судом, про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок майна підприємця.
За таких обставин, вимоги позивача про стягнення з ФОП ОСОБА_2 на користь Місцевого бюджету Хортицького району м. Запоріжжя заборгованості з єдиного податку є обґрунтованими, заснованими на законі і такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 160, 163 КАС України, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи приватного підприємця ОСОБА_2 (69097, АДРЕСА_1, ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь Місцевого бюджету Хортицького району м. Запоріжжя (роз. рахунок 34217379700008, отримувач Місцевий бюджету Хортицького району, код платежу 16050200, код ЄДРПОУ 34676906, банк отримувача: ГУДКУ у Запорізькій області, МФО 813015) суму заборгованості з єдиного податку у розмірі 1400 (одна тисяча чотириста) грн.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова , якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови, а у разі складання постанови в повному обсязі з дня складання в повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя С.М. Каракуша
Постанову виготовлено в повному обсязі 20 січня 2010 року