Справа № 591/3552/15-а
Провадження № 2-а/591/209/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
7 липня 2015 року
Зарічний районний суд м. Суми в складі:
головуючого - судді Шелєхової Г.В.
з участю секретаря Гребенькової О.М.
позивача ОСОБА_1
представника відповідача ОСОБА_2
представника 3-ї особи ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Сумської міської ради, 3-тя особа - ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування рішення субєкта владних повноважень,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з вказаним позовом та ставить питання про визнання та скасування рішення Сумської міської ради від 13 травня 2015 року № 4336-МР «Про скасування рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 07 травня 2015 року № 230 «Про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки». Свої вимоги мотивує тим, що проект вказаного рішення не був оприлюднений відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». Також порушено рішення Сумської міської ради від 30 квітня 2014 року № 3231-МР «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 15 грудня 2010 року № 21-МР «Про затвердження Регламенту роботи Сумської міської ради V1 скликання ( зі змінами).
В судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі, зазначив, що оскаржуване рішення порушує його особисті права як мешканця ІНФОРМАЦІЯ_1 біля якого проводиться будівництво будинку, щодо якого проведено скасування містобудівних умов та обмежень рішенням Сумської міської ради від 13 травня 2015 року № 4336-МР.
Представник відповідача, остаточно уточнивши свою позицію, визнав позовні вимоги ОСОБА_1 в повному обсязі, виходячи з порушення процедури прийнятого рішення. В обґрунтування зазначив, що проект рішення не проходив процедуру візування у відповідності до ст. 30 «Візування проекту рішення» Регламенту роботи Сумської міської ради VI скликання ( з внесеними змінами ), затвердженого рішенням Сумської міської ради від 15 грудня 2010 року № 21-МР і не роздавався депутатам Сумської міської ради. Частина 3 статті 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» встановлює, що проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніше як за 20 робочих днів до дати їх розгляду і не передбачає скорочення строку 20 робочих днів оприлюднення проекту рішення.
Представник третьої особи в справі ОСОБА_4 ОСОБА_5 в судовому засіданні проти позову заперечив, вважає вимоги позивача безпідставними та необґрунтованими, оскільки жодною нормою права не встановлено обовязку щодо обговорення рішенням Сумської міської ради від 13 травня 2015 року № 4336-МР, оприлюднення проекту зазначеного рішення не є обовязковим. Також посилався та те, що позивачем не надано доказів на підтвердження того, що оскаржуване рішення стосується прав та інтересів позивача у справі.
Суд, заслухавши пояснення учасників процесу, дослідивши матеріали справи, вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 07 травня 2015 року виконавчим комітетом Сумської міської ради прийнято рішення № 230 «Про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки», яким скасовано містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки від 31.03.14 № 40/22.01-15, зі змінами пунктів 1.10, 2.1, 2.2, 2.6, внесених 30.01.2015 за № 6/08.01-15, за адресою: м. Суми, вул. Нижньосироватська, 10, видані на будівництво багатоквартирного житлового будинку фізичній особі ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1), якій проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2; Департаменту містобудування та земельних відносин Сумської міської ради (ОСОБА_6Б.) підготувати звернення до Управління державної архітектурно - будівельної інспекції у Сумській області щодо скасування реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт від 07.05.2014 № CM 083141270743 за адресою: м. Суми, вул. Нижньосироватська, 10, поданої замовниками: фізичною особою ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1) та товариством з обмеженою відповідальністю «Будівельна компанія «МД-БУД» (код ЄДРПОУ 38661810) / а.с. 12/.
Згідно протоколу пленарного засідання сесії Сумської міської ради 13.05.2015 року депутат ОСОБА_7 усно запропонував повернутися до питання про порядок денний та внести до порядку денного питання «Про скасування рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 07.05.2015 року № 230. Пропозицію було підтримано та після обговорення було прийняте відповідне рішення.
13 травня 2015 року Сумською міською радою прийнято рішення № 4336-МР «Про скасування рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 07 травня 2015 року № 230 «Про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки» як таке, що не відповідає законодавству України / а. с. 13/.
Позивач у справі ОСОБА_1 мешкає за адресою АДРЕСА_1. Саме біля вказаного будинку проводиться будівництво будинку, розташованого за адресою м. Суми, вул. Нижньосироватська, 10, якого стосується рішення, прийняте виконавчим комітетом СМР 07.05.2015 року № 230. Позивач зазначив, що територія новобудови раніше мешканцями будинку використовувалася для відпочинку, будівництво будинку з автономним опаленням поблизу вже існуючого будинку погіршить умови проживання мешканців вже наявної будівлі.
Рішенням Сумської міської ради від 15.12.2010 року № 21-МР затверджено Регламент роботи Сумської міської ради.
Вказаним локальним нормативним актом визначено порядок внесення пропозицій щодо розгляду питання (ініціювання) ст. 26, 27, згідно якого передбачено обов»язкове письмове звернення депутата до міського голови з ініціюванням питання, ініціатор має чітко сформулювати питання. Гл. 2 вказаного документу визначено порядок вивчення питання і підготовки проекту рішення. Ст. 30-1 визначає, що належним чином оформлений та завізований проект рішення міської ради проходить процедуру оприлюднення на офіційному сайті Сумської міської ради в мережі інтернет не пізніше ніж за 20 робочих днів до дати розгляду проектів рішень на засіданні ради.
Відповідно до ч.1 ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч. 3 ст. 2 КАС України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та й спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до положень ч.2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до п.1 ч. 2 ст.162 КАС України, в разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання нечинним рішення чи окремих його положень.
В даному випадку позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що відповідач при прийнятті оскаржуваного рішення порушив вимоги Регламенту роботи Сумської міської ради щодо процедури оприлюднення проекту рішення. Представник відповідача в повному обсязі визнав позовні вимоги, пояснив, що дійсно при прийнятті оскаржуваного рішення були допущені вказані позивачем порушення.
Враховуючи всі вищевикладені обставини в їх сукупності, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, а рішення Сумської міської ради від 13.05.2015 року № 4336-МР « Про скасування рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 07.05.2015 року № 230 «Про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки» визнати протиправним та скасувати, оскільки відповідачем була порушена процедура внесення пропозиція, не був підготовлений проект рішення, не дотримані вимоги щодо його оприлюднення.
Суд вважає такими, що не заслуговують на увагу доводи представника 3-ї особи про те, що позивачем не доведено того, що оскаржуване рішення зачіпає його права та інтереси. Позивач надав суду докази на підтвердження того, що він є мешканцем будинку, розташованого поряд з новобудовою, щодо якої приймалися рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 7 травня 2015 року № 230 та 13 травня 2015 року Сумською міською радою прийнято рішення № 4336-МР. Тому суд вважає, що оскаржуване рішення стосується прав та обов»язків позивача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 6, 9, 17, 158-163, 167,185,186 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати рішення Сумської міської ради від 13.05.2015 року № 4336-МР «Про скасування рішення виконавчого комітету Сумської міської ради від 07.05.2015 року № 230 «Про скасування містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки».
Постанову суду може бути оскаржено до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зарічний районний суд м. Суми, шляхом подачі скарги в десятиденний строк з дня отримання її копії.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя Г.В.Шелєхова