ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"09" липня 2015 р. Справа № 809/2647/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Григорук О.Б., розглянувши матеріали адміністративного позову ПП "Санліт-Захід" до Управління державної архітектурно-будівельної інспеції у Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування припису від 24.06.2015 та постанови №3/1009/02-43/2015 від 30.06.2015,-
В С Т А Н О В И В:
ПП "Санліт-Захід" звернулося до суду з адміністративним позовом до Управління державної архітектурно-будівельної інспеції у Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування припису від 24.06.2015 року та постанови №3/1009/02-43/2015 від 30.06.2015 .
При вирішенні питання відкриття провадження у справі, а також відповідності позовної заяви вимогам ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, судом встановлено наступне.
Частиною 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до адміністративного суду позову майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, за подання позову немайнового характеру, судовий збір справляється у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги (ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").
Частиною 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", встановлено, що за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач просить визнати протиправними та скасувати припис Управління державної архітектурно-будівельної інспеції у Івано-Франківській області від 24.06.2015 та постанову Управління державної архітектурно-будівельної інспеції у Івано-Франківській області №3/1009/02-43/2015 від 30.06.2015 про накладення на ПП "Санліт -Захід" штрафу у розмірі 109620 грн. за порушення у сфері містобудівної діяльності. Таким чином, у даній позовній заяві одночасно заявлено позовні вимоги не майнового та майнового характеру.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 1 218,00 грн.
У даному випадку при зверненні позивача до адміністративного суду за позовну вимогу немайнового характеру судовий збір повинен бути сплачений у розмірі 73,08 грн., за майнового характеру, з врахуванням ч. 3 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" - 219, 24 грн.
На підтвердження сплати судового збору, позивачем долучено платіжні доручення від 06.07.2015 №13 на суму 73,08 грн. та №14 суму 73.08 грн.
За таких обставин, суд приходить до висновку, що позивачем не в повній мірі сплачено судовий збір за звернення до суду із позовною вимогою майнового характеру.
Крім того, позивачем не додано до позовної заяви її примірник та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Долучений до матеріалів справи опис вкладення до цінного листа надісланих документів на ім'я відповідача не свідчить про дотримання вимог ст. 106 КАС України, оскільки позивач не є суб'єкт владних повноважень, на нього не покладено обов'язку долучати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення позовної заяви та доданих до неї документів, а зобов'язано додавати такі копії безпосередньо суду разом із позовної заявою.
У відповідності до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Таким чином, оскільки позивачем не надано доказів сплати судового збору за подання до суду даної позовної заяви, примірник позовної заяви та копії додатків до неї, що свідчить про те, що позовна заява не відповідає вимогам встановленим ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства, та є підставою для залишення її без руху, суд вважає за потрібне запропонувати позивачу усунути вказані недоліки шляхом надання суду відповідних документів.
На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ПП "Санліт-Захід" до Управління державної архітектурно-будівельної інспеції у Івано-Франківській області про визнання протиправним та скасування припису від 24.06.2015 та постанови №3/1009/02-43/2015 від 30.06.2015 - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 20 липня 2015 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Григорук О.Б.