ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"12" червня 2015 р. Справа № 809/1447/15
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Мигалюка Ю.В.,
секретаря Ткачук О.П.,
за участю сторін:
представника позивача: ОСОБА_1.,
представника Долинської обєднаної державної податкової інспекції: ОСОБА_2,
представника Управління державної казначейської служби у Долинському районі: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Івано-Франківську в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Мілвуд до Долинської обєднаної державної податкової інспекції, Управління державної казначейської служби у Долинському районі про скасування податкового повідомлення-рішення та стягнення бюджетної заборгованості в сумі 288 664 грн.-
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю Мілвуд звернулося в суд з адміністративним позовом до Долинської обєднаної державної податкової інспекції, Управління державної казначейської служби у Долинському районі про скасування податкового повідомлення-рішення та стягнення бюджетної заборгованості в сумі 288 664 грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що Долинською обєднаною державною податковою інспекцією протиправно, з порушеннями законодавства складено акт документальної позапланової виїзної перевірки правомірності нарахування відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту та бюджетного відшкодування податку на додану вартість за грудень 2014 року від 17 березня 2015 року № 446/09-05-15/37322161 та незаконно винесено податкове повідомлення-рішення від 27 березня 2015 року № НОМЕР_1, не здійснено бюджетне відшкодування податку на додану вартість по декларації за грудень 2014 року у розмірі 288 664,00 гривень.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Представник відповідача - Долинської обєднаної державної податкової інспекції в судовому засіданні проти позову заперечив з підстав наведених в запереченні на адміністративний позов. Зазначив, що тільки за результатами господарської діяльності податкового періоду - січня 2015 року у позивача виникає право на бюджетне відшкодування частини від"ємного значення, яка дорівнює сумі фактично сплаченого податку за отриманий товар/послуги, тобто у відповідності до вимог п.200.4. ст.200 Податкового кодексу України. Натомість позивачем в декларації за листопад 2014 року завчасно заявлено до відшкордування суму 288 664 грн. Пояснив, що при дотриманні позивачем вимог ст.200.4 ПК України він зберігає право на отримання бюджетного відшкодування у майбутніх періодах, у разі коли умови договору будуть повністю виконані.
Представник відповідача - Управління державної казначейської служби у Долинському районі у судове засідання не зявився, на адресу суду надіслав письмове заперечення проти позову, згідно якого вказав, що висновку, передбаченого п.200.15 ст.200 ПК України не отримував, а тому вимога заявлена до нього є передчасною. Просив у задовлоенні позову відмовити.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши представників сторін, дослідивши докази, суд прийшов до висновку, що даний адміністративний позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що Долинською ОДПІ проведено документальну позапланову виїзну перевірку правомірності нарахування ТзОВ «Мілвуд» відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту та бюджетного відшкодування податку на додану вартість на розрахунковий рахунок за грудень 2014 року, про що складено Акт № 446/09-05-15/37322161 від 17.03.2015 року (а.с.7).
Відповідно до висновку вищезазначеного акту на порушення п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України ТзОВ «Мілвуд» відмолено у наданні бюджетного відшкодування з податку на додану вартість по декларації за грудень 2014 року у розмірі 288 664 гривень.
Як встановлено в судовому засіданні між ТзОВ «Мілвуд» (замовником) та ТзОВ «ЛЛЕНТАБ УКРАЇНА» (виконавцем) укладено Договір № U-02-04-2014 від 08 квітня 2014 року на виконання робіт з монтажу конструкцій на обєкті замовника з доставкою всіх необхідних елементів конструкції виконавцем (а.с.58).
Відповідно до п.2.1 вищезазначеного Договору вартість договору, яку замовник сплачує виконавцю, складає 5 201 570,15 грн., крім того ПДВ 1 040 314,03 грн., всього разом з ПДВ 6 241 884,18 грн. Сторони погоджують, що ціна договору разом з ПДВ на дату укладання Договору еквівалентна 386 976 євро.
Відповідно до п.4.6 Договору якщо на час оплати відповідної частини ціни Договору зміниться курс євро по відношенню до української гривні на міжбанківському валютному ринку України порівняно з тим, що зафіксовано в п.2.1 цього договору сума кожного платежу розраховується за формулою вказаною в цьому пункті.
Як вбачається із платіжного доручення № 633 від 21.11.2014 р. ТзОВ «Мілвуд» здійснено на користь ТзОВ «ЛЛЕНТАБ УКРАЇНА» перерахунок коштів на загальну суму 1 731 983,42 грн. та відповідно до податкової накладної від 21.11.2014 р. сума ПДВ становить 288 663,90 грн.(а.с. 63-64).
Згідно акту прийомки-передачі № U-02-04-2014 від 28 січня 2015 р. ТзОВ «ЛЛЕНТАБ УКРАЇНА» виконав, а ТзОВ «Мілвуд» прийняв у повному обсязі предмет договору на загальну вартість Договору без ПДВ 5 711 899,49 грн., крім того ПДВ 1 142 379,90 грн. всього разом з ПДВ 6 854 279,39 грн. (а.с.65).
Згідно податкової декларації за січень 2015 року за результатами діяльності податкового періоду - листопада 2014 року позивачем заявлено до відшкодування суму 288 664 грн.
Відповідно до п.201.7 ст.201 ПК України податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Зважаючи на зазначене, суд приходить до висновку, що кінцева оплата та виконання робіт за вищевказаним договором здійснені 28.01.2015 р., а сума коштів сплачена позивачем на користь ТзОВ «ЛЛЕНТАБ УКРАЇНА» за платіжним дорученням від 21.11.2014 р. є попередньою оплатою (авансом).
Пунктом 200.1 ст.200 ПК України передбачено, що сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
Пунктом 200.4 ст.200 ПК України передбачено, що при відємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації,
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Підпунктом 14.1.18 п.14.1 ст.14 ПК України передбачено, що бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу
Відповідно до п200.7 ст.200 ПК України платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації.
Крім того, відповідно до п.201.10 ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобовязаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.
Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.
Пунктом 198.6 ст.198 ПК України визначено, що 198.6. не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п.201.11 статті 201 цього Кодексу.
Зважаючи на вищезазначене ТзОВ «Мілвуд» правомірно включено до податкового кредиту сплачену суму ПДВ в розмірі 288 664 грн., що підтверджується податковою накладною від 21.11.2014 р. (а.с.64), однак право на бюджетне відшкодування коштів на рахунок у позивача виникає у разі фактичного надання послуг/виконня робіт, підставою для отримання бюджетного відшкодування є дані податкової декларації за звітний період.
Відповідно до п.2.1 Положення «Про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку» господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів. Первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації(власника) на їх проведення.
Також згідно ст.1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» господарська операція - дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов'язань, власному капіталі підприємства. Первинний документ документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.
Сторонами у справі визнано, що за результатами діяльності за грудень 2014 року позивачем в декларації, поданій в січні 2015 р., заявлено 288 664,00 грн. до відшкодування. Однак, підтверджуючим первинним документом, що свідчить про фактичне отримання робіт/послуг є акт прийомки-передачі № U-02-04-2014 від 28.01.2015 р. (а.с.65). Таким чином, що господарська операція відбулась 28.01.2015 р., а тому суд приходить до висновку, що такі дії позивача є завчасними.
Вимога позивача заявлена до Управління Державної казначейської служби України в Долинському районі задоволенню не підлягає оскільки висновку, передбаченого п.200.15 ст.200 ПК України відповідач не отримував, а тому стягнення бюджетного відшкодування не могло відбутись.
За таких обставин, на підставі норм законодавства та досліджених доказів, в задоволенні позову слід відмовити повністю.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст. 2, 8-14, 86, 158-163, ст. 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
В задоволенні позову відмовити.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо субєкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення пятиденного строку з моменту отримання субєктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова складена в повному обсязі 17.06.2015 року.
Суддя(підпис)Мигалюк Ю.В.