ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
07 липня 2015 року №813/3258/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Сидор Н.Т., перевіривши матеріали позовної заяви Львівської виправної колонії №48 управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними та скасування рішень,
в с т а н о в и в:
До Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Львівської виправної колонії №48 управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними та скасування рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 25.02.2015 року № НОМЕР_1, № НОМЕР_2, № НОМЕР_3, № НОМЕР_4, № НОМЕР_5, № НОМЕР_6, № НОМЕР_7, № НОМЕР_8, № НОМЕР_9, № НОМЕР_10, № НОМЕР_11.
Згідно ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
При ознайомленні з матеріалами позовної заяви судом встановлено, що позивачем не було сплачено судовий збір при зверненні до суду з даним позовом.
Поруч з тим у позовній заяві позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору у справі мотивоване тим, що у кошторисах призначень на 2015 року у Львівська виправна колонія управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області не передбачено видатків на сплату судового збору.
Однак, дане клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає з огляду на таке.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі необхідності у позовній заяві зазначається клопотання про відстрочення сплати судового збору.
Як встановлено ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про судовий збір» враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
На переконання суду, наведені у клопотанні обставини не свідчать про наявність підстав для звільнення від сплати судових витрат, передбачених ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України та ст. 8 Закону України «Про судовий збір», оскільки такі не підтвердженні жодними доказами.
За таких умов, суд позбавлений можливості встановити наявність чи відсутність підстав для звільнення позивача від сплати судового збору.
Поряд з цим, суд звертає увагу, що позивач не обґрунтовує своє клопотання важким майновим станом, як це передбачено вказаними нормами, а посилається лише на не закладення в бюджеті установи витрат на сплату судового збору, що не може свідчити про неможливість сплати судового збору.
У відповідності до п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Частиною 3 ст. 4 Закону України Про судовий збір передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до ст. 8 Закону України Про державний бюджет України на 2015 рік розмір мінімальної заробітної плати станом на січень 2015 року становить 1218,00 грн.
Відповідно до інформаційного листа Вищого адміністративного суду України №165/11/13-12 від 18.01.2012 року адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобовязань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.
Позивач звернувся в суд з вимогою про визнання протиправними та скасування рішень про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне) перерахування єдиного внеску, а відповідно такі вимоги, є вимогами матеріального характеру, оскільки скасування таких впливає на обовязок позивача по сплаті сум, нарахованих оскаржуваними рішеннями.
Тому позивачеві слід сплатити судовий збір відповідно до вимог п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та надати суду оригінал документа про сплату судового збору.
Платіжні реквізити для перерахування судового збору: одержувач УДКСУ у Залізничному районі м. Львова, ЄДРПОУ 38007594, банк одержувача ГУ ДКСУ у Львівській області, МФО 825014, рахунок № 31217206784003, код класифікації доходів бюджету 22030001, призначення платежу судовий збір за подання позову до (вказати найменування відповідача).
А відтак, позивач при зверненні до суду з даним адміністративним позовом майнового характеру мав сплатити судовий збір, чого зроблено ним не було.
Тому позивачеві слід сплатити судовий збір відповідно до вимог п. 3 ч .2 ст. 4 та ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» та надати суду оригінал документа про сплату судового збору.
Отже, враховуючи вищевикладене, суд не вважає майновий стан позивача таким, що унеможливлює сплату судового збору при зверненні до суду з адміністративним позовом майнового характеру та спричиняє фінансові перешкоди для доступу до правосуддя, чим може порушувати основоположні принципи адміністративної юрисдикції, передбачені ст. 10 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вищезазначені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства, а відтак, згідно ч. 1 ст. 108 КАС України вона підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків, а саме додати до позовної заяви належним чином оформлений документ про сплату судового збору.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и в:
Адміністративний позов Львівської виправної колонії №48 управління Державної пенітенціарної служби України у Львівській області до Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними та скасування рішень, залишити без руху.
Позивачу надати строк до 04 вересня 2015 року включно для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, а саме додати до позовної заяви документ про сплату судового збору.
Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута позивачу відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Суддя Сидор Н.Т.