ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 червня 2015 р. Справа № 804/7101/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Верхньодніпровської обєднаної державної податкової інспекціяї Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Дочірнього підприємства комунального підприємства Пятихатської міської ради "Пятихатський водоканал" "Комунальне підприємство Пятихатської міської ради "Пятихатський комунгосп" про стягнення заборгованості по єдиному соціальному внеску, -
ВСТАНОВИВ:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулась Верхньодніпровська обєднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області з позовом до Дочірнього підприємства Комунального підприємства Пятихатської міської ради «Пятихатський водоканал» «Комунальне підприємство Пятихатської міської ради «Пятихатський комунгосп», в якому просить суд стягнути з Дочірнього підприємства Комунального підприємства Пятихатської міської ради «Пятихатський водоканал» «Комунальне підприємство Пятихатської міської ради «Пятихатський комунгосп» (код ЄДРПОУ 36723114) на користь Державного бюджету України суму податкового боргу зі сплати єдиного соціального внеску у розмірі 265734,68 грн. (двісті шістдесят пять тисяч сімсот тридцять чотири грн. 68 коп.).
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідач не виконав обов'язків, покладених на нього законодавством, внаслідок чого, виникла заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування за квітень, травень, червень, липень, серпень 2013 року, з урахуванням пені та штрафних санкцій на загальну суму 265734,68 грн..
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду клопотання про розгляд справи без його участі в порядку письмового провадження, яке міститься в матеріалах справи.
Відповідач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, шляхом направлення судової кореспонденції на адресу відповідача та отримав поштове відправлення 18.06.2015 року. Це підтверджується оригіналом поштового повідомлення про вручення, наявного в матеріалах справи. Суд вважає, що вжив усі залежні від нього заходи для повідомлення сторін належним чином про розгляд даної адміністративної справи та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку про наявність достатніх підстав для задоволення даного адміністративного позову у повному обсязі.
З матеріалів справи вбачається, що 16.03.2012 року Дочірнє підприємство Комунального підприємства Пятихатської міської ради «Пятихатський водоканал» «Комунальне підприємство Пятихатської міської ради «Пятихатський комунгосп» було зареєстроване Пятихатським районним управлінням юстиції Дніпропетровської області як юридична особа, що вбачається з даних Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
За відповідачем рахується заборгованість зі сплати сум єдиного соціального внеску у загальному розмірі 265734,68 грн.
Так, підприємством були подані звіти про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за квітень, травень, червень, липень, серпень 2013 року. Внаслідок повної несплати боржником самостійно узгоджених зобовязань за боржником рахується податковий борг зі сплати єдиного внеску на загальнообовязкове державне соціальне страхування у сумі 225686,78 грн..
Відповідно до положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальообовязкове державне соціальне страхування» Управлінням Пенсійного фонду України у Пятихатському районі Дніпропетровської області були прийняті рішення про застосування штрафних санкцій та нарахування пені від 28.05.2013 року №196, від 03.07.2013 року №319, від 09.08.2013 року №361 відповідно на суми 193467,49 грн., 9961,98грн., 9149,24 грн. Вказані рішення були направлені на адресу відповідача та отримані ним 04.06.2013 року, 25.07.2013 року, 09.08.2013 року відповідно. Проте, Дочірнє підприємство Комунального підприємства Пятихатської міської ради «Пятихатський водоканал» «Комунальне підприємство Пятихатської міської ради «Пятихатський комунгосп» не сплатило зазначені суми єдиного соціального внеску у добровільному порядку, зазначені рішення про застосування штрафних санкцій не оскаржені та визначені суми є узгодженими.
Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" № 2464-VI від 08.07.2010 (зі змінами та доповненнями чинними на момент виникнення правовідносин) (далі по тексту -Закон № 2464-VI від 08.07.2010 р.) єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (ч. 4 ст. 8 Закону № 2464-VI від 08.07.2010 р.).
Положеннями ст.ст.7, 8, 9 Закону № 2464-VI від 08.07.2010 р., регулюється база нарахування єдиного внеску, розмір єдиного внеску та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, порядок обчислення і сплати єдиного внеску.
Згідно ст.9 зазначеного закону платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
При цьому платники, зазначені у пункті 1 частини першої статті 4 цього Закону, під час кожної виплати заробітної плати (доходу, грошового забезпечення), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок, одночасно з видачею зазначених сум зобов'язані сплачувати нарахований на ці виплати єдиний внесок у розмірі, встановленому для таких платників (авансові платежі). Винятком є випадки, якщо внесок, нарахований на ці виплати, вже сплачений у строки, встановлені абзацом першим цієї частини, або за результатами звірення платника з органом доходів і зборів за платником визнана переплата єдиного внеску, сума якої перевищує суму внеску, що підлягає сплаті, або дорівнює їй. Кошти перераховуються одночасно з отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення), у тому числі в безготівковій чи натуральній формі. При цьому фактичним отриманням (перерахуванням) коштів на оплату праці (виплату доходу, грошового забезпечення) вважається отримання відповідних сум готівкою, зарахування на рахунок одержувача, перерахування за дорученням одержувача на будь-які цілі, отримання товарів (послуг) або будь-яких інших матеріальних цінностей у рахунок зазначених виплат, фактичне здійснення з таких виплат відрахувань згідно із законодавством або виконавчими документами чи будь-яких інших відрахувань.
Платники єдиного внеску, зазначені у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 10 лютого наступного року, крім фізичних осіб - підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування, які сплачують єдиний внесок, нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Платники єдиного внеску, зазначені у пункті 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний рік, до 1 травня наступного року.
Періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік. У разі державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця її останнім звітним періодом є період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності такої фізичної особи.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника (ч.12 ст.9 Закону №2464-VI від 08.07.2010 р.).
Статтею 25 Закону №2464-VI від 08.07.2010 р. передбачено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
Порядок узгодження сум недоїмки з єдиного внеску встановлюється центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику. У разі якщо згоди з органом доходів і зборів не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти календарних днів з дня надходження рішення відповідного органу доходів і зборів або оскаржити вимогу до органу доходів і зборів вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
У випадках, зазначених в абзаці дев'ятому цієї частини, орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
На адресу боржника були направлені податкові вимоги від 05.10.2013 року за №Ю-75, яка отримана відповідачем 08.10.2013 року, проте не виконана у добровільному порядку.
Відповідно до частини першої ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідач не надав суду своїх заперечень проти даного адміністративного позову або доказів про сплату суми податкового боргу.
Статтями 67, 68 Конституції України передбачено, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції України, законів України, а їх невиконання і є порушенням державних інтересів.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд вважає, що адміністративний позов є таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Верхньодніпровської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області до Дочірнього підприємства Комунального підприємства Пятихатської міської ради «Пятихатський водоканал» «Комунальне підприємство Пятихатської міської ради «Пятихатський комунгосп» про стягнення заборгованості по єдиному соціальному внеску задовольнити повністю.
Стягнути з Дочірнього підприємства Комунального підприємства Пятихатської міської ради «Пятихатський водоканал» «Комунальне підприємство Пятихатської міської ради «Пятихатський комунгосп» (код ЄДРПОУ 36723114) на користь Державного бюджету України суму податкового боргу зі сплати єдиного соціального внеску у розмірі 265734,68 гривень (двісті шістдесят пять тисяч сімсот тридцять чотири грн. 68 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_1