У Х В А Л А
про витребування документів та інших матеріалів
03 грудня 2014 р. м. Вінниця
Справа № 802/2915/14-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Заброцької Людмили Олександрівни,
за участю:
секретаря судового засідання: Панченка Тараса Дмитровича,
представника позивача: ОСОБА_1,
представника відповідача: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача про витребування доказів в адміністративній справи за позовом публічного акціонерного товариства "Укргідроенерго" до головного управління Держземагентства у Вінницькій області про визнання протиправним пункту наказу та визнання його таким, що втратив чинність,
в с т а н о в и в :
В проваджені Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом публічного акціонерного товариства "Укргідроенерго" до головного управління Держземагенства у Вінницькій області про визнання протиправним пункту наказу та визнання його таким, що втратив чинність.
В ході судового засідання представником відповідача заявлено клопотання про витребування в Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, наступної інформації:
- чи відноситься Дністровська ГАЕС до об'єктів альтернативної енергетики, в розумінні Закону України "Про альтернативні джерела енергії";
- чи відноситься публічне акціонерне товариство "Укргідроенерго" ( код ЄДРПОУ 20588716) до суб'єктів господарювання, що здійснюють виробництво електричної енергії з використанням лише альтернативних джерел енергії;
- чи перебуває публічне акціонерне товариство "Укргідроенерго" ( код ЄДРПОУ 20588716) в реєстрі об'єктів електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії; якщо ні, то чому?
Вказане клопотання обґрунтоване тим, що зазначена інформація сприятиме повному та всебічному з'ясуванню всіх обставин у справі.
Представник позивача щодо задоволення клопотання представника відповідача не заперечував.
Визначаючись щодо заявленого клопотання суд виходив з наступного.
Згідно ч. 1 статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 2 ст. 69 КАС України передбачено, що докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Крім того, суд зауважує, що, відповідно до ч. 1 ст.11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно ч. 3 ст. 49 КАС України, право подавати суду докази є невід'ємним правом осіб, які беруть участь у справі, в т.ч. відповідача.
Відповідно до положень ч. 3 ст. 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитись. Суд сприяє в реалізації цього обов"язку і витребовує необхідні докази.
Судом встановлено, що предметом розгляду в даній справі є вимога позивача про визнання протиправним та таким, що втратив чинність, пункту 4 наказу Головного управління Держземагенства у Вінницькій області № ВН/0522683200:01:000/00002276 від 25.01.2014 року "Про затвердження документації із землеустрою та надання земельних ділянок в постійне користування", в частині зобов'язання ПАТ "Укргідроенерго" в двомісячний термін відшкодувати сільським радам втрати сільськогосподарського виробництва загальною сумою 2137578,0 грн.
Звертаючись з даним позовом до суду позивач вказує на те, що ПАТ "Укргідроенерго" надано в постійне користування земельні ділянки із земель запасу сільськогосподарського призначення державної власності, розташовані на території сільських рад Могилів - Подільського району Вінницької області, із зміною цільового призначення для розміщення будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об"єктів енергогенеруючих підприємств, установ і організацій ( код цільового призначення - 14.01). Разом з тим, позивач зазначає, що Дністровська гідроакумулююча електростанція є об'єктом альтернативної енергетики, а тому, відповідно до статті 208 Земельного кодексу України, ПАТ "Укргідроенерго" звільнене від відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва.
В свою чергу, Головне управління Держземагенства у Вінницькій області заперечує належність Дністровської ГАЕС до об'єктів альтернативної енергетики.
Указом Президента України від 10 вересня 2014 року № 715/2014 затверджено положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг ( далі - Положення ).
Відповідно до п. 1 Положення, Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним ОСОБА_3 України.
НКРЕКП є органом державного регулювання діяльності у сферах енергетики та комунальних послуг.
Згідно п.п. 1-2 пункту 4 Положення, НКРЕКП відповідно до покладених на неї завдань бере участь у формуванні та забезпеченні реалізації єдиної державної політики у сферах функціонування ринків електричної енергії, природного газу, нафти та нафтопродуктів, у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання і водовідведення, перероблення та захоронення побутових відходів; узагальнює практику застосування законодавства з питань, що належать до її компетенції, розробляє та вносить у встановленому порядку пропозиції щодо вдосконалення законодавства.
Крім того, для забезпечення виконання покладених на неї завдань і функцій має право залучати вчених та спеціалістів центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками) для розроблення проектів нормативно-правових актів, проведення консультацій та експертиз у сферах енергетики і комунальних послуг; утворювати в разі потреби у межах своєї компетенції робочі групи, консультативні, дорадчі та інші допоміжні органи. ( п.п. 9-10 п. 6 Положення ).
НКРЕКП у процесі виконання покладених на неї завдань взаємодіє в установленому порядку з іншими органами державної влади, допоміжними органами і службами, утвореними Президентом України, а також з органами місцевого самоврядування, відповідними органами іноземних держав і міжнародних організацій, підприємствами, установами, організаціями ( п. 7 Положення ).
Підпунктом 21 пункту 4 Положення встановлено, що НКРЕКП формує та веде реєстр об'єктів електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії (крім доменного та коксівного газів, а з використанням гідроенергії - лише малих гідроелектростанцій), а також реєстри суб'єктів природних монополій, діяльність яких регулюється НКРЕКП.
В силу п. 1 ч. 2. ст. 110 Кодексу адміністративного судочинства України, з метою всебічного та обєктивного розгляду справи суд може прийняти рішення про витребування документів та інших матеріалів.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне витребувати в Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, наступну інформацію:
- чи відноситься Дністровська ГАЕС до об'єктів альтернативної енергетики, в розумінні Закону України "Про альтернативні джерела енергії";
- чи відноситься публічне акціонерне товариство "Укргідроенерго" ( код ЄДРПОУ 20588716) до суб'єктів господарювання, що здійснюють виробництво електричної енергії з використанням лише альтернативних джерел енергії;
- чи перебуває публічне акціонерне товариство "Укргідроенерго" ( код ЄДРПОУ 20588716) в реєстрі об'єктів електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії; якщо ні, то чому?
Керуючись п. 3 ст. 71, п. 1 ч. 2 ст. 110, ст. 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в :
Клопотання представника відповідача задовольнити.
Витребувати в Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та зобов'язати надати суду наступну інформацію:
- чи відноситься Дністровська ГАЕС до об'єктів альтернативної енергетики, в розумінні Закону України "Про альтернативні джерела енергії";
- чи відноситься публічне акціонерне товариство "Укргідроенерго" ( код ЄДРПОУ 20588716) до суб'єктів господарювання, що здійснюють виробництво електричної енергії з використанням лише альтернативних джерел енергії;
- чи перебуває публічне акціонерне товариство "Укргідроенерго" ( код ЄДРПОУ 20588716) в реєстрі об'єктів електроенергетики, що використовують альтернативні джерела енергії; якщо ні, то чому?
Ухвала оскарженню не підлягає. Відповідно до ч. 6 ст. 254 КАС України ухвали суду , які не можуть бути оскаржені, набирають законної сили з моменту постановлення.
Суддя/ підпис / ОСОБА_4
Згідно з оригіналом
Суддя
Секретар