Справа № 686/13892/14-а
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2015 року м. Хмельницький
Хмельницький міськрайонний суд
Хмельницької області в складі:
головуючого-судді Заворотної О.Л.
при секретарі Дякович О.О.
з участю представника позивача ОСОБА_1
представників відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Хмельницькому справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант-Центр» до Давидковецької сільської ради Хмельницького району про визнання дій протиправними, скасування рішення сесії
встановив:
В липні 2014 року ТзОВ «Октант-Центр» зверувся до суду із позовом з урахуванням заяви про зміну позовних вимог до Давидковецької сільської ради Хмельницького району про визнання дій протиправними, скасування рішення сесії, в обгрунтування якого вказав, що відповідно до рішення 15-ої сесії четвертого скликання Давидковецької сільської ради від 20.05.2005 року № 10 оформлено право власності на соціально-культурний центр по вул. Гавришка, 58 в с. Давидківці Хмельницького району за територіальною громадою в особі Давидковецької сільської ради. Позивач вказує, що вказане рішення порушує законні інтереси позивача та право власності членів співвласників майна с. Давидківці, оскільки згідно протоколу зборів уповноважених співвласників майнових та земельних паїв колишнього КСП ім. Шестакова с. Давидківці Хмельницького району від 16.10.2003 року незавершене будівництво адміністративного будинку, яке являє собою добудову до примішення контори на суму 118000грн. було вирішено не передавати на баланс сільської ради, а включити в пайовий фонд, як незавершене будівництво, розпаювати його між співвласниками та передати його в оренду позивачу з правом викупу. Відповдіно до договору оренди майнових паїв від 12.06.2003 року та договору оренди від 05.01.2004 року позивач є орендарем майна членів співвласників майна с. Давидківці Хмельницького району, а саме адміністративно - виробничого центру (в розпаюванні недобудоване приміщення контори), здійснив його добудову згідно умов договору, на що було витрачено кошти в сумі 49255,20грн. У звязку з чим позивач просить визнати дії Давидковецької сільської ради щодо прийняття рішення № 10 від 20.05.2005 року протиправними, скасувати рішення Давидковецької сільської ради № 10 від 20.05.2005 року, судовий збір стягнути з відповідача.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали та просили задовольнити в повному обсязі.
Представники відповідача в судовому засіданні позов не визнали, вказали, що незавершене будівництво вартістю 118000грн. не підлягало розпаюванню, однак спілка співвласників майнових та земельних паїв безпідставно включила вказане майно до пайового фонду та в подальшому передала вказне майно в оренду позивачу. Даний обєкт належить до соціально - культурної сфери, підлягав безоплатній передачі до комунальної власності, в даний час приміщення використовується в інтересах територіальної громади с. Давидківці.
Суд, заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, встановив наступні обставини справи та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до розрахунку пайового фонду по КСП ім. Шестакова с. Давидківці Хмельницького району станом на 2000 рік незавершене будівництво вартістю 118000грн. не підлягало розпаюванню, а відповідно до уточненого розрахунку пайового фонду майна по КСП ім. Шестакова с. Давидківці станом на 01.03.2000 року зазначено, що майно, в т.ч. незавершена соціальна сфера на суму 118000грн. не підлягає розпаюванню.
Згідно протоколу зборів уповноважених співвласників майнових та земельних паїв колишнього КСП ім. Шестакова с. Давидківці Хмельницького району від 16.10.2003 року незавершене будівництво адміністративного будинку, яке являє собою добудову до примішення контори на суму 118000грн. було вирішено не передавати на баланс сільської ради, а включити в пайовий фонд, як незавершене будівництво, розпаювати його між співвласниками та передати його в оренду позивачу з правом викупу.
12.06.2003 року укладено договір оренди майнових паїв, а 05.01.2004 року договір оренди, відповідно до якого позивач є орендарем майна членів співвласників майна с. Давидківці Хмельницького району, а саме адміністративно - виробничого центру.
Рішенням 15-ої сесії четвертого скликання Давидковецької сільської ради від 20.05.2005 року № 10 оформлено право власності на соціально-культурний центр по вул. Гавришка, 58 в с. Давидківці Хмельницького району за територіальною громадою в особі Давидковецької сільської ради.
Згідно п. 2 постанови Кабінету Міністрів України від 05 вересня 1996 року № 1060 «Про поетапну передачу у комунальну власність обєктів соціальної сфери, житлового фонду сільсьгосподарських, переробних та обслуговуючих підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу, заснованих на колективній та інших формах недержавної власності» встановлено, що передачі у комунальну власніть підлягають : житловий фонд, крім гуртожитків; дитячі дошкільні заклади, школи та інші заклади освіти, табори для відпочинку та оздоровлення дітей, обєкти культури та аматорського спорту, приміщення будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів, обєкти охорони здоровя і побуту, мережі електро-, тепло-, газо-, водопостачання і водовідведення, а також інженерні будівлі та споруди, призначені для обслуговування житлового фонду і соціальної сфери (бойлерні, котельні, теплові, каналізаційні та водопровідні мережі і споруди, вбудовані та прибудовані приміщення, обладнання тощо).
Пунктом 3 вказаної постанови передбачено, що об'єкти соціальної сфери та житлового фонду разом з об'єктами інженерної інфраструктури підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу, заснованих на колективній та інших формах недержавної власності, за рішенням загальних зборів членів підприємства чи зборів уповноважених колективних сільськогосподарських підприємств або за рішенням органів, уповноважених розпоряджатися майном підприємств інших форм недержавної власності, передаються безоплатно у комунальну власність відповідних адміністративно-територіальних одиниць (за згодою органів місцевого самоврядування).
Враховуючи вищевикладене, незаверешене будівництво адімінстративного будинку, а саме соціально-культурного центру, площею 1858,4 кв.м., який розташований в с. Давидківці по вул. Гавришка, 58 та оцінений під час ліквідації КСП ім. Шестакова на суму 118000грн. розпаюванню не підлягає.
Згідно зі ст.19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч.3 ст.2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суду перевіряють, чи прийняті вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, безсторонньо, добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно,зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.
Відповідно до ст.69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь - які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно зі ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Відповідно до п.1 постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" від 06.03.2008 N2 встановлення невідповідності діяльності суб'єкта владних повноважень хоча б одному із критеріїв, встановлений ч.3 ст.2 КАС України для оцінювання його рішень, дій та бездіяльності може бути підставою для задоволення адміністративного позову, однак лише за умови, що встановлено порушення прав, свобод та інтересів позивача.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку що в задоволенні позову належить відмовити, оскільки спірний обєкт незавершенного будівництва не підлягав розпюванню, а мав бути переданий у комунальну власність, крім того, позивач вказуючи щод належним чином виконував умови договору оренди не надав жодного доказу на підтвердження сплати орендної плати, утримання та використання обєкта оренди.
Щодо заяви позивача про поновлення строку звернення до суду, то оскільки позивач дізнався про оформлення права власності відповідно до оспорюваного рішення з листа відповідача від 12.05.2014 року, після чого звертався до прокуратури Хмельницької області листом від 16.05.2014 року, на який отримав відповідь від 02.06.2015 року про направлення звернення до прокуратури Хмельницького району, після чого в липні 2014 року звернувся до суду із вказаною позовною заявою, у зв'язку з чим строк звернення до суду позивачем не пропущено.
Керуючись ст.ст. 1, 2, 5, 9, 11, 71, 72, 122, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, ст.19 Конституції України, постановою Кабінету Міністрів України від 05 вересня 1996 року № 1060 «Про поетапну передачу у комунальну власність обєктів соціальної сфери, житлового фонду сільсьгосподарських, переробних та обслуговуючих підприємств, установ і організацій агропромислового комплексу, заснованих на колективній та інших формах недержавної власності», постановою Пленуму Вищого адміністративного суду України "Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ" від 06.03.2008 N2, суд -
постановив:
В задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант-Центр» до Давидковецької сільської ради Хмельницького району про визнання дій протиправними, скасування рішення сесії відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області протягом десяти днів з дня її проголошення.
Суддя: