Ухвала суду № 46365822, 04.04.2014, Господарський суд Тернопільської області

Дата ухвалення
04.04.2014
Номер справи
921/292/14-г/15
Номер документу
46365822
Форма судочинства
Господарське
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"04" квітня 2014 р.Справа № 921/292/14-г/15 УХВАЛА

про відмову у порушенні провадження у справі

про банкрутство

Господарський суд Тернопільської області

у складі судді Галамай О.З. при секретарі Кічулі В.М.

розглянувши заяву ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Альпо", 46001, вул. Текстильна, 18, м. Тернопіль

про порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Альпо", 46001, вул. Текстильна, 18, м.Тернопіль

В судове засідання зявились:

від боржника: ОСОБА_2 представник, довіреність від 04.04.2014р.;

ОСОБА_3 керівник, паспорт МС № 903597 виданий Тернопільським МВ УМВС України в Тернопільській області.

від кредиторів: ОСОБА_4 представник ПАТ "ОСОБА_5 Аваль", довіреність № 613/12-Н від 14.11.2012р.

від арбітражного керуючого: ОСОБА_6 арбітражний керуючий, паспорт КА № 561251 виданий Стрийським МВ УМВС України у Львівській області.

В розпочатому судовому засіданні представникам боржника, кредитору та арбітражному керуючому розяснено їх права та обовязки, передбачені ст. 22 ГПК України.

Фіксація судового процесу технічними засобами в порядку ст.81-1 ГПК України не здійснювалася через відсутність відповідного клопотання.

Суть справи: ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Альпо" (ідентифікаційний код 32549973, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 18) звернулося до господарського суду Тернопільської області із заявою про порушення справи про його банкрутство в порядку ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Подана до господарського суду заява ліквідаційної комісії ТОВ "Альпо" про порушення провадження у справі про банкрутство мотивована тим, що після прийняття рішення загальними зборами учасників товариства від 06.02.2014р. (протокол № 50) про ліквідацію ТОВ "Альпо" ліквідаційною комісією вжито заходи щодо проведення ліквідаційної процедури відповідно до вимог, встановлених законодавством України.

Вжитими в межах ліквідаційної процедури заходами ліквідаційною комісією встановлено, що вартості майна боржника є недостатньо для здійснення повного погашення вимог кредиторів, а отже в силу ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідаційна комісія зобов'язана звернутися до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство відносно боржника ТОВ "Альпо".

Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 28.03.2014р. прийнято заяву ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Альпо" про порушення провадження у справі про банкрутство до розгляду, підготовче засідання суду призначено на 04 квітня 2014 року.

Автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України визначено ОСОБА_6, що проживає за адресою: 82400, АДРЕСА_1, свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № 1144 від 25.06.2013р. видане Міністерством юстиції України.

04.04.2014р. арбітражний керуючий ОСОБА_6 через канцелярію суду подав заяву № 23 від 04.04.2014р. (вх. № 7643 від 04.04.2014 року) про його згоду на призначення арбітражним керуючим у даній справі та повідомив суд про те, що він не належить до жодної з категорії осіб, зазначених у частині другій статті 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

04.04.2014р. через канцелярію суду кредитором ПАТ "ОСОБА_5 Аваль" подано відзив № 140-13-3-00/652 від 04.04.2014р. (вх. № 7627 від 04.04.2014р.), відповідно до якого він просить відмовити у порушенні провадження у справі про банкрутство з підстав недотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи.

04.04.2014р. через канцелярію суду представником боржника долучено до матеріалів справи лист-підтвердження надіслання А.Поланскі ухвали господарського суду про прийняття заяви про порушення провадження у справі про банкрутство, копію бюлетеня державної реєстрації та копію акту перевірки Тернопільської ОДПІ.

В судовому засіданні 04.04.2014 року представники боржника підтримали заявлені вимоги, викладені у заяві про порушення справи про банкрутство.

Заслухавши пояснення представників боржника, представника ПАТ "ОСОБА_5 Аваль" та арбітражного керуючого ОСОБА_6, розглянувши заяву та додані до неї документи, судом встановлено наступне:

ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Альпо" (місцезнаходження органів управління: вул. Текстильна, 18, м. Тернопіль) є юридичною особою, яке зареєстроване у встановленому законом порядку та включене до ЄДРПОУ, ідентифікаційний код 32549973, що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АГ № 793717, виданого 24.03.2014р. державним реєстратором ОСОБА_7, у якому зазначено: дата державної реєстрації юридичної особи 10.07.2003р.; керівник юридичної особи - ОСОБА_3; прізвище, імя та по батькові осіб, які мають право вчиняти юридичні дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори та наявність обмежень щодо представництва від імені юридичної особи: ОСОБА_3 (без обмежень) підписант та зазначено, що з 08.02.2014р. юридична особа перебуває в стані припинення за рішенням засновників.

Провадження у справі про банкрутство ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Альпо" здійснюється згідно приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон, Закон про банкрутство).

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справи про банкрутство юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців розглядаються господарським судом за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.

Частиною 2 статті 10 Закону передбачено, що право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник та кредитори.

Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" боржник зобовязаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин: задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобовязань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності); під час ліквідації боржника не у звязку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі; в інших випадках, передбачених цим Законом.

До заяви боржника, крім відомостей, передбачених ч. 1, 2 ст. 11 Закону, додаються також:

- установчі документи боржника - юридичної особи;

- бухгалтерський баланс боржника на останню звітну дату;

- перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобовязанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобовязань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором;

- перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна;

- перелік майна, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кредиторів, на користь яких вчинено обтяження майна боржника, їх імя або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційні коди юридичних осіб або реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), суми їх грошових вимог, підстави виникнення зобовязань, а також строки їх виконання згідно із законом або договором;

- довідка органів приватизації (органів, уповноважених управляти обєктами державної власності) стосовно наявності або відсутності на балансі підприємства, щодо якого порушено справу про банкрутство, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу;

- перелік осіб, що мають невиконані зобовязання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобовязань, терміну виконання та підстав виникнення;

- відомості про всі рахунки боржника, відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах, їх реквізити;

- відомості про всі рахунки, на яких обліковуються цінні папери, що належать боржнику, їх реквізити;

- протокол загальних зборів (конференції) працівників боржника, відповідне рішення первинної профспілкової організації боржника (за наявності кількох первинних організацій - їхнє спільне рішення), на яких обраний представник працівників боржника для участі у справі про банкрутство, якщо такі збори (конференція) відбулися до подачі заяви боржника до господарського суду;

- копія спеціального дозволу на провадження діяльності, повязаної з державною таємницею, а в разі закінчення терміну дії такого дозволу - довідка про наявність у боржника матеріальних носіїв секретної інформації (технічної документації, виробів, їхніх дослідних зразків тощо);

- рішення власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника про звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство;

- інші документи, які підтверджують неплатоспроможність боржника.

Статтею 95 Закону про банкрутство, що врегульовує особливості застосування процедури банкрутства, що ліквідується власником, передбачено: якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

За приписами ч. 1 ст. 16 Закону про банкрутство у підготовчому засіданні господарським судом здійснюється перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.

Згідно із ч. 6 ст. 16 Закону про банкрутство за наслідками розгляду заяви про порушення справи про банкрутство господарський суд виносить ухвалу про порушення провадження у справі про банкрутство або відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до ч. 7 ст. 16 Закону про банкрутство суд відмовляє в порушенні провадження у справі про банкрутство, зокрема, якщо заявником не доведено наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до правової позиції, наведеної у абзаці п'ятому п. 12 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013р. №01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 № 4212-VI)", ознаками неоплатності боржника та підставою для ініціювання процедури банкрутства боржника, що ліквідується власником, згідно зі статтею 95 Закону є неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства. При цьому приписи Закону щодо безспірності грошових вимог та строку їх невиконання (які визначають ознаки неплатоспроможності боржника) на такі правовідносини не поширюються.

У п. 36.7 зазначеного вище інформаційного листа Вищого господарського суду України вказується, що порушення провадження у справі про банкрутство боржника, що ліквідується власником, здійснюються у підготовчому засіданні суду за результатами перевірки судом дотримання заявником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до цивільного та господарського законодавства та вимог ч. 4 ст. 11 Закону про банкрутство щодо наявності майна, достатнього для покриття судових витрат.

Вирішення питання щодо визнання банкрутом такого боржника та призначення ліквідатора повинно здійснюватися в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі, в якому судом перевіряється поданий ліквідаційний баланс боржника та з'ясовується факт недостатності вартості майна боржника для задоволення вимог кредиторів. Ліквідатором боржника, що ліквідується власником, може бути голова ліквідаційної комісії або арбітражний керуючий, який призначається в порядку, встановленому Законом для призначення розпорядника майна, тобто кандидатура арбітражного керуючого на призначення ліквідатором визначається судом за допомогою автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство (ч. 2 ст. 95 Закону про банкрутство).

Виходячи із системного аналізу вищенаведених положень Закону про банкрутство, при вирішенні питання щодо наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство боржника, який ліквідується власником (ст. 95 Закону про банкрутство), суд повинен в першу чергу встановити дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України та наявність ознак неплатоспроможності боржника, а саме, неможливості боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі під час самоліквідації.

Відповідно до ч. 1 ст. 110 ЦК України юридична особа ліквідується за рішенням її учасників або органу юридичної особи, уповноваженого на це установчими документами, в тому числі, у зв'язку із закінченням строку, на який було створено юридичну особу, досягнення мети, для якої її створено, а також в інших випадках, передбачених установчими документами.

Згідно ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартість майна юридичної особи є недостатньою для задоволення вимог кредиторів, юридична особа здійснює всі необхідні дії, встановлені законом про відновлення платоспроможності або визнання банкрутом.

За ч. 1 ст. 105 ЦК України учасники юридичної особи або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані протягом трьох робочих днів з дати прийняття рішення письмово повідомити орган, що здійснює державну реєстрацію.

Відповідно до ч. 2 ст. 105 ЦК України після внесення запису про прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців щодо прийняття рішення засновників (учасників) юридичної особи, суду або уповноваженого ними органу про припинення юридичної особи публікується у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації.

Згідно ч.3 ст.105 ЦК України учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, відповідно до цього Кодексу призначають комісію з припинення юридичної особи (комісію з реорганізації, ліквідаційну комісію), голову комісії або ліквідатора та встановлюють порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється.

Ч.5 ст.105 ЦК України передбачено, що строк заявлення кредиторами своїх вимог до юридичної особи, що припиняється, не може становити менше двох і більше шести місяців з дня опублікування повідомлення про рішення щодо припинення юридичної особи.

Згідно з ч. 1 ст. 111 ЦК України ліквідаційна комісія після закінчення строку для предявлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік предявлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Враховуючи зазначені норми закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку ст. 95 України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" після закінчення строку, який передбачений ст. 105 ЦК України є: оцінка вартості наявного майна боржника ліквідаційною комісією, публікація оголошення згідно з вимогами ст. 105 ЦК України з метою виявлення кредиторів та встановлення повного обсягу кредиторської заборгованості, повідомлення органу державної податкової служби про ліквідацію підприємства, складення проміжного ліквідаційного балансу

За змістом ч. 5 ст. 60 ГК України, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно субєкта господарювання, який ліквідується, і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку з обовязковою перевіркою органом доходів і зборів, у якому перебуває на обліку субєкт господарювання.

Положення ч. 5 ст. 60 ГК України є загальними та повинні застосовуватися при здійсненні процедури ліквідації боржника (затвердженні ліквідаційного балансу ліквідаційною комісією боржника за наявності коштів для задоволення всіх вимог кредиторів у процедурі самоліквідації) та поза межами судових процедур банкрутства. При встановленні відповідно до проміжного ліквідаційного балансу відсутності активів боржника для задоволення всіх вимог кредиторів, ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобовязані звернутися до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство, а порушення провадження у справі про банкрутство судом означає введення спеціальної процедури ліквідації боржника та зумовлює переважне застосування судами спеціальних норм законодавства про банкрутство.

Ґрунтуючись на всебічному, повному і обєктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності господарський суд встановив наступне:

Відповідно до пунктів 8.3. - 8.4. Статуту ТОВ "Альпо", затвердженого протоколом зборів учасників № 38 від 21.02.2012р., передбачено: "ліквідація ОСОБА_1 проводиться уповноваженою комісією, яка призначається органом, що прийняв рішення про ліквідацію ОСОБА_1. Ліквідація ОСОБА_1 проводиться у визначеному законодавством порядку.

За п. 6.2. Статуту вищим органом управління ОСОБА_1 є збори учасників. До виключної компетенції (що не може бути делегована іншим органам управління ОСОБА_1) зборів учасників ОСОБА_1 серед іншого, зокрема належить прийняття рішення про реорганізацію чи ліквідацію ОСОБА_1, призначення ліквідаційної комісії, затвердження ліквідаційного, розподільчого чи передавального балансу (підпункт к пункту 6.9. Статуту).

06.02.2014р. загальними зборами учасників товариства було прийнято рішення (протокол № 50) про ліквідацію ТОВ "Альпо" та зобовязано голову ліквідаційної комісії ОСОБА_3 вжити всіх необхідних заходів для ліквідації товариства. Також вирішено, що вимоги кредиторів повинні бути розглянуті на протязі 2-х місяців.

Відповідно до ч.ч.3, 4 ст.60 ГК України ліквідаційна комісія або інший орган, який проводить ліквідацію суб'єкта господарювання, вміщує в друкованих органах відповідно до закону повідомлення про його ліквідацію та про порядок і строки заяви кредиторами претензій, а явних (відомих) кредиторів повідомляє персонально у письмовій формі у встановлені цим Кодексом чи спеціальним законом строки. Одночасно ліквідаційна комісія вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості суб'єкта господарювання, який ліквідується, та виявлення вимог кредиторів, з письмовим повідомленням кожного з них про ліквідацію суб'єкта господарювання.

08.02.2014р. державним реєстратором Тернопільського міського управління юстиції було проведено державну реєстрацію припинення ТОВ "Альпо", що підтверджується Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АГ № 793717 виданого 24.03.2014р.

Оголошення про ліквідацію ТОВ "Альпо" було розміщено в Бюлетені державної реєстрації № 274 (4). Зі слів голови ліквідаційної комісії ОСОБА_3 бюлетень опубліковано 11.02.2014 р.

Повідомлення у Бюлетені державної реєстрації підлягають опублікуванню протягом десяти робочих днів з дня внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру. Бюлетень публікується за графіками, що затверджуються щорічно. Відповідно до календарного плану на 2014р. Бюлетень державної реєстрації за № 274(4) повинен містити наступну інформацію: дата початку періоду 30.01.2014р., дата кінця періоду 09.02.2014р. та дата передачі макета 10.02.2014р. Відтак, слід зробити висновок про те, що Бюлетень державної реєстрації за № 274(4) опубліковано 11.02.2014р.

Заява про порушення провадження у справі про банкрутство ТОВ "Альпо" подана до господарського суду Тернопільської області 26.03.2014 року (вх. № 299), тобто до спливу двохмісячного строку з дня публікації повідомлення про його припинення, що суперечить ч. 5 ст. 105 ЦК України.

До заяви про порушення провадження у справі про банкрутство боржником долучено баланс, який складено станом на 31.12.2013р., що є порушенням ст. 111 ЦК України, оскільки відповідно до ч. 8 даної статті, ліквідаційна комісія (ліквідатор) після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, що включає відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог та результат їх розгляду.

Відтак слід вважати, що заявником при зверненні до суду не дотримано вимоги ч. 8 ст. 111 ЦК України щодо складення проміжного ліквідаційного балансу та його затвердження загальними зборами учасників товариства.

Також, всупереч вимогам ч.3,4 ст.60 ГК України заявником до матеріалів заяви не додано належних доказів вжиття заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості ТзОВ "Альпо".

Відповідно до ч. 5 ст. 60 ГК України достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку з обов'язковою перевіркою органом доходів і зборів, у якому перебуває на обліку субєкт господарювання.

Строк повідомлення органом доходів і зборів про прийняття рішення щодо ліквідації товариства встановлений Порядком обліку платників податків i зборів, який затверджений наказом Державної податкової адміністрації України № 979 від 22.12.2010р.

До заяви про порушення провадження у справі про банкрутство за правилами ст. 95 Закону про банкрутство має бути додана довідка за формою № 8-ОПП (з відповідним штемпелем податкового органу про отримання такої довідки та датою реєстрації в журналі за ф. № 6-ОПП).

Зазначена вище довідка відсутня в матеріалах, доданих до заяви про порушення справи про банкрутство, однак заявником через канцелярію суду долучено акт про результати позапланової виїзної перевірки ТОВ "Альпо" з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства від 20.03.2014 р. за період з 01.04.2010р. по 19.02.2014р. (№ 1631/22-01/32549973 від 20.03.2014р.).

Крім того, заявником до матеріалів заяви не додано рішення власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника про звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство, що передбачено ч.3 ст.11 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».

Господарський суд також звертає увагу заявника на те, що при зверненні до суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство слід чітко дотримуватися порядку ліквідації юридичної особи, передбаченого ст. 111 ЦК України.

Зокрема слід підтвердити суду: вжиття всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується; письмові повідомлення кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені цим Кодексом строки; заявлені вимоги та позови про стягнення заборгованості з боржників юридичної особи; повідомлення учасників юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, про її участь в інших юридичних особах та/або надати відомості про створені нею господарські товариства, дочірні підприємства; закриття рахунків, відкритих у фінансових установах, крім рахунка, який використовується для розрахунків з кредиторами під час ліквідації юридичної особи; вжиття заходів щодо інвентаризації майна юридичної особи, що припиняється, а також майна її філій та представництв, дочірніх підприємств, господарських товариств, а також майна, що підтверджує її корпоративні права в інших юридичних особах; виявлення та вжиття заходів щодо повернення майна, яке перебуває у третіх осіб; закриття відокремлених підрозділів юридичної особи (філій, представництв) та відповідно до законодавства про працю звільнення працівників юридичної особи, що припиняється; повернення ліцензій, документів дозвільного характеру та інших документів, печаток та штампів, які підлягають поверненню, органам державної влади та органам місцевого самоврядування; складення та подачу органам доходів і зборів, Пенсійного фонду України та фондів соціального страхування звітності за останній звітний період, але до моменту затвердження ліквідаційного балансу тощо.

Враховуючи вищезазначене, господарський суд вважає, що ліквідаційною комісією боржника був суттєво порушений порядок добровільної ліквідації. До заяви про порушення провадження у справі про банкрутство за правилами ст. 95 Закону про банкрутство не додані документи, які повинні бути подані на момент звернення із такою заявою та які не можуть бути витребувані судом після порушення справи про банкрутство.

Відтак підстави для порушення провадження у справі про банкрутство боржника ТОВ "Альпо" та застосування стосовно нього передбачених Законом про банкрутство судових процедур банкрутства, з урахуванням особливостей, врегульованих ст.95 цього Закону, відсутні.

При цьому, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ч. 8 ст. 16 Закону про банкрутство відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених цим Законом.

Відповідно до положень п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" відмова у відкритті провадження у справі є підставою для повернення сплаченої суми судового збору. Таким чином, судовий збір в розмірі 6090,00грн. сплачений згідно платіжного доручення №Р24А509602854980247 від 26.03.2014р. підлягає поверненню з Державного бюджету України.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 8, 16, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ст. 33, 34, 43, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. 7 Закону України "Про судовий збір", суд

УХВАЛИВ:

1. Відмовити у порушенні провадження у справі про банкрутство боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Альпо" (ідентифікаційний код 32549973, м. Тернопіль, вул. Текстильна, 18).

2. Повернути ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Альпо" (м.Тернопіль, вул. Текстильна, 18, ідентифікаційний код 32549973) з Державного бюджету України судовий збір в сумі 6090,00 грн. (шість тисяч дев'яносто грн. 00 коп.) сплачений згідно платіжного доручення №Р24А509602854980247 від 26.03.2014р.

3. Відмова у відкритті провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за наявності підстав, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

4. Ухвалу про відмову у порушенні провадження у справі про банкрутство надіслати:

- арбітражному керуючому ОСОБА_6 (82400, АДРЕСА_1);

- ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Альпо" (46001, вул.Текстильна, 18, м. Тернопіль);

- Державній виконавчій службі Тернопільського міського управління юстиції ( м. Тернопіль, вул. Лисенка, 1);

- державному реєстратору Тернопільської міської ради (м. Тернопіль, вул.Шевченка, 1);

- Тернопільській ОДПІ (46003, вул. Білецька, 1 м. Тернопіль);

- Управлінню Пенсійного фонду України в м. Тернополі (46001, вул.Руська, 17, м.Тернопіль);

- Тернопільському обласному відділенню Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (46024, вул. Танцорова, 51, м. Тернопіль);

- Тернопільському обласному відділенню Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань (вул.Шпитальна, 7, м. Тернопіль);

- Тернопільському обласному відділенню Фонду соціального захисту інвалідів (46021, вул. Грушевського, 8, м. Тернопіль);

- Тернопільському обласному управлінню статистики (вул. Над Ставом, 10, м. Тернопіль);

- Тернопільському обласному центру зайнятості (м. Тернопіль);

- Відділу з питань банкрутства Головного управління юстиції у Тернопільській області (м. Тернопіль, вул. Грушевського, 8, (ліве крило), к. 323, 311);

- ПП "Аскольдія" (вул. Текстильна, 18, м. Тернопіль);

- ОСОБА_8 (АДРЕСА_2);

- ПП "Голден Вуд" (вул. Текстильна, 18, м. Тернопіль);

- ОСОБА_3В.( пров. Садовий, 2, м. Тернопіль);

- ОСОБА_9 (пров. Садовий, 2, м. Тернопіль);

- ПАТ "ОСОБА_5 Аваль" в особі Тернопільської обласної дирекції АТ "ОСОБА_5 Аваль" (вул. Кардинала Йосипа Сліпого, 8, м. Тернопіль).

СуддяГаламай О.З.