г
Справа № 318/1543/14-п
Номер провадження №3/318/693/2014
ПОСТАНОВА
"04" червня 2014 р. м. Камянка-Дніпровська
Камянсько-Дніпровський районний суд Запорізької області у складі: головуючого судді Васильченка В.В.; при секретарі Крук О.В.; за участю: прокурора Макаренка А.Є.,
розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли з Камянсько-Дніпровської міжрайонної прокуратури Запорізької області відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, гр-на України, ІНФОРМАЦІЯ_2, одруженого, працюючого на ДТЕК Запорізької ТЕС, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_3,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення № 1 від 22.05.2014 року, відповідно до рішення Іванівської сільської ради Камянсько-Дніпровського району Запорізької області № 1 від 11.11.2010 р. «Про підсумки виборів депутатів Іванівської сільської ради та Іванівського сільського голови», визнано повноваження ОСОБА_1, як депутата шостого скликання Іванівської сільської ради. В своїй службовій діяльності депутат зобов'язаний керуватися Конституцією України та законами України. ОСОБА_1, будучи депутатом сільської ради, відповідно до підпункту «б» п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є суб'єктом відповідальності за корупційні правопорушення. На засіданні сесії Іванівської сільської ради депутатам роз'ясненні положення вимог Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» в частині необхідності щорічно до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за попередній рік. Проте, ОСОБА_1, достовірно знаючи про необхідність щорічно до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за попередній рік, маючи реальну можливість своєчасно подати вказану декларацію, в порушення вимог ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидію корупції», декларацію про майно, доходи, витрати та зобов'язання фінансового характеру за 2013 рік до першого квітня та станом на 11.04.2014 р. до Іванівської сільської ради не подав. Таким чином, ним порушено вимоги ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидію корупції», чим скоєно адміністративне корупційне правопорушення відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КупАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не зявився, про час дату та місце судового засідання був повідомлений належним чином, в матеріалах справи міститься заява про розгляд справи у його відсутність.
Відповідно до ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобовязаний зясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також зясувати інші обставини, що мають значення для справи.
Згідно ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Факт того, що ОСОБА_1 є депутатом Іванівської сільської ради шостого скликання підтверджується рішенням Іванівської сільської ради Камянсько-Дніпровського району Запорізької області № 1 від 11.11.2010 року «Про підсумки виборів депутатів Іванівської сільської ради та Іванівського сільського голови».
Згідно довідки голови Іванівської сільської ради депутатом Іванівської сільської ради ОСОБА_1 не була подана декларація про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за 2013 р.
При розгляді адміністративної справи встановлено, що ОСОБА_1 вчинив правопорушення передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, його вина підтверджується: протоколом про адміністративне правопорушення складеного ст. прокурором Камянсько-Дніпровської міжрайонної прокуратури ОСОБА_2, який оскаржено не було; поясненнями правопорушника, що містяться в матеріалах справи, згідно яких він не надав декларацію у звязку з тим, що вважав, що декларацію необхідно заповнити до 01.05.2014 року і у нього ще є час для її подання.
Відповідно до приписів ч. 1 п. 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції» суб'єктами відповідальності за корупційні правопорушення є особи, уповноважені на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Згідно п.п "б" п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції" до суб'єктів відповідальності за корупційні правопорушення відносяться народні депутати України, депутати Верховної Ради АРК, депутати місцевих рад.
Особи, зазначені у п. 1, п.п "а" п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції", зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати, і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік. (.п.1 ч.І ст.12 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції») Також, відповідно до п. 2 порядку зберігання документів і використання відомостей, зазначених у деклараціях про майно, доходи, витрати, зобов'язання фінансового характеру (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 16 від 11.01.2012 року), декларації зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права в особових справах осіб, зазначених у п. 1 цього Порядку (осіб, зазначених у п. 1 та п.п "а" п. 2 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про засади запобігання і протидії корупції").
При накладенні адміністративного стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, ступінь вини, час та місце вчинення правопорушення, ставлення особи відносно якої складено адміністративні матеріали до вчиненого нею діяння. Обставин, які б пом'якшували чи обтяжували відповідальність судом не встановлено.
З огляду на зазначене, суд вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 1 ст. 172-6 КУпАП в призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в мінімальному розмірі передбаченому санкцією вищевказаної статті.
Керуючись ст.ст. 172-6 ч. 1, ст. 283-285 КУпАП, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПП НОМЕР_1, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, винним у вчиненні адміністративного корупційного діяння, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та піддати адміністративному стягненню у вигляді штрафу у розмірі 170 (сто сімдесят) грн. в дохід держави.
Код-21081100, розрахунковий рахунок 31112106700142, одержувач-Держбюджет Кам?янсько-Дніпровського району; ОКПО 34677098; Банк - ГУДКУ у Запорізькій області; МФО - 813015.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У відповідності до вимог ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу в 15-денний термін з дня повідомлення про винесення вказаної постанови, у порядку примусового виконання постанови - з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Строк пред'явлення постанови до виконання до 04 червня 2015року.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області через Ка?янсько-Дніпровський районниі суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня проголошення постанови.
Суддя В.В. Васильченко