Постанова № 46306191, 03.07.2015, Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області

Дата ухвалення
03.07.2015
Номер справи
320/1647/15-а
Номер документу
46306191
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Дата документу 03.07.2015

Справа № 320/1647/15-а

Провадження № 2а/320/78/15

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 липня 2015 року м. Мелітополь

Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:

головуючого судді: Іваненко О.В.,

при секретарі: Михайловій Г.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради до ОСОБА_1 про повернення надміру виплачених бюджетних коштів,

ВСТАНОВИВ:

Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради звернулося до суду з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про повернення надміру виплачених бюджетних коштів.

В обґрунтування позову позивач посилається на те, що ОСОБА_1 скориставшись своїм правом, звернулась до управління 15.05.2014 року з заявою про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ОСОБА_2, 20.08.2011 р.н.), у розмірі, що перевищує мінімальний. Згідно з рішенням від 20.05.2014 року, їй було призначено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, який перевищує мінімальний з 01.05.2014р. по 20.08.2014р. у сумі 1088,00грн. та 130,00 грн. щомісячно. При написанні заяви відповідач повідомила, що у даний час не працює, не навчається та зобов'язалась повідомити управління про будь-які зміни. Управлінням було отримано акт №30 від 05.11.2014р. «Про надання інформації» від МОДПІ. Відповідно до якого було встановлено, що відповідач перебуває у трудових відносинах. Відповідно до заяви відповідача від 15.01.2015р. та індивідуальних відомостей про застраховану особу було з'ясовано, що відповідач перебувала у трудових відносинах з ТОВ «Директива» з 17.06.2014р. по 04.07.2014р. У своїй заяві відповідач зобов'язався повернути суму переплати бюджетних коштів на рахунок управління. Тобто відповідач не мала право отримувати допомогу за період працевлаштування. На підставі цього відповідачу було зроблено перерахунок виплати допомоги, сума переплати склала 568,40грн. 26.01.2015р. року заявникові було направлено повідомлення про припинення соціальної допомоги та запропоновано повернути надмірно виплачені кошти у сумі 568,40грн. до 05.02.2015р. року. До цього часу належна до повернення на рахунок управління сума не погашена, тому позивач просить стягнути з відповідача суму надміру виплачених коштів у розмірі 568,40грн., та надав заяву про розгляд справи у його відсутності, на позові наполягає.

Відповідач в судове засідання не зявилася, по невідомій суду причині, про дату, час та місце розгляду справи була повідомлена належним чином по останньому відомому місцю проживання.

Відповідно до ст.41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши та вивчивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Згідно ч.1 ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

У відповідності до вимог ч.1 ст.71 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно ст.22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» одержувачі державної допомоги зобовязані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сімї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом. Органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.

Згідно п. 46 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, у разі виникнення обставин, які призводять до припинення виплати допомоги, зобов'язані у десятиденний строк повідомити про це органи праці та соціального захисту населення.

Згідно п. 23 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» виплата допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку припиняється у разі, коли особа, що отримує в органі праці та соціального захисту населення допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку звернулася до центру зайнятості за сприянням у працевлаштуванні та виявила бажання працювати виплата допомоги припиняється з дня призначення ій допомоги по безробіттю та з дня працевлаштування (початку виконання трудових обов'язків) відповідно.

Згідно п. 49 «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми» Особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які

впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо). Суми державної допомоги сім'ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання

документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом

Як встановлено у судовому засіданні, ОСОБА_1 скориставшись своїм правом, звернулась до управління 15.05.2014 з заявою про призначення допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (ОСОБА_2, 20.08.2011 р.н.), у розмірі, що перевищує мінімальний. При написанні заяви відповідач повідомила, що у даний час не працює, не навчається, у центра зайнятості на обліку не перебуває, підприємцем не зареєстрована та зобов'язалась повідомити управління про будь-які зміни протягом 10 днів, в тому числі про працевлаштування та постановки на облік у ЦЗН, а також про будь-які зміни у складі сім'ї (п. 46 Порядку) (а.с.11-12).

Згідно з рішенням від 20.05.2014 року, відповідачу було призначено допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, який перевищує мінімальний з 01.05.2014 по 20.08.2014 у сумі 1088,00грн. та 130,00 грн. щомісячно. (а.с.10).

Управлінням було отримано акт №30 від 05.11.2014 «Про надання інформації» від МОДПІ. Відповідно до якого було встановлено, що відповідач перебуває у трудових відносинах. Відповідно до заяви відповідача від 15.01.2015 та індивідуальних відомостей про застраховану особу було з'ясовано, що відповідач перебувала у трудових відносинах з ТОВ «Директива» з 17.06.2014 по 04.07.2014. Тобто відповідач не мала право отримувати допомогу за період працевлаштування. На підставі цього відповідачу було зроблено перерахунок виплати допомоги, сума переплати склала 568,40грн. (а.с.6,9).

26.01.2015р. року заявникові було направлено повідомлення про припинення соціальної допомоги та запропоновано повернути надмірно виплачені кошти у сумі 568,40грн. до 05.02.2015р. року. (а.с.4).

Враховуючи те, що до цього часу сума надміру нарахованої допомоги не повернута позивачу, тому суд вважає за можливе стягнути з відповідача суму надміру виплачених коштів у розмірі 568,40грн.

Керуючись ст.ст. 6, 17, 41, 158-163 Кодексом адміністративного судочинства України, Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», «Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми», суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради до ОСОБА_1 про повернення надміру виплачених бюджетних коштів задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (інн.3329210105), мешкає: АДРЕСА_1, зареєстрована: ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради суму надміру виплачених коштів у розмірі 568,40 (пятсот шістдесят вісім гривень 40 копійок), перерахувавши їх в ГУДКУ у Запорізькій області, одержувач: Управління соціального захисту населення Мелітопольської міської ради Запорізької області, МФО 813015, ОКПО 03193086, р/р 35418009032479.

Стягнути з ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 (інн.3329210105), мешкає: АДРЕСА_1, зареєстрована: ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь держави судовий збір у сумі 73,08гривні.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя Мелітопольського

міськрайонного суду ОСОБА_3