Ухвала суду № 46290884, 15.05.2012, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.05.2012
Номер справи
2а-1318/12/0970
Номер документу
46290884
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

"15" травня 2012 р. Справа № 2a-1318/12/0970

м. Івано-Франківськ

Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Скільський І.І., розглянувши матеріали адміністративного

позову Приватного підприємства «Фірма «Теплодар»

до Коломийської об`єднаної державної податкової інспекції

про скасування податкових повідомлень-рішень №0001282310 від 22.12.2011 року, №0000040220 від 03.05.2012 року,-

В С Т А Н О В И В:

14.05.2012 року Приватне підприємство «Фірма «Теплодар»звернулося до суду з адміністративним позовом до Коломийської об`єднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень №0001282310 від 22.12.2011 року, №000040220 від 03.05.2012 року.

З'ясовуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження в адміністративній справі та дотримання позивачем вимог до позовної заяви, суд зазначає наступне.

Відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази.

Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб`єктом владних повноважень, а також, серед іншого, документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

За змістом вимог частини 1 і 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Законом України «Про судовий збір»визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.

Відповідно до абзацу 1 частини 1 статті 3 вказаного Закону судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

Частиною 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір»визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 1 відсотка розміру майнових вимог, але не менше 0,1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 2 розмірів мінімальних заробітних плат у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.

Частиною 1 статті 13 Закону України Про Державний бюджет України на 2012 рік, який вступив в дію з 01.01.2012, встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 квітня складає 1 094,00 грн.

При визначенні характеру даного адміністративного позову суд виходить із наступного.

Відповідно до пункту 1 частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Окремі рішення, прийняті суб'єктом владних повноважень, можуть породжувати підстави для змін майнового стану фізичної чи юридичної особи.

Зокрема, реалізація таких рішень може призводити до зменшення або збільшення майна особи. Відповідно оскарження такого рішення спрямоване на захист порушеного права у публічно-правових відносинах з метою збереження належного особі майна.

Зі змісту рішення Європейського суду з прав людини від 14 жовтня 2010 року у справі «Щокін проти України» вбачається, що збільшення податковим органом зобов'язань особи з податку є втручанням до його майнових прав.

Отже, за практикою Європейського суду з прав людини вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій тощо, є майновою.

З огляду на викладене, адміністративними позовами майнового характеру є вимоги щодо протиправності рішень про визначення грошових зобов'язань платників податків, про зменшення суми бюджетного відшкодування з податку на додану вартість, про стягнення адміністративно-господарських та інших штрафних санкцій тощо.

Таким чином, суд вважає, що звернені до суду вимоги про скасування рішень відповідача - суб'єкта владних повноважень (Коломийської об`єднаної державної податкової інспекції), безпосереднім наслідком яких є зміна складу майна позивача (Приватного підприємства «Фірма «Теплодар»), є майновими.

Із змісту позовних вимог вбачається, що позивачем оскаржуються податкові повідомлення-рішення за № НОМЕР_1 від 22.12.2011 року та №0000040220 від 03.05.2012 року.

Слід зазначити, що для суду не вбачається за можливе визначити розмір сплати судового збору з підстав відсутності (не додано) доказів, що обґрунтовують позовні вимоги. Таким чином, вказану позовну заяву слід залишити без руху із наданням позивачу строку для усунення недоліків, оскільки позивачем не надано доказів, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, зокрема належним чином засвідчені копії податкових повідомлень-рішень, акт перевірки, а також квитанції про сплату судового збору.

Суд також зазначає, що згідно положень частини 1 статті 9 Закону України «Про судовий збір»судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до інформації, яка міститься на офіційному веб-порталі «Судова влада України»в розділі «Реквізити для сплати судового збору»для сплати судового збору з 06.02.2012 року визначені наступні платіжні реквізити для його перерахування, а саме: номер рахунку 31218206784002 (банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби в Івано-Франківській області), ЄДРПОУ отримувача 37952250, МФО банку отримувача 836014).

Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Запропонувати Приватному підприємству «Фірма «Теплодар»усунути недоліки позовної заяви до 25.05.2012 року, шляхом надання суду доказу сплати судового збору за подання адміністративного позову, а також доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги.

На підставі наведеного, керуючись частиною 3 статті 106, частиною 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-

У Х В А Л И В:

Позовну заяву Приватного підприємства «Фірма «Теплодар»до Коломийської об`єднаної державної податкової інспекції про скасування податкових повідомлень-рішень №0001282310 від 22.12.2011 року, №0000040220 від 03.05.2012 року,- залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 25 травня 2012 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.

Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом пяти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя /підпис/ ОСОБА_1