ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
УХВАЛА
про призначення експертизи та зупинення провадження у справі
19 липня 2010 року№ 2а-17351/09/2670
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В. при секретарі судового засідання Денисенко Ю.М., за участю представників сторін:
від позивача: ОСОБА_1
від відповідача: ОСОБА_2
розглянувши в судовому засіданні за власною ініціативою питання щодо призначення експертизи та зупинення провадження в адміністративній справі
За позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "АссісТАС" до Державна податкова інспекція у Святошинському районі м. Києва про визнання недійсним податкового повідомлення-рішення від 14.12.2009р. №001002200/0В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю «Ассіс ТАС»звернулось до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва від 14.12.2009 №0001002200/0.
Під час судового розгляду справи позивачем на обґрунтування своїх позовних вимог надано суду копії первинних документів, які, за посиланням представника відповідача, не були надані на вимогу перевіряючих під час здійснення державною податковою інспекцією у Святошинському районі міста Києва планової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Ассіс ТАС»з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2006 по 30.06.2009.
За таких обставин, Окружний адміністративний суд міста Києва дійшов висновку про те, що для зясування обставин, які мають значення для справи, необхідно дослідити питання, які потребують спеціальних знань у галузі бухгалтерії.
Відповідно до статті 81 Кодексу адміністративного судочинства України для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд може призначити експертизу. Особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначаються судом. Суд повинен вмотивувати відхилення питань осіб, які беруть участь у справі. Особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд призначити експертизу і доручити її проведення відповідній експертній установі або конкретному експерту. Якщо сторони домовилися про залучення експертами певних осіб, суд повинен призначити їх відповідно до цієї домовленості. Якщо проведення експертизи доручено експертній установі, її керівник має право доручити проведення експертизи одному або кільком експертам, якщо судом не визначено конкретних експертів, у разі потреби - замінити виконавців експертизи, заявити клопотання щодо організації проведення досліджень поза межами експертної установи. В ухвалі про призначення експертизи суд попереджає експерта про кримінальну відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин від виконання покладених на нього обов'язків.
Згідно із пунктом 3 частини другої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд має право зупинити провадження у справі в разі призначення судом експертизи до одержання її результатів.
З урахуванням того, що для зясування обставин, які мають значення для справи, необхідно дослідити питання, які потребують спеціальних знань, Окружний адміністративний суд міста Києва вважає за необхідне зупинити провадження в адміністративній справі №2а-17351/09/2670 до одержання результатів економічної (судово-бухгалтерської) експертизи.
На підставі наведеного, керуючись приписами статті 81, пункту 3 частини другої статті 156, статті 165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
У Х В А Л И В:
1. В адміністративній справі №2а-17351/09/2670 призначити економічну (судово-бухгалтерську) експертизу.
2. Проведення експертизи доручити Київському науково дослідному інституту судових експертиз.
3. На вирішення експерта поставити наступне питання:
Чи підтверджуються нормативно та документально висновки акту перевірки від 01.12.2009 №67/22-025/31354858 про результати планової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Ассіс ТАС»з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.07.2006 по 30.06.2009 щодо порушення товариством з обмеженою відповідальністю «Ассіс ТАС» пп. 8.1.1 п.8.1, пп.8.2.2 п.8.2, пп.8.3.1, пп.8.3.2 п.8.3, пп.8.6.1 п.8.6 ст.8, пп.5.3.9. п.5.3. ст.5 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»№335/94-Вр від 28.12.1994 із змінами та доповненнями, в результаті чого встановлено заниження податку на прибуток у сумі 5 409 491,00 грн., а саме по періодам:
2006 рік у сумі 811,00 грн.;
І квартал 2007 року у сумі 426 114,00 грн.;
І півріччя 2007 року у сумі 874 381,00 грн.;
3 квартали 2007 року у сумі 1 854 003,00 грн.;
2007 рік у сумі 2 598 899,00 грн.;
І квартал 2008 року у сумі 639 369,00 грн.;
І півріччя 2008 року у сумі 1 025 799,00 грн.;
3 квартали 2008 року у сумі 1 651 447,00 грн.;
2008 рік у сумі 2 156 707,00 грн.
І квартал 2009 року у сумі 254 150,00 грн.;
І півріччя 2009 року у сумі 653 074,00 грн.
4. Попередити експерта про кримінальну відповідальність, передбачену статтями 384 та 385 Кримінального кодексу України.
5. Зобовязати товариство з обмеженою відповідальністю «Ассіс ТАС» здійснити попередню оплату вартості експертизи, докази чого надати в судове засідання після поновлення провадження у справі.
6. Зобовязати товариство з обмеженою відповідальністю «Ассіс ТАС» та державну податкову інспекцію у Святошинському районі міста Києва на вимогу експерта надати всі необхідні для проведення експертизи документи.
7. Зупинити провадження в адміністративній справі №2а-17351/09/2670 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Ассіс ТАС»до державної податкової інспекції у Святошинському районі міста Києва про визнання нечинним податкового повідомлення-рішення від 14.12.2009 №0001002200/0 до одержання Окружним адміністративним судом міста Києва результатів експертизи.
Згідно з частиною четвертою статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала суду про зупинення провадження у справі може бути оскаржена.
Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя А.В. Літвінова