ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
23 червня 2015 року №826/7864/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В. розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом
першого заступника прокурора Голосіївського району міста Києва в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Голосіївському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві
до
дочірнього підприємства «Електромонтажний поїзд №707»
про
стягнення заборгованості у розмірі 354 952,52 грн.,
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Перший заступник прокурора Голосіївського району міста Києва в інтересах держави в особі державної податкової інспекції у Голосіївському районі головного управління Державної фіскальної служби у місті Києві звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва із позовом до дочірнього підприємства «Електромонтажний поїзд №707» про стягнення заборгованості у розмірі 354 952,52 грн.
Позовні вимоги мотивовано тим, що за відповідачем рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 354 952,52 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.05.2015 в адміністративній справі №826/7864/15 відкрито скорочене провадження та встановлено відповідачеві строк до 22.05.2015 для подання заперечення проти позову та всіх доказів на їх підтвердження, а також повідомлено, що у разі визнання позову він може у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати до суду відповідну заяву про визнання позову.
Ухвала Окружного адміністративного суду міста Києва від 06.05.2015 в адміністративній справі №826/7864/15 надіслана на адресу, за якою дочірнє підприємство «Електромонтажний поїзд №707» внесено до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, проте поштова кореспонденція суду повернулась до суду з відміткою пошти «за закінченням встановленого строку зберігання». Із врахуванням приписів статті 35, частини третьої статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала суду вважається врученою відповідачеві.
Заперечення проти позову або заява про визнання позову від відповідача до суду не надходили.
Справу розглянуто після отримання судом інформації щодо повідомлення належним чином сторін про відкриття скороченого провадження у справі.
Відповідно до статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини справи, об’єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд –
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із позовом про стягнення з відповідача заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у сумі 354 952,52 грн.
За посиланням позивача, за дочірнім підприємством «Електромонтажний поїзд №707» обліковується борг перед бюджетом по єдиному соціальному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на загальну суму 354 952,52 грн.
Згідно зі статтею 67 Конституції України кожен зобов’язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Порядок сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування передбачено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Приписами пункту 1 частини другої статті 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» встановлено, що платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно з частиною восьмою статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
Згідно вимог абзацу 3 частини четвертої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
Частиною дванадцятою статті 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» визначено, що єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника. За наявності у платника єдиного внеску одночасно із зобов'язаннями із сплати єдиного внеску зобов'язань із сплати податків, інших обов'язкових платежів, передбачених законом, або зобов'язань перед іншими кредиторами зобов'язання із сплати єдиного внеску виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов'язаннями, крім зобов'язань з виплати заробітної плати (доходу).
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», внесені зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», зокрема, з 01.10.2013 адміністрування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування здійснюється органами доходів і зборів України.
Відповідно до абзацу 1 частини четвертої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Так, пунктом 3 частини першої статті 14 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» передбачено, що органи доходів і зборів зобов'язані здійснювати контроль за дотриманням платниками єдиного внеску вимог цього Закону.
Право органів доходів і зборів стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску, що передбачене пунктом сьомим частини першої статті 13 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та підпунктом 20.1.19 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України.
Зі змісту позову та розрахунку боргу (недоїмки) вбачається, що заборгованість відповідача по сплаті єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування складає 354 952,52 грн.
Відповідно до приписів абзацу 9 частини четвертої статті 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», у разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом доходів і зборів, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, орган доходів і зборів надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Судом встановлено, що відповідачу було направлено вимогу від 06.02.2015 про сплату заборгованості зі сплати єдиного соціального внеску, яка була вручена відповідачеві 03.04.2015, що підтверджується відміткою на зворотньому поштовому повідомленні.
Вказана вимога в судовому порядку відповідачем не оскаржувалась, а тому сума боргу по вказаній вимозі є узгодженою.
Так, станом на день розгляду справи за відповідачем обліковується податковий борг по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в розмірі 354 952,52 грн., що підтверджується карткою особового рахунку платника податків.
Враховуючи викладене, зважаючи на те, що дочірнім підприємством «Електромонтажний поїзд №707» не надано суду доказів сплати узгодженої суми заборгованості по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування у добровільному порядку або оскарження її, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про стягнення такої заборгованості у розмірі 354 952,52 грн. є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 14, 69, 70, 71, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з дочірнього підприємства «Електромонтажний поїзд №707» (03039, про-д Саперно-Слобідський, 3, код ЄДРПОУ 33936276 ) заборгованість у розмірі 354 952,52 грн. (триста п’ятдесят чотири тисячі дев’ятсот п’ятдесят дві гривні 52 коп.).
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження виконується негайно.
Суддя Літвінова А.В.