ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2015 року справа № 823/1505/15
м. Черкаси
16 год. 25 хв. Черкаський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого-судді Мишенка В.В.
при секретарі судового засідання Гордієнку Ю.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Смілянської обєднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Черкаській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
Смілянська обєднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Черкаській області (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому просить стягнути податковий борг зі сплати єдиного податку в сумі 1946, 80 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач зареєстрований як фізична особа підприємець та є субєктом господарювання, перебуває на обліку у контролюючого органу проте всупереч вимог чинного законодавства, не виконує податкові зобовязання, внаслідок чого за ним обліковується податковий борг з єдиного податку у сумі 1946 грн. 80 коп.
Представник позивача в судове засідання не прибув, надіславши 02.07.2015 клопотання про розгляд справи без участі, додатково зазначивши, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Відповідач належним чином повідомлений про дату, час і місце розгляду справи в судове засідання не прибув, свого представника не направив, причини неявки суду не повідомив, заяви про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позовне надходили.
Відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України від 6 липня 2005 року № 2747-IV (далі КАС України) у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
За таких обставин, суд вирішив провести розгляд справи за відсутності сторін на підставі наявних матеріалів справи.
Згідно з частини 1 статті 41 КАС України не здійснювалось фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, у звязку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.
З письмових доказів у справі суд встановив, що ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - підприємець 22.04.2014, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1, взятий на облік у контролюючі органи як платник податків 23.04.2014, вид діяльності відповідача 93.21, тобто функціювання атракціонів і тематичних парків, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб підприємців від 04.06.2015 (а.с. 5-6) та згідно заяви від 24.04.2014 про застосування спрощеної системи оподаткування з 01.05.2014 перебуває на спрощеній системі оподаткування обравши 2 групу платників єдиного податку зі ставкою єдиного податку 20 відсотків до розміру мінімальної заробітної плати.
Станом на день звернення до суду відповідач має податковий борг зі сплати єдиного податку у сумі 1946 грн. 80 коп.
Заборгованість виникла у звязку з тим, що відповідач самостійно нарахував та несплатив сум єдиного податку за жовтень-грудень 2014 року та січень, березень, квітень 2015 року.
Отже, відповідач, зважаючи на вищевказане та вимоги частини 8 статті 19, частин 1, 2 статті 55, частини 1 статті 58 Господарського кодексу України від 16 січня 2003 року № 436-IV (далі ГК України), визнається субєктом господарювання та зобовязаний вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом, а також вести (крім громадян України, іноземців та осіб без громадянства, які провадять господарську діяльність і зареєстровані відповідно до закону як підприємці) бухгалтерський облік та подавати фінансову звітність згідно із законодавством.
Відповідно до статті 67 Конституції України від 28 червня 1996 року № 254к/-96-ВР кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюється Податковим кодексом України від 02.12.2010 № 2755-VI(надалі за текстом ПК України).
Положеннями п.п.16.1.4п.16.1статті16 ПК Українипередбачено, що платник податків зобовязаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пункту 291.3 статті 291 ПК України юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Згідно пункту 298.1 статті 298 цього кодексу порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування платниками єдиного податку першої - третьої груп здійснюється відповідно до підпунктів 298.1.1 - 298.1.4 цієї статті.
Пунктами 293.1,293.2 статті 293 ПК України встановлені ставки єдиного податку для платників першої - другої груп встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та третьої групи - у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць, зокрема, для другої групи платників єдиного податку - у межах до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до пункту 294.1 статті 294 ПК України податковим (звітним) періодом для платників єдиного податку першої, другої та четвертої груп є календарний рік.
Так пунктами 295.1, 295.4 статті 295 даного кодексу передбачено, що платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця.
Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року.
Сплата єдиного податку платниками першої - третьої груп здійснюється за місцем податкової адреси.
Згідно пункту 122.1 статті 122 ПК України несплата (неперерахування) фізичною особою - платником єдиного податку, визначеною підпунктами 1 і 2 пункту 291.4 статті 291 цього Кодексу, авансових внесків єдиного податку в порядку та у строки, визначені цим Кодексом, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 50 відсотків ставки єдиного податку, обраної платником єдиного податку відповідно до цього Кодексу.
Контролюючі органи мають право відповідно до підпункту 20.1.4. пункту 20.1 статті 20 ПК України проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення.
З письмових доказів у справі суд встановив, що відповідач є платником податку другої групи, ставка відповідно до виду економічної діяльності, обраної відповідачем складає 243 грн60 коп.
Головним державним ревізором інспектором відділу адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб майнових податків управління доходів і зборів з фізичних осіб Смілянської обєднаної державної податкової інспекції 04.02.2015 року проведено камеральну перевірку податкової декларації платника єдиного податку фізичної особи підприємця поданої за 2014 рік. Перевіркою встановлено, що відповідач не сплатив єдиний податок за жовтень грудень 2014 та січень 2015 року чим порушив вимоги пункту 295.1 статті 295 ПК України. За порушення вимог вищевказаного пункту ПК України до платника застосовано штрафну санкцію відповідно до пункту 122.1 статті 122 ПК України. За результатами проведеної перевірки складено акт № 239/23-04-17/НОМЕР_1.
Відповідно до даного акту 04.02.2015 винесено податкове повідомлення рішення форми «Ш» № НОМЕР_2 на суму 487 грн 20 коп.
Згідно пункту 56.1, підпункту 56.17.1 пункту 56.17 статті 56 ПК України рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. Процедура адміністративного оскарження закінчується днем, наступним за останнім днем строку, передбаченого для подання скарги на податкове повідомлення-рішення або будь-яке інше рішення відповідного контролюючого органу у разі, коли така скарга не була подана у зазначений строк. День закінчення процедури адміністративного оскарження вважається днем узгодження грошового зобовязання платника податків.
Відповідно до п.59.1. ст.59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобовязання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога не надсилається (не вручається), якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, контролюючий орган надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.
З письмових доказів у справі суд встановив, що у звязку з несплатою узгодженої суми грошового зобовязання, враховуючи переплату станом на 20.10.2014 у розмірі 2 грн 00 коп., позивач прийняв податкову вимогу форми Ф від 26.11.2014 № 1040-25 на суму 485 грн. 20 коп. Вказана вимога отримана відповідачем, що підтверджується підписом відповідача на корінці податкової вимоги. В установленому законом порядку відповідач вимогу не оскаржив і до часу судового розгляду справи узгоджені зобовязання не сплатив.
Згідно пункту 87.11. статті 87 Податкового кодексу Україниорган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.
Виходячи з вищенаведеного, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не спростовані відповідачем, а отже підлягають до задоволення в повному обсязі.
Судові витрати з відповідача не стягуються, оскільки згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем-фізична чи юридична особа, судові витрати здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 86, 94, 158 163, 254, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (20700, Черкаська область, м. Сміла, вул. Мичурина, 36, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1), на користь Державного бюджету України через Смілянську обєднану державну податкову інспекцію Головного управління ДФС у Черкаській області (20702, Черкаська область, м. Сміла, вул. Леніна, 76, ідентифікаційний код 39620821) податковий борг у сумі 1946 (одна тисяча девятсот сорок шість) грн. 80 коп.
Копію постанови направити сторонам.
Постанова набирає законної сили відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд в порядку, передбаченому статтями 185 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя В.В. Мишенко