Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 червня 2015 р. Справа №805/2257/15-а
приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2
час прийняття постанови: 12:35
Донецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Хохленкова О. В.,
за участю секретаря судового засідання Проніна Д. С.,
за участю представника позивача: ОСОБА_1
представника відповідача: не зявився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом публічного акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботе з великими платниками податків у м.Донецьку Межрегіонального головного управління Міндоходів про скасування податкового повідомлення рішення від 18.05.2015 року № 0000344100/2720/10/28-03-41, -
В С Т А Н О В И В:
Публічне акціонерне товариство «Енергомашспецсталь» (далі по тексту позивач) звернулося до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботе з великими платниками податків у м.Донецьку Межрегіонального головного управління Міндоходів про скасування податкового повідомлення рішення від 18.05.2015 року № 0000344100/2720/10/28-03-41.
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що 20.03.2015 року на підприємстві була проведена камеральна перевірка даних, задекларованих позивачем у податковій звітності з податку на додану вартість за січень 2015 року, а 09.04.2015 року була проведена камеральна перевірка даних, задекларованих позивачем у податковій звітності з податку на додану вартість за лютий 2015 року.
За результатами перевірки був складений акт від 20.03.2015 року № 78/28-03-41-00210602 згідно з висновками якого було встановлено порушення підприємством п.198.1, 198.6 ст.198, п.201.10 ст.201, п.200.4 ст.200 ПК в результаті чого завищено податковий кредит на суму ПДВ за січень 2015 року в розмірі 281504,00 грн.
Також, за результатами цієї перевірки, був складений акт від 09.04.2015 року № 129/28-03-41-00210602 згідно з висновками якого було встановлено порушення підприємством п.198.1, 198.6 ст.198, п.201.10 ст.201, п.200.4 ст.200 ПК в результаті чого завищено податковий кредит на суму ПДВ за лютий 2015 року в розмірі 281504,00 грн.
На підставі цього акту відповідачем прийнято податкове повідомлення рішення від 18.05.2015 року № 0000344100/2720/10/28-03-41 згідно з якого підприємству зменшено розмір відємного значення суми ПДВ за лютий 2015 року на 281504,00 грн.
На думку позивача, вказане податкове повідомлення рішення винесено з порушенням норм матеріального права та підлягає скасуванню.
Просить суд скасувати з цих підстав податкове повідомлення рішення від 18.05.2015 року № 0000344100/2720/10/28-03-41 згідно з якого підприємству зменшено розмір відємного значення суми ПДВ за лютий 2015 року на 281504,00 грн.
В судове засідання представник позивача зявився. Позовні вимоги підтримав. Дав пояснення щодо позовних вимог.
Відповідач в судове засідання не зявився. Був повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи. Надав суду клопотання про розгляд справи в його відсутність. Надав письмові заперечення проти позову в яких вказав що у разі не відображення даних податкової накладної в податкових зобовязаннях продавця, така податкова накладна не є податковим документом та не дає покупцю права на податковий кредит. Статус податкового документу поадктова накладна набуває в момент відображення її даних в податкових зобовязаннях контрагента.
З цих підстав просив відмовити в задоволенні позовних вимог.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази, суд встановив наступне.
Позивач - Публічне акціонерне товариство «Енергомашспецсталь» є юридичною особою код ЄДРПОУ 00210602, зареєстроване рішенням виконавчого комітету Краматорської міської ради 20.11.1995 року (а.с.6-10).
Згідно зі свідоцтвом про реєстрацію платника податку на додану вартість № 100336168 позивач зареєстрований у спеціалізованій державній податковій інспекції по роботе з великими платниками податків у м.Донецьку Межрегіонального головного управління Міндоходів з 05.08.1997 року (а.с.11).
Відповідач спеціалізована державна податкова інспекція по роботе з великими платниками податків у м.Донецьку Межрегіонального головного управління Міндоходів є субєктом владних повноважень та юридичною особою, код ЄДРПОУ 38769166 та у відповідності до норм Податкового кодексу України є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за своєчасністю, достовірністю,повнотою нарахування і сплати податків та зборів,установлених цим Кодексом, а також перевіряти достовірність цих документів щодо правильності визначення об'єктів оподаткування і обчислення податків та зборів.
Отже, відповідач у справі є субєктом владних повноважень, чиї дії та рішення підлягають оцінці та перевірці у відповідності до положень ч.3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п.п. 16.1.2 п. 16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України платник податків зобовязаний вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів.
Згідно з п.п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16 Податкового Кодексу України платник податків зобовязаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів.
Відповідно до п.46.1 ст. 46 Податкового Кодексу України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках,визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом,на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання,чи документ, що свідчить про суми доходу,нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.
Згідно з п. п. 14.1.181.п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України податковий кредит - сума, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду.
Відповідно до п. 198.1 ст. 198 Податкового Кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг.
Згідно з п. 198.2 ст. 198 Податкового Кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг чи дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
За результатами камеральної перевірки даних задекларованих ПАТ «Енергомашспецсталь» правомірності нарахування відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту та бюджетного відшкодування податку на додану вартість за січень 2015 року, посадовими особами Спеціалізованої Державної податковій інспекції з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів був складений акт від 20.03.2015 року № 78/28-03-41-00210602 згідно з висновками якого було встановлено порушення підприємством п.198.1, 198.6 ст.198, п.201.10 ст.201, п.200.4 ст.200 ПК в результаті чого завищено податковий кредит на суму ПДВ за січень 2015 року в розмірі 281504,00 грн. та який був отриманий позивачем засобами поштового звязку 02.04.2015 року (а.с.14-18).
07.04.2015 року позивачем були подані до відповідача заперечення № 13/775 щодо вищевказаного акту перевірки ( а.с.19).
Відповіддю № 2101/10/28-03-11 від 17.04.2015 року позивачу було повідомлено, що відповідачем не було встановлено підстав для скасування висновків акту від 20.03.2015 року № 78/28-03-41-00210602 і таким чином, заперечення залишено без задоволення ( а.с.20-22).
Також за результатами вказаної перевірки був складений акт від 09.04.2015 року № 129/28-03-41-00210602 згідно з висновками якого було встановлено порушення підприємством п.198.1, 198.6 ст.198, п.201.10 ст.201, п.200.4 ст.200 ПК в результаті чого завищено податковий кредит на суму ПДВ за лютий 2015 року в розмірі 281504,00 грн. (а.с.23-27).
27.04.2015 року позивачем були подані до відповідача заперечення № 13/913 щодо вищевказаного акту перевірки ( а.с.28).
Відповіддю № 259910/28-03-41-3 від 13.05.2015 року позивачу було повідомлено, що відповідачем не було встановлено підстав для скасування висновків акту від 09.04.2015 року № 129/28-03-41-00210602 і таким чином, заперечення залишено без задоволення ( а.с.29-30).
На підставі цього акту відповідачем прийнято податкове повідомлення рішення від 18.05.2015 року № 0000344100/2720/10/28-03-41 згідно з якого підприємству зменшено розмір відємного значення суми ПДВ за лютий 2015 року на 281504,00 грн. (а.с.12).
Судом, в ході судового розгляду справи, були досліджені наступні письмові докази.
У податковій декларації позивача з податку на додану вартість за січень 2015 року сформованою 20.02.2015 року вказано суму податкового кредиту 16852695 грн., суму податкового зобовязання 2679301 грн. та відповідно сума відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту 14173394 грн. ( а.с.32-33).
Згідно з Додатком № 1, № 2, № 3, № 4, № 5 до цієї декларації позивачем було проведений розрахунок коригування сум податку на додану вартість та зроблений розрахунок сум бюджетного відшкодування на суму 14501190 грн. (а.с.34-40).
Відповідно до квитанції № 2 від 20.02.2015 року податкову декларацію з податку на додану вартість за січень 2015 року прийнято контролюючим органом без виявлених помилок (а.с.31).
У податковій декларації позивача з податку на додану вартість за лютий 2015 року сформованою 20.03.2015 року вказано суму податкового кредиту 19022450 грн., суму податкового зобовязання 542235 грн. та відповідно сума відємного значення різниці між сумою податкового зобовязання та сумою податкового кредиту 18480215 грн. ( а.с.32-33).
Згідно з Додатком № 1, № 2, № 3, № 4, № 5 до цієї декларації позивачем було проведений розрахунок коригування сум податку на додану вартість та зроблений розрахунок сум бюджетного відшкодування на суму 10143868 грн. (а.с.44-50).
Відповідно до квитанції № 2 від 25.02.2015 року податкову декларацію з податку на додану вартість за лютий 2015 року прийнято контролюючим органом без виявлених помилок (а.с.51).
Відповідно до пунктів 200.1-200.4 статті 200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.
При позитивному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки, встановлені цим розділом.
При від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то:
а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг;
б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду.
Відповідно до пункту 200.6 статті 200 Податкового кодексу України платник податку може прийняти самостійно рішення про зарахування в повному обсязі належної йому суми бюджетного відшкодування або її частини у зменшення податкових зобов'язань з цього податку, що виникли протягом наступних звітних (податкових) періодів, за наявності умов, передбачених пунктом 200.4 цієї статті. Зазначене рішення відображається платником податку у податковій декларації, яку він подає за результатами звітного (податкового) періоду, в якому виникає право на подання заяви про отримання бюджетного відшкодування згідно з нормами цієї статті. У разі прийняття такого рішення зазначена сума не враховується при розрахунку сум бюджетного відшкодування наступних звітних (податкових) періодів.
У відповідності із п. 198.1 ст. 198 ПК України право на віднесення сум податку до податкового кредитку виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну території України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.
Згідно з п. 198.2 ст. 198 Податкового Кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг чи дата отримання платником податку товарів/послуг, що підтверджено податковою накладною.
Згідно з абз.2 п. 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до абз. 9 п. 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України, відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Згідно з п. 201.10 ст. 210 Податкового Кодексу України у разі відмови продавця товарів/послуг надати податкову накладну або в разі порушення ним порядку її заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі покупець таких товарів/послуг має право додати до податкової декларації за звітний податковий період заяву із скаргою на такого постачальника, яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту. До заяви додаються копії товарних чеків або інших розрахункових документів, що засвідчують факт сплати податку у зв'язку з придбанням таких товарів/послуг або копії первинних документів, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", що підтверджують факт отримання таких товарів/послуг.
Також, судом були досліджені первинні документи, які позивач надав суду як доказ здійснення господарських операцій з контрагентами.
Договір про організацію перевезень вантажів і проведення розрахунків за перевезення вантажів та надані залізницею послуги № 1012 від 05.11.2010 року з доповненнями та Додатковими угодами до нього, укладеним між ДП «Донецька залізниця» та ВАТ «Енергомашспецсталь» (а.с.78-106).
Податкова накладна від 06.01.2015 року № 37/011 видана продавцем ДП «Донецька залізниця» на адресу покупця ВАТ «Енергомашспецсталь» на суму 40000,00 грн. сума ПДВ становить 6666,67 грн. (а.с.107).
Податкова накладна від 15.01.2015 року № 307/011 видана продавцем ДП «Донецька залізниця» на адресу покупця ВАТ «Енергомашспецсталь» на суму 10000,00 грн. сума ПДВ становить 1666,67 грн. (а.с.108).
Податкова накладна від 16.01.2015 року № 369/011 видана продавцем ДП «Донецька залізниця» на адресу покупця ВАТ «Енергомашспецсталь» на суму 60000,00 грн. сума ПДВ становить 10000,00 грн. (а.с.109).
Податкова накладна від 21.01.2015 року № 485/011 видана продавцем ДП «Донецька залізниця» на адресу покупця ВАТ «Енергомашспецсталь» на суму 100000,00 грн. сума ПДВ становить 16666,67 грн. (а.с.110).
Податкова накладна від 26.01.2015 року № 609/011 видана продавцем ДП «Донецька залізниця» на адресу покупця ВАТ «Енергомашспецсталь» на суму 50000,00 грн. сума ПДВ становить 8333,33 грн. (а.с.111).
Податкова накладна від 26.01.2015 року № 637/011 видана продавцем ДП «Донецька залізниця» на адресу покупця ВАТ «Енергомашспецсталь» на суму 20000,00 грн. сума ПДВ становить 3333,33 грн. (а.с.112).
Податкова накладна від 30.01.2015 року № 813/011 видана продавцем ДП «Донецька залізниця» на адресу покупця ВАТ «Енергомашспецсталь» на суму 30000,00 грн. сума ПДВ становить 5000,00 грн. (а.с.113).
Податкова накладна від 30.01.2015 року № 814/011 видана продавцем ДП «Донецька залізниця» на адресу покупця ВАТ «Енергомашспецсталь» на суму 2000,00 грн. сума ПДВ становить 333,33 грн. (а.с.114).
Податкова накладна від 30.01.2015 року № 819/011 видана продавцем ДП «Донецька залізниця» на адресу покупця ВАТ «Енергомашспецсталь» на суму 130000,00 грн. сума ПДВ становить 21666,67 грн. (а.с.115).
Проїзні документи на залізничний транспорт (а.с.116-141).
Платіжне доручення № 5317 від 06.01.2015 року на перерахування коштів від ВАТ «Енергомашспецсталь» на адресу ДП «Донецька залізниця» суми в розмірі 40000 грн. (а.с.142).
Платіжне доручення № 5427 від 15.01.2015 року на перерахування коштів від ВАТ «Енергомашспецсталь» на адресу ДП «Донецька залізниця» суми в розмірі 10000 грн. (а.с.142).
Платіжне доручення № 5440 від 16.01.2015 року на перерахування коштів від ВАТ «Енергомашспецсталь» на адресу ДП «Донецька залізниця» суми в розмірі 60000 грн. (а.с.142 об.).
Платіжне доручення № 801804194 від 21.01.2015 року на перерахування коштів від ВАТ «Енергомашспецсталь» на адресу ДП «Донецька залізниця» суми в розмірі 100000 грн. (а.с.142 об.).
Платіжне доручення № 18 від 26.01.2015 року на перерахування коштів від ВАТ «Енергомашспецсталь» на адресу ДП «Донецька залізниця» суми в розмірі 20000 грн. (а.с.143).
Платіжне доручення № 5464 від 26.01.2015 року на перерахування коштів від ВАТ «Енергомашспецсталь» на адресу ДП «Донецька залізниця» суми в розмірі 50000 грн. (а.с.143).
Платіжне доручення № 54643 від 30.01.2015 року на перерахування коштів від ВАТ «Енергомашспецсталь» на адресу ДП «Донецька залізниця» суми в розмірі 130000 грн. (а.с.143 об.).
Платіжне доручення № 801804228 від 30.01.2015 року на перерахування коштів від ВАТ «Енергомашспецсталь» на адресу ДП «Донецька залізниця» суми в розмірі 30000 грн. (а.с.143 об.).
Платіжне доручення № 801804230 від 30.01.2015 року на перерахування коштів від ВАТ «Енергомашспецсталь» на адресу ДП «Донецька залізниця» суми в розмірі 20000 грн. (а.с.144).
Відповідно до п. 198.6 ст. 198 Податкового Кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 цього Кодексу) чи не підтверджені митними деклараціями,іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.
Згідно з абз.2 п. 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов'язаний надати покупцю податкову накладну та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до абз. 9 п. 201.10 ст. 201 Податкового Кодексу України відсутність факту реєстрації платником податку - продавцем товарів/послуг податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних та/або порушення порядку заповнення податкової накладної не дає права покупцю на включення сум податку на додану вартість до податкового кредиту та не звільняє продавця від обов'язку включення суми податку на додану вартість, вказаної в податковій накладній, до суми податкових зобов'язань за відповідний звітний період.
Згідно з п. 202.1.ст. 202 Податкового Кодексу України звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал.
Відповідно до пункту 200.3 статті 200 Податкового кодексу України при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу), а в разі відсутності податкового боргу - зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Якщо в наступному податковому періоді сума, розрахована згідно з пунктом 200.1 цієї статті, має від'ємне значення, то: а) бюджетному відшкодуванню підлягає частина такого від'ємного значення, яка дорівнює сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, а в разі отримання від нерезидента послуг на митній території України - сумі податкового зобов'язання, включеного до податкової декларації за попередній період за отримані від нерезидента послуги отримувачем послуг; б) залишок від'ємного значення попередніх податкових періодів після бюджетного відшкодування включається до складу сум, що відносяться до податкового кредиту наступного податкового періоду (пункт 200.4 статті 200 Кодексу).
Підпунктом 14.1.181 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України податковий кредит визначено як суму, на яку платник податку на додану вартість має право зменшити податкове зобов'язання звітного (податкового) періоду, визначена згідно з розділом V цього Кодексу.
Згідно із п. 198.6 ст. 198 ПК України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог ст. 201 ПК України) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п. 201.11 ст. 201 ПК України.
У відповідності до п. 201.7 ст. 201 ПК України податкова накладна виписується на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).
Пунктом 201.8 ст. 201 ПК України передбачено, що право на нарахування податку та складання податкових накладних надається виключно особам, зареєстрованим як платники податку в порядку, передбаченому ст. 183 цього Кодексу. Разом з тим, податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту (п. 201.10 ст. 201 ПК України).
Відповідно до п. 2, 5, 16 Наказу Державної податкової адміністрації України від 21.12.2010 року № 969 Про затвердження форми податкової накладної та порядку її заповнення податкову накладну складає особа, яка зареєстрована як платник податку в податковому органі та якій присвоєно індивідуальний податковий номер платника податку на додану вартість (п.2 Порядку заповнення податкової накладної), податкова вважається недійсною у разі її заповнення іншою особою, ніж зазначена у п. 2 цього Порядку (п. 5 Порядку заповнення податкової накладної), всі складені примірники податкової накладної підписуються особою, уповноваженою платником податку здійснювати постачання товарів/послуг, та скріплюються печаткою такого платника податку-продавця. Податкова накладна не підписується покупцем товарів/послуг і не скріплюється його печаткою (п. 16 Порядку заповнення податкової накладної).
Отже, підставою для формування податкового кредиту є належним чином оформлена податкова накладна, зокрема, наведені в ній відомості повинні відповідати дійсності.
Надання податковому органу належним чином оформлених документів, передбачених законодавством про податки і збори, з метою одержання податкової вигоди є підставою для її одержання, якщо податковим органом не встановлено та не доведено, що відомості, які містяться в цих документах, неповні, недостовірні та (або) суперечливі, є наслідком укладення нікчемних правочинів.
Наявність належним чином оформлених податкових накладних є підставою для включення до податкового кредиту платника сум ПДВ за такими накладними за умови реального вчинення дій по виконанню господарської операції.
Проаналізувавши ці правові норми, суд приходить до висновку про те, що платник податку не може бути позбавлений права на відшкодування ПДВ у разі коли його контрагент не виконав свого зобовязання щодо сплати податку.
Такої позиції дотримується і Верховний суд України, який в своєї постанові від 31.01.2011 року по справі № 21-47а10 вказав, що якщо контрагент не виконав свого зобовязання щодо сплати податку до бюджету, то це тягне відповідальність та негативні наслідки саме для цієї особи. Зазначені обставини не є підставою для позбавлення платника податку права на відшкодування ПДВ у випадку, коли останній виконав усі передбачені законом умови стосовно отримання такого відшкодування та має необхідні документальні підтвердження розміру свого податкового кредиту.
З цих підстав, суд не погоджується з висновками акту від 09.04.2015 року № 129/28-03-41-00210602 яким було встановлено порушення підприємством п.198.1, 198.6 ст.198, п.201.10 ст.201, п.200.4 ст.200 ПК в результаті чого завищено податковий кредит на суму ПДВ за лютий 2015 року в розмірі 153582,00 грн.
Таким чином, при розгляді справи не встановлено порушення з боку позивача норм п.198.1, 198.6 ст.198, п.201.10 ст.201, п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України, а податковий кредит та від'ємне значення з ПДВ за лютий 2015 року сформовано правомірно, через що заявлені позовні вимоги про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення СДПІ з обслуговування великих платників у м. Донецьку Міжрегіонального головного управління Міндоходів від 18.05.2015 року № 0000344100/2720/10/28-03-41, підлягають задоволенню.
З урахуванням наведеного та встановлених у справі обставин, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими що підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до ст..94 КАС України, на користь позивача з Державного бюджету України підлягає стягненню сплачений ним судовий збір в розмірі 487,20 грн.
Керуючись ст..ст. 2, 8-11, 17-20, 69-72, 86, 94, 122, 158-164, 167, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Позов публічного акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» до спеціалізованої державної податкової інспекції по роботе з великими платниками податків у м.Донецьку Межрегіонального головного управління Міндоходів про скасування податкового повідомлення рішення від 18.05.2015 року № 0000344100/2720/10/28-03-41, задовольнити повністю.
Скасувати податкове повідомлення рішення від 18.05.2015 року № 0000344100/2720/10/28-03-41, складене посадовими особами спеціалізованої державної податкової інспекції по роботе з великими платниками податків у м.Донецьку Межрегіонального головного управління Міндоходів.
Стягнути на користь публічного акціонерного товариства «Енергомашспецсталь» з Державного бюджету України судовий збір в сумі 487 (чотириста вісімдесят сім) гривень 20 копійок.
Постанова прийнята в нарадчій кімнаті та її вступну та резолютивну частину проголошено в судовому засіданні 30 червня 2015 року в присутності представника позивача.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова в повному обсязі складена 03 липня 2015 року.
Суддя Хохленков О.В.