ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ЄДРПОУ 02893870, вул.Комсомольська, 13, смтЗолочів, Харківська область, 62203, inbox@zl.hr.court.gov.ua, тел./факс (05764) 5-02-73
Справа №: 622/776/13-п
3/622/235/2013
ПОСТАНОВА
іменем України
16.07.2013 року суддя Золочівського районного суду Харківської області Шабас О.С., розглянувши матеріал, який надійшов з від ВДАІ по обслуговуванню Золочівського району та ОСОБА_1 України в Харківськійобласті про притягнення до адміністративноївідповідальності:
ОСОБА_2, 29.06.1979року народження, уродженцясмт.ЗолочівХарківськоїобласті, громадянинаУкраїни, працюючого начальником філіїЗолочівськогорайавтодору, проживаючого за адресою: провулокДуванський, 12а в смт. Золочів,
за ст.188-28 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АБ2 №508611від 26.06.2013 року видно, що ОСОБА_2, працюючи начальником Золочівського РАД в період до 25.06.2013р. не виконав вимогу №12 від 13.06.2013 року на усунення недоліків при утриманні проїзного шляху до табору Берізка.
В судове засідання ОСОБА_2 не зявився з невідомих суду причин, про день та час розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином, проте через пошту до суду надійшли пояснення останнього щодо вказаного правопорушення в якому провину у вчиненні вказаних правопорушень не визнав, пояснив що райавтодор не є балансоутримувачем доріг, власником доріг є служба автомобільних доріг України, тому райавтодор не є субєктом даного правопорушення.
Розглянувши матеріали адміністративних справ, письмові пояснення ОСОБА_2, суд не вбачає в його діях складу правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП відповідно до ст.ст. 10, 11 Закону України Про автомобільні дороги державнеуправління автомобільними дорогами загальногокористування здійснює Державна служба автомобільних доріг України, що є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через керівника центрального органу виконавчої влади у галузі транспорту і який має свої органи управління на місцях. Основними обов'язками органу державного управління автомобільними дорогами загального користування є: розроблення державної стратегії та програм розвитку дорожнього господарства, забезпечення їх фінансування та виконання; розроблення пропозицій щодо фінансування та здійснення контролю за цільовим використанням бюджетних коштів; розробка та реалізація заходів з безпеки дорожнього руху; забезпечення безперервних, безпечних, економічних та зручних умов руху транспортних засобів з нормативними технічними характеристиками і навантаженнями; організація будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг за встановленими для них державними стандартами і нормами; здійснення державного регулювання та контролю у сфері дорожнього господарства відповідно до законодавства; забезпечення технічного нагляду за станом автомобільних доріг; виявлення аварійно-небезпечних місць (ділянок) та місць концентрації дорожньо-транспортних пригод на автомобільних дорогах і здійснення заходів щодо їх ліквідації; забезпечення сталого функціонування автомобільних доріг у зимовий період .
Згідно ст. 13 Закону України Про автомобільні дороги орган державного управління автомобільними дорогами загального користування відповідає за: стан автомобільних доріг загального користування відповідно до діючих норм та фінансування; якість робіт з проектування, будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загальногоко ристування; відшкодування збитків користувачам автомобільних доріг загального користування у порядку, визначеному законом; відповідність нормативно-правовим актам розміщення технічних засобів організації дорожнього руху, об'єктів дорожнього сервісу та рекламоносіїв; цільове використання бюджетних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг загального користування; санітарний та екологічний стан автомобільних доріг загального користування та їх смуг відведення.
Стаття 9 Закону України Про дорожнійрух визначає,що до компетенції власників автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів або уповноважених ними органів у сфері дорожнього руху належить: розробка програм та здійснення заходів щодо розвитку, удосконалення, ремонту та утримання у безпечному для дорожнього руху стані доріг, вулиць та залізничних переїздів, зон відчуження; забезпечення безпечних, економічних та комфортних умов дорожнього руху; визначення нормативів та виділення необхідних коштів на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг, вулиць та залізничнихпереїздів; термінове усунення пошкоджень на автомобільних дорогах, вулицях та залізничних переїздах; обладнання доріг, вулиць та залізничних переїздів технічними засобами регулювання дорожнього руху та їх утримання; виявлення аварійно-небезпечних ділянок та місць концентрації дорожньо-транспортних пригод і впровадження у таких місцях відповідних заходів щодо удосконалення організації дорожнього руху; забезпечення роботи спеціалізованих служб по здійсненню заходів щодо організації дорожнього руху; організація виконання встановлених вимог щодо забезпечення безпеки дорожнього руху.
В протоколі про адміністративне правопорушенняв казано, що ОСОБА_2 порушив вимоги ст.12 п.3 ЗУ Про дорожній рух, яка регламентує, що виявляти аварійно-небезпечні ділянки та місця концентрації дорожньо-транспортних пригод та забезпечувати здійснення у таких місцях відповідних заходів щодо удосконалення умов та організації дорожнього руху для забезпечення його безпеки, своєчасно виявляти перешкоди дорожньому руху та забезпечувати їх усунення, а у разі неможливості - невідкладно позначати дорожніми знаками, огороджувальними і направляючими засобами; забезпечувати утримання їх у стані, що відповідає встановленим вимогам щодо забезпечення безпеки дорожнього руху, при виникненні умов, що створюють загрозу безпеці дорожнього руху, здійснювати заходи для своєчасної заборони або обмеження руху, а такожвідновлення безпечних умов для руху зобовязані здійснювати посадові особи, які відповідають за будівництво, реконструкцію, ремонт, експлуатацію та облаштування автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів, мостів, шляхопроводів, інших споруд. Тобто, цей обовязок покладається Законом на орган управління автомобільними дорогами загального користування, тобто на Державну службу автомобільних доріг України та її підрозділи.
Стаття 2 Єдиних правил ремонту і утримання автомобільних доріг, вулиць, залізничних переїздів, правила користування ними та охорони, затверджених постановою КМУ від 30 березня 1994 р. N 198 регламентує, що ремонт і утримання дорожніх об'єктів (крім залізничних переїздів), що перебувають у загальнодержавній власності, здійснюється дорожньо-експлуатаційними організаціями, які належать до сфери управління Укравтодору", при цьому замовником робіт з будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування відповідно до Постанови КМУ від 06 серпня 2003 року № 1221 є служби автомобільних доріг в областях, утримання яких здійснюється в межах кошторису витрат, затвердженого Державною службою автомобільних доріг за рахунок коштів, передбачених у вартості будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування, що перебувають на їх балансі.
Таким чином, ОСОБА_2 як начальник філії Золочівський райавтодор в даному випадку не є субєктом правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КУпАП.
Не вбачається в діях ОСОБА_2 іншого правопорушення.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.ст. 247 п.1, 283, 289 КУпАП
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративнеправопорушення у відношенні ОСОБА_2 ОлександраМиколайовича за ст.188-28 КУпАП закрити за відсутності складу правопорушення.
Постанова може бути оскарженачиопротестована до апеляційного суду Харківськоїобластіпротягом 10 днів з дня їївинесення через районний суд.
Суддя: Шабас О. С.