МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Фрунзе, 35, смт. Макарів, Київська обл., 08000, т. (04578) 5-12-39
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"16" червня 2015 р. Справа № 370/1401/15-п
Суддя Макарівського районного суду Київської області Косенко А.В., за участю старшого прокурора прокуратури Макарівского району Київської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від прокуратури Макарівського району Київської області, про притягнення до адміністративної корупційної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстровану та фактично проживаючу ІНФОРМАЦІЯ_2, депутата Липівської сільської ради Макарівського району Київської області шостого скликання, фізичну особу підприємця, за ознаками адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, будучи депутатом Липівської сільської ради Макарівського району Київської області 6-го скликання (депутатом місцевої ради), а тому субєктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», являючись самозайнятою особою (фізичною особою підприємцем), діючи всупереч вимог ч. 1 ст. 12 вказаного Закону, за відсутності поважних на те причин несвоєчасно подала до Липівської сільської ради Макарівського району Київської області декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеруза 2014 рік, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», чим допустила порушення вимог фінансового контролю.
Так, згідно з протоколом першої сесії Липівської сільської ради Макарівського району VI скликання від 11.11.2010 та додатком до рішення сесії Липівської сільської ради Макарівського району VI скликання № 01-01-VI від 11.11.2010 «Про результати виборів депутатів Липівської сільської ради» ОСОБА_2 обрано депутатом Липівської сільської ради шостого скликання.
Виходячи з положень ст. 2 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат сільської, селищної, міської, районної у місті, районної, обласної ради є депутатом місцевої ради.
Згідно з ч.3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Підпунктом «б» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» визначено, що депутати місцевих рад є субєктами відповідальності за корупційні правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» субєкти декларування, якими є також депутати місцевих рад згідно з положеннями ст. 1 цього Закону, зобов'язані щорічно до 1 квітня подавати за місцем роботи (служби) декларацію про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру за минулий рік заформою, що додається до цього Закону.
Згідно з ч. 4 ст. 12 цього Закону порядок зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей, передбачених частиною третьою цієї статті, затверджується Кабінетом Міністрів України відповідно до вимог, встановлених законом.
Порядок зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру, та відомостей щодо відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 16 від 11.01.2012 (далі - Порядок).
Цей Порядок визначає механізм зберігання документів і використання відомостей, зазначених у декларації про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру осіб, зазначених у пункті 1 та підпункті «а» пункту 2 частини першої статті 4Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (в тому числі депутатів місцевих рад), та відомостей щодо відкриття такими особами валютного рахунка в установі банку-нерезидента (пункт 1 Порядку).
Згідно з п. 2 вказаного Порядку декларації про майно, доходи, витрати і зобов'язання фінансового характеру зберігаються у кадрових підрозділах відповідних органів державної влади або органів місцевого самоврядування, юридичних осіб публічного права в особових справах осіб, зазначених у пункті 1 цього Порядку (в тому числі депутатів місцевих рад).
Виходячи із вищевказаних норм, депутати місцевих рад, які не працюють на постійній основі у відповідній раді, повинні подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік до кадрових підрозділів державних органів, підприємств, установ, організацій за місцем основної роботи.
Депутати місцевих рад, які працюють в раді на постійній основі, є самозайнятими особами, тимчасово непрацюючими або пенсіонерами подають декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеру за минулий рік до апаратів відповідних рад або апаратів їх виконавчих комітетів.
Разом з тим встановлено, що ОСОБА_2, будучи депутатом Липівської сільської ради Макарівського району Київської області шостого скликання, тобто будучи субєктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», яка з початку 2015 року до 16.04.2015 включно була фізичною особою підприємцем, і не працювала на постійній основі на підприємствах, в установах, організаціях та у відповідній раді,тобто була самозайнятою особою, подала до Липівської сільської ради Макарівського району декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеруза 2014 рік несвоєчасно, а саме 16.04.2015, хоча повинна була подати вказану декларацію у термін до 01.04.2015, як це визначено ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (згідно з вимогами Закону на час вчинення правопорушення).
При цьому, ОСОБА_2 була ознайомлена з обмеженнями та вимогами, встановленими Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції», в тому числі щодо вимог фінансового контролю, про що особисто розписалася 16.01.2014 у відповідному письмовому попередженні. Факт усвідомлення ОСОБА_2 обовязку подання відповідних декларацій щорічно до 1 квітня також підтверджується поясненнями Липівського сільського голови ОСОБА_3, колишнього секретаря Липівської сільської ради ОСОБА_4 та депутата вказаної місцевої ради ОСОБА_2
Крім того, згідно з довідкою Липівської сільської ради Макарівського району від 08.06.2015, поясненнями Липівського сільського голови ОСОБА_3, колишнього секретаря Липівської сільської ради ОСОБА_4 та депутата вказаної місцевої ради ОСОБА_2, остання з початку 2015 року до 16.04.2015 включно (до дати подання декларації) не перебувала у відпустці по догляду за дитиною, не була тимчасово непрацездатною, не перебувала за межами України та не перебувала під вартою, а тому вона не мала поважних причин для неподання декларації про майно, доходи, витрати та зобовязання фінансового характеру за 2014 рік у встановлений законом строк, тобто до 01.04.2015.
Отже, ОСОБА_2, будучи депутатом Липівської сільської ради Макарівського району Київської області шостого скликання (депутатом місцевої ради), тобто будучи субєктом відповідальності за корупційні правопорушення відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини першої статті 4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», яка з початку 2015 року до 16.04.2015 включно була фізичною особою підприємцем, і тимчасово не працювала на підприємствах, в установах, організаціях та не працювала на постійній основі у відповідній раді,тобто була самозайнятою особою, діючи всупереч вимог ч.1 ст. 12 вказаного Закону, за відсутності поважних на те причин подала до Липівської сільської ради Макарівського району декларацію про майно, доходи, витрати і зобовязання фінансового характеруза 2014 рік несвоєчасно, а саме 16.04.2015, хоча повинна була подати вказану декларацію у термін до 01.04.2015, як це визначено ч. 1 ст. 12 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», чим допустила порушення вимог фінансового контролю.
Дії ОСОБА_2 суд кваліфікує за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП як порушення вимог фінансового контролю (в редакції статті станом на час вчинення правопорушення 16.04.2015 року).
При розгляді справи про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 свою вину у вчиненні адміністративного правопорушення визнала повністю. Її вина також підтверджується письмовими матеріалами справи та поясненнями правопорушника.
Обставиною, яка помякшує відповідальність, є щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність правопорушника, не встановлено.
Враховуючи особу правопорушника, а саме те, що ОСОБА_2 позитивно характеризується за місцем проживання, до адміністративної відповідальності притягується вперше, а також враховуючи помякшуючу відповідальність обставину у вигляді щирого розкаяння винного, суд вважає, що ОСОБА_2 необхідно призначити адміністративне стягнення в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу в мінімальному розмірі, передбаченому даною санкцією.
Відповідно до ст. 8 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення. Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають. Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Остання редакція статті 172-6 КУпАП визначає більші розміри штрафу за вчинене ОСОБА_2 правопорушення в порівнянні з тими, які були визначені на час його вчинення, тобто нова редакція даної статті посилює адміністративну відповідальність за вчинене ОСОБА_2 діяння.
Враховуючи викладене, адміністративне стягнення ОСОБА_2 повинне бути призначене в межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, яка діяла в редакції закону станом на час вчинення адміністративного корупційного правопорушення, тобто в редакції від 10.04.2015 року.
Згідно ст. 401 Закону України «Про судовий збір», судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення сплачується у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення особою, на яку накладено стягнення.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 401, ч. 1 ст. 172-7, 221, 282 284 КУпАП,
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, повязаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, і призначити їй адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі десяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути із ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір в дохід держави ( УДКСУ Макарівський район 22030001, код отримувача 38007165, на рахунок 31214206700385, банк отримувача ГУ ДКСУ у Київській області м. Київ, код банку отримувача 821018 ) в сумі 36 гривень 54 копійки.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови через Макарівський районний суд Київської області.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32 КУпАП.
Суддя А.В. Косенко