328/430/14
12.02.2014
3-95/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 лютого 2014 року м. Токмак
Суддя Токмацького районного суду Запорізької області Петренко Л.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов з Василівського міжрайонного відділення Управління служби безпеки України в Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, працюючого головним спеціалістом з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, взаємодії з правоохоронним и органами, режимно-секретної та мобілізаційної роботи виконавчого комітету Токмацької міської ради, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, мешкає за адресою: АДРЕСА_1,
за ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.
встановив:
Згідно вимог статті 21 Закону України "Про державну таємницю" розроблення та здійснення заходів щодо забезпечення режиму секретності, постійного контролю за їх додержанням в виконавчому комітеті Токмацької міської ради, діяльність якого повязана з державною таємницею, покладено на головного спеціаліста НС, УЗН, ВПО, РС та МР ОСОБА_1
У зв'язку з невиконанням ОСОБА_1 зазначених обов'язкових заходів, встановлено, що в порушення вимог ст. 15 Закону, пунктів 155 і 156 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах, організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.10.2003 року реєстр № 1561-12 та доручення Кабінету Міністрів України від 01.03.2007 року № 297 дск, в виконавчому комітеті Токмацької міської ради не вживаються заходи з перегляду грифів секретності колишнього СРСР, а також зміни грифа секретності або розсекречення наявних матеріальних носіїв секретної інформації.
В 2013 році оперативним працівником Василівського МРВ УСБУ в Запорізькій області було офіційно попереджено ОСОБА_1 про необхідність приведення роботи з перегляду грифів секретності у відповідність до норм ЗВДТ. До теперішнього часу ніяких заходів з боку ОСОБА_1 не вжито.
Своїми діями ОСОБА_1 грубо порушив вимоги ст. 15 і 21 Закону України «Про державну таємницю», п.155 та 156 Порядку організації та забезпечення режиму секретності в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях», затвердженого постановою Кабміну 02 жовтня 2003 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину визнав, щиро розкаявся, пояснив, що така ситуація склалася через високе навантаження за іншими напрямками роботи згідно посадової інструкції, та на теперішній час ним усунуто вказані недоліки.
Вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення, усними та письмовими поясненнями особи, що вчинила правопорушення, копією зобовязання громадянина України у звязку з допуском до державної таємниці, розпорядженням міського голови № 22-к від 11 березня 2011 року, посадовою інструкцією головного спеціаліста з питань надзвичайних ситуацій, цивільного захисту населення, взаємодії з правоохоронними органами, режимно-секретної та мобілізаційної роботи виконавчого комітету Токмацької міської ради, довідкою про доходи ОСОБА_1, розпорядження міського голови про переведення ОСОБА_1 від 01.10.2010 року № 107-к, розпорядження міського голови № 30 від 28.01.2011 року про зниження форми допуску та надання доступу та надання доступу до державної таємниці ОСОБА_1
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 за ст. 212-2 ч. 2 КУпАП України, як порушення законодавства про державну таємницю, а саме: невжиття заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та незабезпечення контролю за охороною державної таємниці.
Відповідно до ст. 33 КУпАП суд при накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст. 23 КУпАП метою адміністративного стягнення є виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, а також запобігання вчинення нових правопорушень.
Таким чином, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який свою вину визнав, розкаявся у вчиненому, протягом року не піддавався адміністративному стягненню, його сімейний та матеріальний стан, ступінь його вини, вважаю, що накладення стягнення у вигляді штрафу передбаченого санкцією ст. 212-2 ч. 1 КУпАП буде мати достатній виховний вплив на порушника.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Керуючись ст. ст. 23, 33, 34, 212-2, 283, 284 КУпАП,
постановив:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, мешкає за адресою: АДРЕСА_1) притягнути до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 212-2 ч. 1 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 510,00 грн. (пятсот десять гривень 00 коп.).
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, мешкає за адресою: АДРЕСА_1) в дохід держави (отримувач коштів Токмацьке УДКСУ у Запорізькій області, код ЄДРПОУ 37942194, банк отримувача ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО 813015, р/р 31214206700014, призначення платежу судовий збір, код ЄДРПОУ 37429200) судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп.
Штраф підлягає сплаті на р/р 31110106700014, кбк: 21081100, код ЄДРПОУ: 37942194; банк одержувача Головне управління Державного казначейства України у Запорізькій області, МФО 813015.
Відповідно до положень ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 КУпАП, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Запорізької області через Токмацький районний суд Запорізької області шляхом подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова набрала законної сили ________
Строк предявлення постанови до виконання до ______
Суддя /підпис/
згідно з оригіналом
Суддя