КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 826/125/15 Головуючий у 1-й інстанції: Аблов Є.В. Суддя-доповідач: Карпушова О.В.
У Х В А Л А
Іменем України
01 липня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Карпушової О.В., суддів: Епель О.В., Кобаля М.І., секретар судового засідання Самсонова М.М., за участю позивача ОСОБА_2 та його представників ОСОБА_3, ОСОБА_4, розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 квітня 2015 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві, треті особи - ОСОБА_5, ОСОБА_6, Національне об`єднання по племінній справі у товаристві "Укрплемоб`єднання", про оскарження рішення, зобов`язання вчинити дії, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві в якому просив: скасувати державну реєстрацію щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державну реєстрі, пов'язані зі зміною керівника або осіб, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи без довіреності, в тому числі підписувати договори, які полягали в реєстрації керівника - ОСОБА_7, саме - тимчасово виконуючого обов'язки виконавчого директора Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» з 03 листопада 2014 року; зобов'язати прийняти заяву про втрату статутних документів Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» за підписом ОСОБА_2; зобов'язати провести державну реєстрацію змін до установчих документів Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» (код ЄДРПОУ 00699780, місцезнаходження: м. Київ, вул. П. Мирного, 28) відповідно до рішення загальних зборів учасників згідно протоколу №1 від 02 жовтня 2014 року.
Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач не мав права проводити державну реєстрацію щодо внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані зі зміною керівника або осіб, які обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи без довіреності, в тому числі підписувати договори, оскільки їх було подано та підписано особами, які не мали на це достатніх правових підстав.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.04.2015 р. у задоволені позовних вимог відмовлено.
Суд першої інстанції виходив з того, що відповідач діяв в межах повноважень та у спосіб визначений законом, решта позовних вимог, зазначив, що вони є необґрунтованими та передчасними.
Позивач не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції подав апеляційну скаргу в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 16.04.2015 р. як таку, що прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, та прийняти нову постанову якою позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
Доводи апеляційної скарги аналогічні доводам позовної заяви.
В судовому засіданні позивач та представники позивача підтримали доводи апеляційної скарги.
Інші сторони в судове засідання не з'явилися, про час, дату та місце слухання справи повідомлялися належним чином.
Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення позивача та його представників, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами першої та апеляційної інстанцій встановлено, що Національне об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» є юридичною особою.
Статут Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» затверджений Зборами учасників цього об'єднання від 16.11.2012р. та зареєстрований Державним реєстратором 29.11.2012р.
Відповідно до п.8.5 Статуту керівництво діяльності об'єднання на період між Зборами учасників покладається на Раду. Загальний склад Ради становить 4 особи. Рада Об'єднання обирається Зборами учасників у складі 3 осіб. До компетенції Ради належить зокрема питання щодо прийняття рішення про відсторонення Виконавчого директора від його повноважень та призначення тимчасово виконуючого його обов'язки, тощо.
Згідно п.8.7 Статуту кворум для проведення засідання Ради становить 3 особи. Рішення вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини присутніх.
Відповідно до протоколу №3 Зборів учасників Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» від 16.11.2012 р. затверджено склад Ради: ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_5.
Згідно протоколу засідання Ради Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» від 30.10.2014 року у зв'язку з виробничою необхідністю призначено тимчасово виконуючим обов'язки виконавчого директора Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» ОСОБА_7 з 03 листопада 2014 року на підставі поданої власноруч заяви.
Відповідно п. 2 протоколу засідання Ради об'єднання від 30.10.2014 року доручено ОСОБА_7 здійснити перереєстрацію відповідних змін у зв'язку з новообраним керівником Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» в державного реєстратора та інших відомствах відповідно до Статуту.
13.11.2014 р. державним реєстратором відділу державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві, на підставі наданих документів, зокрема, протоколу засідання Ради Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» від 30.10.2014 р. та наказу від 03.11.2014 р. №17-к, проведено реєстраційну дію, а саме внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах, які полягали в зміні керівника Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання», а саме - ОСОБА_7 (тимчасово виконуючий обов'язки виконавчого директора).
Вищенаведені обставини підтверджені відповідними доказами.
Відповідно до ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги.
Відповідно до ст. 195 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції переглядає судові рішення суду першої інстанції в межах апеляційної скарги.
Стаття 19 Конституції України передбачає, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, регулює Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15 травня 2003 року № 755-IV із змінами та доповненнями (далі - Закон № 755).
Державний реєстратор - посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, яка відповідно до цього Закону від імені держави здійснює державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, що передбачено ст.1 Закону № 755.
До повноважень державного реєстратора належить проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичних осіб, що передбачено ч.1 ст.6 Закону № 755.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону № 755 державна реєстрація юридичних осіб - засвідчення факту створення або припинення юридичної особи, а також вчинення інших реєстраційних дій, які передбачені цим Законом, шляхом внесення відповідних записів до Єдиного державного реєстру.
Згідно ч. 1 ст. 17 Закону №755 відомості про юридичну особу або фізичну особу - підприємця включаються до Єдиного державного реєстру шляхом внесення записів на підставі відомостей з відповідних реєстраційних карток та відомостей, що надаються юридичними особами державному реєстратору за місцезнаходженням реєстраційної справи згідно із законодавством України.
Частиною 2 ст. 19 Закону №755 визначено, що якщо зміни до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, пов'язані із зміною керівника або осіб, що обираються (призначаються) до органу управління юридичної особи, або осіб, які мають право вчиняти дії від імені юридичної особи без довіреності, у тому числі підписувати договори, крім документів, передбачених частиною першою цієї статті, особа, уповноважена діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), додатково подає примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) рішення уповноваженого органу управління юридичної особи про зміну зазначених осіб та/або примірник оригіналу (ксерокопію, нотаріально засвідчену копію) розпорядчого документа про їх призначення.
Частиною 6 ст. 19 Закону №755 визначено вичерпний перелік підстав, за яких державний реєстратор залишає без розгляду документи, подані для внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі.
Відповідно до ч. 9 ст. 19 Закону №755 державний реєстратор за відсутності підстав для залишення без розгляду документів про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, зобов'язаний внести не пізніше наступного робочого дня з дати їх надходження запис про внесення змін і в той самий день подати відповідним органам статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України, інформацію з реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі, із зазначенням номера та дати внесення відповідного запису.
З матеріалів справи вбачається, що Рада Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» прийняла 30.10.2014 року рішення, що у зв'язку з виробничою необхідністю призначено тимчасово виконуючим обов'язки виконавчого директора Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» ОСОБА_7 з 03 листопада 2014 року на підставі поданої власноруч заяви, про що складено протокол.
Враховуючи встановлені обставини та приймаючи до уваги зміст Статуту Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання», приймаючи до уваги вищенаведені норми закону, колегія суддів дійшла висновку, що вірним є висновок суду першої інстанції, що відповідач, здійснюючи 13.11.2014р. реєстраційну дію - внесення змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах, які полягали в зміні керівника Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання», діяв в межах повноважень та у спосіб визначений законом. Протокол засідання Ради Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» від 30.10.2014 року в судовому порядку не скасовано. Отже, надані державному реєстратору документи відповідали вимогам законодавству про державну реєстрацію та установчим документам Національного об'єднання по племінній справі у тваринництві «Укрплемоб'єднання» і у державного реєстратора не було підстав для залишення без розгляду документів та відмови у проведенні реєстраційної дії.
Щодо решти доводів апелянта, колегія суддів вважає їх такими, що не заслуговують уваги, оскільки є необґрунтованими та не спростовують вірних висновків суду першої інстанції.
Стаття 71 КАС України передбачає, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
На підставі вищезазначеного, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив постанову з додержанням норм матеріального і процесуального права, тому відсутні підстави для скасування постанови.
Повний текст ухвали виготовлено 06.07.2015р.
Керуючись статтями 195, 196, 198, 200, 205, 211, 212, 254, 245, 246 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 квітня 2015 р., залишити без задоволення.
Постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 16 квітня 2015 р. у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві, треті особи - ОСОБА_5, ОСОБА_6, Національне об`єднання по племінній справі у товаристві "Укрплемоб`єднання", про оскарження рішення, зобов`язання вчинити дії, залишити без змін.
Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня її складення в повному обсязі.
Колегія суддів: О.В. Карпушова
О.В. Епель
М.І. Кобаль
.
Головуючий суддя Карпушова О.В.
Судді: Епель О.В.
Кобаль М.І.