ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
18 червня 2015 рокусправа № 804/13627/14
Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Богданенка І.Ю.,
суддів: Уханенка С.А. Дадим Ю.М. ,
за участю секретаря судового засідання: Сколишева О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Дніпропетровську клопотання державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області,
апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ СОЛЮШНС»
на постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2014 року
у справі № 804/13627/14
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «СМАРТ СОЛЮШНС»
до державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,-
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2014 року товариство з обмеженою відповідальністю «СМАРТ СОЛЮШНС» звернулося Дніпропетровський окружний адміністративний суд з позовом до державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення від 19 серпня 2014 року № 0003942202, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 886378,50 гривень.
Постановою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2014 року відмовлено у задоволенні позовних вимог.
Не погодившись з постановою суду першої інстанції, товариство з обмеженою відповідальністю «СМАРТ СОЛЮШНС» подало апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нову, якою позовні вимоги задовольнити.
До початку апеляційного перегляду справи, від державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області 22 квітня 2015 року надійшло клопотання про затвердження примирення сторін у зв'язку з досягненням податкового компромісу та закриття провадження у справі.
Розглянувши клопотання, вивчивши матеріали справи, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про задоволення клопотання відповідача, та закриття провадження у справі з наступних підстав.
Клопотання державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області обґрунтовано тим, що підрозділом 9-2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України, який набрав чинності 17 січня 2015 року, передбачено можливість застосування податкового компромісу.
Пунктом 1 підрозділу 9-2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України визначено, що податковий компроміс - це режим звільнення від юридичної відповідальності платників податків та/або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість за будь-які податкові періоди до 1 квітня 2014 року з урахуванням строків давності, встановлених статтею 102 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 7 підрозділу 9-2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України процедура податкового компромісу, встановлена цим підрозділом, поширюється також на неузгоджені суми податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та/або податку на додану вартість, визначені у податкових повідомленнях-рішеннях, щодо яких триває процедура судового та/або адміністративного оскарження, а також на випадки, коли платник податків отримав податкове повідомлення-рішення, за яким податкові зобов'язання не узгоджені відповідно до норм цього Кодексу.
Предметом позовних вимог є визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області від 19 серпня 2014 року № 0003942202, яким збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість у розмірі 886378,50 гривень, в тому числі 590919,00 гривень за основним платежем та 295459,50 гривень за штрафними (фінансовими) санкціями (т. 1 а.с. 48).
Отже, до податкових зобов'язань, нарахованих оскаржуваним податковим повідомленням-рішенням, може бути застосована процедура податкового компромісу.
Відповідно до пункту 8 підрозділу 9-2 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України податковий компроміс вважається досягнутим після сплати платником податків узгоджених податкових зобов'язань згідно із цим підрозділом.
За змістом клопотання між товариством з обмеженою відповідальністю «СМАРТ СОЛЮШНС» та державною податковою інспекцією в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області досягнуто податковий компроміс щодо суми неузгодженого податкового зобов'язання з податку на додану вартість в розмірі 590919,00 гривень, яка визначена у податковому повідомленні-рішенні від 19 серпня 2014 року № 0003942202.
Податкове зобов'язання з податку на додану вартість внаслідок застосування податкового компромісу сплачено 13 березня 2015 року товариством з обмеженою відповідальністю «СМАРТ СОЛЮШНС» до бюджету у розмірі 29545,95 гривень, що складає 5% від суми податкового зобов'язання.
Враховуючи наведене, суд апеляційної інстанції дійшов висновку щодо відповідності податкового зобов'язання умовам податкового компромісу.
Таким чином, враховуючи сплату платником податків податкового зобов'язання у сумі, визначеній пунктом 2 підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про досягнення податкового компромісу.
Пунктом 11-2 розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що підставою для примирення сторін на будь-якій стадії процесу є досягнення податкового компромісу щодо сплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість та податку на прибуток підприємств відповідно до підрозділу 9-2 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України.
Стаття 194 Кодексу адміністративного судочинства України передбачає, що позивач може відмовитися від адміністративного позову, а сторони можуть примиритися у будь-який час до закінчення апеляційного розгляду. У разі відмови від адміністративного позову або примирення сторін суд апеляційної інстанції постановляє ухвалу відповідно до вимог статей 112 і 113 цього Кодексу.
Згідно з частинами 1, 3 статті 113 Кодексу адміністративного судочинства України сторони можуть повністю або частково врегулювати спір на основі взаємних поступок. Примирення сторін може стосуватися лише прав та обов'язків сторін і предмета адміністративного позову. У разі примирення сторін суд постановляє ухвалу про закриття провадження у справі.
У силу положень частини 1 статті 203 та відповідно до пункту 3 частини 1 статті 157 Кодексу адміністративного судочинства України, суд закриває провадження у справі якщо сторони досягли примирення.
Разом з цим, дослідивши матеріали справи, перевіривши її фактичні обставини, суд апеляційної інстанції не вбачає порушень судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які могли б призвести до неправильного її вирішення. Відтак, рішення суду першої інстанції є законним і обґрунтованим.
Відповідно до частини 2 статті 203 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судом першої інстанції ухвалено законне та обґрунтоване судове рішення, а обставини, які стали підставою для закриття провадження у справі, виникли після його ухвалення, суд апеляційної інстанції визнає таке рішення нечинним і закриває провадження у справі.
Підстави для закриття провадження у справі виникли після ухвалення постанови суду першої інстанції, а тому у відповідності до приведених вище норм рішення суду першої інстанції підлягає визнанню нечинним, а провадження в адміністративній справі - закриттю.
Керуючись статтями 198, 203, 205, 206, 211, 212 Кодексу адміністративного судочинства України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання державної податкової інспекції в Амур-Нижньодніпровському районі м. Дніпропетровська Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області щодо закриття провадження у справі у зв'язку із досягненням податкового компромісу - задовольнити.
Постанову Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29 вересня 2014 року - визнати нечинною.
Провадження у справі закрити.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти
Головуючий: І.Ю. Богданенко
Суддя: С.А. Уханенко
Суддя: Ю.М. Дадим