Ухвала суду № 46189060, 20.11.2013, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
20.11.2013
Номер справи
2а-15395/11/2670
Номер документу
46189060
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

м. Київ

20.11.2013 року № 2а-15395/11/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі головуючого судді Скочок Т.О., при секретарі судового засідання Новик В.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні, без здійснення фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, заяву про заміну сторони виконавчого провадження від 01.11.2013 року в адміністративній справі

за позовом ОСОБА_1 доДержавного управління охорони навколишнього природного середовища в Житомирській області (відповідач-1) Коростишівської районної державної адміністрації Житомирської області (відповідач-2) провизнання неправомірними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И В:

Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 07.03.2012 року, адміністративний позов ОСОБА_1 задоволено частково; визнано неправомірною бездіяльність Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Житомирській області щодо оформлення результатів розгляду проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,25 га на АДРЕСА_1 у вигляді висновку природоохоронного органу про результати розгляду матеріалів щодо вилучення (викупу), надання земельної ділянки; скасовано висновок комісії з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою Коростишівської районної державної адміністрації Житомирської області № 8 від 26.10.2011р. про погодження (про відмову у погодженні) Проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки ОСОБА_1 з метою надання її у власність загальною площею 0,2500 га; зобов'язано Комісію з розгляду питань, пов'язаних з погодженням документації із землеустрою Коростишівської районної державної адміністрації Житомирської області повторно розглянути на своєму засіданні Проект землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,25 га на АДРЕСА_1; в задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

На виконання постанови суду від 07.03.2012 року було видано виконавчий лист від 24.07.2012 року.

Разом з тим, 11.11.2013 року від головного державного виконавця Жидецької Л.В. та начальника Відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Житомирській області Невмержицького О.О. (надалі - заявники) через канцелярію суду надійшла заява про заміну сторони виконавчого провадження від 01.11.2013 року, в обґрунтування якої зазначено, що у зв'язку із внесенням змін, зокрема до ст. 186-1 Земельного кодексу України, з 06.12.2012 року проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок не підлягають погодженню Комісією із розгляду питань, пов'язаних із погодженням документації із землеустрою. Відповідно до ст. 186-1 Земельного кодексу України, проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин. Таким органом, як зазначають заявники, є Державне агентство земельних ресурсів України.

З огляду на викладене вище, заявники просять суд замінити сторону виконавчого провадження №36043674 з Коростишівської районної державної адміністрації на Відділ Держземагентства у Коростишівському районі Житомирської області.

У судове засідання 20.11.2013 року державний виконавець та особи, які беруть участь у справі, не з'явилися, хоча були повідомлені про дату, час та місце судового розгляду, що підтверджується наявними повідомленнями про вручення відповідних поштових відправлень.

При цьому, заявники просили суд розглянути заяву без участі Відділу примусового виконання рішень Головного управління юстиції у Житомирській області.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Згідно положень ч. 1 ст. 264 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

При цьому, суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, що звернулися з поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду (ч. 2 ст. 264 КАС України).

Вирішуючи клопотання по суті, суд виходить з наступного.

Пунктом 9 Постанови Пленуму Вищого адміністративного суду України від 06.03.2008 року №2 «Про практику застосування адміністративними судами окремих положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду адміністративних справ» встановлено, що при визначенні процесуального правонаступництва судам слід виходити з того, хто є правонаступником у спірних правовідносинах, та враховувати, що якщо під час розгляду адміністративної справи буде встановлено, що орган державної влади, орган місцевого самоврядування, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржуються, припинили свою діяльність, то в такому випадку суду необхідно залучити до участі у справі їх правонаступників. У випадку ж відсутності правонаступників суду необхідно залучити до участі у справі орган, до компетенції якого належить вирішення питання про усунення порушень прав, свобод чи інтересів позивача.

Приписами ч. 1 ст. 186-1 Земельного кодексу України передбачено, що проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності підлягає обов'язковому погодженню з територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що здійснює реалізацію державної політики у сфері земельних відносин.

Так, Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагентство України), відповідно до п. 1 Положення про Державне агентство земельних ресурсів України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 року №445/2011 (надалі - Положення №445), є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України (далі - Міністр), входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності.

При цьому, Держземагентство України здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, районах, містах, а також через міськрайонні, міжміські, міжрайонні територіальні органи (п. 7 Положення №445).

В свою чергу, згідно з п. 1 Положення про Управління (Відділ) Держземагентства у районі, затверджене Наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 10.05.2012 року №258 (надалі - Положення №258), Управління (Відділ) Держземагентства у районі (далі - Управління (Відділ)) є територіальним органом Державного агентства земельних ресурсів України.

Завданням Управління (Відділу) є реалізація повноважень Держземагентства України на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці (п. 3 Положення №258).

Управління (Відділ) є юридичною особою публічного права, має самостійний баланс, рахунки в установах Казначейства України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням (п. 14 Положення №258).

Беручи до уваги вищевикладене, а також факт функціонального правонаступництва Відділом Держземагентства у Коростишівському районі Житомирської області повноважень Коростишівської районної державної адміністрації Житомирської області щодо погодження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок усіх категорій та форм власності суд дійшов висновку, що заява про заміну сторони виконавчого провадження від 01.11.2013 року є обґрунтованою, а, відтак, такою, що підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 160, 165, 264 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Клопотання задовольнити.

2. Замінити сторону виконавчого провадження - боржника - Коростишівську районну державну адміністрацію Житомирської області у справі №2а-15395/11/2670 за виконавчим листом Окружного адміністративного суду м. Києва від 24.07.2012 року на Відділ Держземагентства у Коростишівському районі Житомирської області (ідентифікаційний код: 38284283, адреса: 12501, Житомирська область, Коростишівський район, м. Коростишів, вул. Шевченка, 1).

Ухвала набирає законної сили в порядку та в строки, передбачені ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала може бути оскаржена за правилами встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Т.О. Скочок