ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
03 липня 2015 р. м. Чернівці Справа № 824/1309/15-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Лелюка О.П. - головуючого у судовому засіданні,
Дембіцького П.Д.,
Кушнір В.О.,
за участю:
секретаря судового засідання Кіщук О.І.,
позивача ОСОБА_4 та його представника ОСОБА_5,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_4 до Міністерства внутрішніх справ України про скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та зобов'язання до вчинення певних дій,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_4 звернувся до Чернівецького окружного адміністративного суду з позовом до Міністерства внутрішніх справ України про скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та зобов'язання до вчинення певних дій.
Позивач просить суд:
- скасувати наказ Міністерства внутрішніх справ України №888 о/с від 18 травня 2015 року в частині звільнення ОСОБА_4 з посади заступника начальника управління МВС України в Чернівецькій області - начальника міліції громадської безпеки;
- поновити ОСОБА_4 на посаді заступника начальника управління МВС України в Чернівецькій області - начальника міліції громадської безпеки;
- стягнути з Міністерства внутрішніх справ України (01601, м.Київ, вул.Академіка Богомольця, 10) на користь ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1) середній заробіток за час вимушеного прогулу, починаючи з 18 травня 2015 року і до моменту фактичного поновлення на публічній службі;
- зобов'язати Міністерство внутрішніх справ України (01601, м.Київ, вул.Академіка Богомольця, 10) проінформувати Міністерство юстиції України (01601, м.Київ, вул.Архітектора Городецького, 13, ідентифікаційний код 00015622) про відкликання відомостей про застосування до ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1) заборони, передбаченої частиною третьою статті 1 Закону України «Про очищення влади».
Ухвалою суду від 19 червня 2015 року відкрито провадження у цій справі та призначено її до судового розгляду на 03 липня 2015 року.
В судовому засіданні 03 липня 2015 року судом поставлено на обговорення питання про зупинення провадження у даній адміністративній справі до набрання законної сили судового рішення Конституційного Суду України у справі щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України «Про очищення влади», на підставі яких позивача звільнено з роботи.
Позивач вказав, що вважає своє звільнення з органів внутрішніх справ незаконним, при цьому вирішення питання щодо зупинення провадження у цій справі з указаних підстав залишив на розсуд суду.
Відповідач, повідомлений належним чином про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання не з'явився, про причини неявки не повідомив.
За таких обставин суд зазначає наступне.
З матеріалів справи вбачається, що оскаржуваним наказом Міністерства внутрішніх справ України №888 о/с від 18 травня 2015 року полковника міліції ОСОБА_4 звільнено з органів внутрішніх справ у запас Збройних Сил України (із постановленням на військовий облік) з посади заступника начальника управління МВС України в Чернівецькій області - начальника міліції громадської безпеки згідно частини третьої статті 1, пункту 8 частини першої статті 3 Закону України «Про очищення влади» та відповідно до пункту 62 «а» Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України.
Водночас судом встановлено, що згідно інформації, розміщеної на офіційному веб-сайті Конституційного Суду України www.ccu.gov.ua, до Конституційного Суду України звернулися 47 народних депутатів із конституційним поданням щодо відповідності Конституції України (конституційності) частин третьої та шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої та восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади» та звернувся Верховний Суд України з конституційними поданнями щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України «Про очищення влади» та щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 розділу Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади».
Колегією суддів Конституційного Суду України було прийнято ухвалу про об'єднання конституційних проваджень у цих справах в одне конституційне провадження, а також вирішено розглянути цю справу невідкладно у формі усного слухання.
Указана справа розглядається Конституційним Судом України з 16 квітня 2015 року.
Отже, наведене свідчить, що Конституційним Судом України розглядається справа щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України «Про очищення влади», у тому числі тих, на підставі яких позивача звільнено з органів внутрішніх справ України.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Аналіз зазначеної процесуальної норми дає підстави для висновку про те, що суд зобов'язаний зупинити провадження у адміністративній справі у випадку, якщо неможливо розглянути таку справу до вирішення іншої справи, що розглядається, зокрема, в порядку конституційного судочинства до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
На переконання суду, розглянути дану адміністративну справу й, відповідно, прийняти у ній законне та обґрунтоване судове рішення можливо лише після прийняття Конституційним Судом України рішення у справі щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень Закону України «Про очищення влади».
Таким чином, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для зупинення провадження у справі №824/1309/15-а.
Керуючись статтями 156, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В :
Зупинити провадження у справі №824/1309/15-а за позовом ОСОБА_4 до Міністерства внутрішніх справ України про скасування наказу, поновлення на посаді, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та зобов'язання до вчинення певних дій до набрання законної сили судового рішення Конституційного Суду України у конституційному провадженні за конституційним поданням сорока семи народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) положень частин третьої, шостої статті 1, частин першої, другої, третьої, четвертої, восьмої статті 3, пункту 2 частини п'ятої статті 5, пункту 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади» та за конституційними поданнями Верховного Суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) пункту 6 частини першої, пунктів 2, 13 частини другої, частини третьої статті 3 Закону України «Про очищення влади» та щодо відповідності Конституції України (конституційності) частини третьої статті 1, пунктів 7, 8, 9 частини першої, пункту 4 частини другої статті 3, пункту 2 розділу Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади».
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Судді О.П. Лелюк
П.Д. Дембіцький
В.О. Кушнір
Ухвала у повному обсязі складена 06 липня 2015 року.