Ухвала суду № 46188056, 06.07.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.07.2015
Номер справи
813/3420/15
Номер документу
46188056
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (0322)-61-58-10 У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

06 липня 2015 рокуСправа № 813/3420/15 Суддя Львівського окружного адміністративного суду Грень Н.М. одержав позовну заяву Приватного акціонерного товариства Проектно-вишукувальний науково-дослідний конструкторсько-технологічний інститут «Укрзахіденергопроект» про скасування ухвали та зобовязання вчинити дії Львівську міську раду, -

в с т а н о в и в :

До ОСОБА_1 окружного адміністративного суду звернулось Приватне акціонерне товариство Проектно-вишукувальний науково-дослідний конструкторсько-технологічний інститут «Укрзахіденергопроект» з адміністративним позовом до ОСОБА_1 міської ради в якому просить:

- скасувати Ухвалу 19-ї сесії ОСОБА_1 міської ради 6-го скликання від 29 січня 2015 року №4314 «Про продовження ПАТ «Проектно-вишукувальний науково-дослідний конструкторсько-технологічний інститут «Укрзахіденергопроект» терміну оренди земельної ділянки на вул. ОСОБА_2Сахарова, 46 в частині:

а) визначення позивачу строку оренди на 5 років;

б) визначення функціонального використання земельної ділянки «для обслуговування споруд інституту за рахунок земель житлової та громадської забудови заа функцією використання землі комерції»;

- зобовязати відповідача:

а) розглянути звернення ПрАТ ПВНДКТІ «Укрзахіденергопроект» щодо визначення термінів оренди, прийняти рішення, яким задовольнити звернення позивача про всановлення 20-річного строку оренди земельної ділянки;

б) повернути визначення функціонального використання земельної ділянки «для обслуговування споруд інституту».

Порядок вирішення суддею питання щодо відкриття провадження передбачено ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України).

Відповідно до ч. 2 цієї ж статті визначено, що суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Зокрема, згідно з п. 4, п. 6 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема:

- чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;

- чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

У главі першій розділу ІІ Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) визначено адміністративну юрисдикцію та предметну, територіальну, інстанційну підсудність адміністративних справ.

Предметна підсудність визначає компетенцію різних ланок судової системи з розгляду адміністративних справ у першій інстанції залежно від предмета спору або суб'єктного складу сторін спірних правовідносин. Таке розмежування компетенції судових органів обумовлюється міркуваннями публічно-правового характеру стосовно найкращої організації судової влади щоб створити для осіб, права, свободи чи інтереси яких потребують судового захисту, найбільш сприятливі умови для участі в судочинстві.

Правила предметної підсудності визначені ст. 18 КАС України.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, зокрема, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 18 КАС України адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Слід зазначити, що місцевими загальними судами є районні, районні у містах, міські та міськрайонні суди.

У контексті п. 2 ч. 1 ст. 3 КАС України, місцеві загальні суди при розгляді та вирішенні адміністративних справ є адміністративними судами.

Зі змісту позовної заяви встановлено, що позивачем оскаржується рішення прийняте органом місцевого самоврядування стосовно позивача, а саме рішення ОСОБА_1 міської ради.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування відповідно до Конституції України визначаються Законом України Про місцеве самоврядування № 280/97-ВР від 21.05.1997 року (з наступними змінами та доповненнями), згідно зі ст. 10 якого сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Таким чином, в результаті системного аналізу норм законодавства, суд дійшов висновку, що дана адміністративна справа не підсудна ОСОБА_1 окружному адміністративному суду та повинна розглядатися місцевим загальним судом як адміністративним судом.

Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачу, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Крім того, порушення судом правил предметної підсудності є підставою для скасування судового рішення (п. 4 ч. 1 ст. 202 КАС України).

Враховуючи вищевикладене, позовну заяву слід повернути позивачу та розяснити, що згідно з ч. 6 ст. 108 КАС України повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Згідно з правилами п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. № 3674-VI сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви або скарги. Тому, слід повернути позивачу сплачений до Державного бюджету України згідно з платіжним дорученням № 200 від 15.06.2015 року судовий збір в сумі 73,08 грн.

Керуючись статтями 18, 107, 108, КАС України, суд -

у х в а л и в :

1. Позовну заяву Приватного акціонерного товариства Проектно-вишукувальний науково-дослідний конструкторсько-технологічний інститут «Укрзахіденергопроект» про скасування ухвали та зобовязання вчинити дії Львівську міську раду повернути позивачеві.

2. Копію ухвали надіслати особі, яка подала позовну заяву, разом із позовною заявою та усіма доданими до неї документами.

3. Судовий збір сплачений до Державного бюджету України ПрАТ ПВНДКТІ «Укрзахіденергопроект» (Львівська область, м. Львів, вул. Сахарова, 46; ЄДРПОУ 00114073) згідно з платіжним дорученням № 200 від 15.06.2015 року в сумі 73,08 грн. повернути позивачеві.

Ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до ОСОБА_1 апеляційного адміністративного суду через ОСОБА_1 окружний адміністративний суд, згідно ст. 186 КАС України. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано, згідно ст. 254 КАС України. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Грень Н.М.