ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06 липня 2015 року № 813/3423/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Кедик М.В., перевіривши матеріали позовної заяви Державного історико-архітектурного заповіднику у м. Львові до Львівської обласної державної адміністрації, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на стороні позивача, ОСОБА_1, ОСОБА_2, Львівської обласної організації Українського товариства охорони памяток історії та культури, громадської організації «Правозахисний центр імені генерала УНР ім. В.Сікевича», представництва американського обєднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу про скасування розпорядження, зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
Державний історико-архітектурний заповідник у м. Львові звернувся до Львівського окружного адміністративного суду із позовом до Львівської обласної державної адміністрації, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на стороні позивача, ОСОБА_1, ОСОБА_2, Львівської обласної організації Українського товариства охорони памяток історії та культури, громадської організації «Правозахисний центр імені генерала УНР ім. В. Сікевича», представництва американського обєднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу, в якому просить суд:
1) визнати незаконним та скасувати розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 05.05.2015 року № 188/0/5-15 «Про охорону пам'яток культурної спадщини, що розташовані на території м. Львова»;
2) зобовязати Львівську обласну державну адміністрацію вчинити дії, передбачені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 11.11.2009 року № 1338-р «Про затвердження плану заходів, спрямованих на відновлення діяльності Державного історико-архітектурного заповідника у м. Львові» та Дорученням Президента України Львівській обласній державній адміністрації від 08.06.2011 року відновити діяльність Державного історико-архітектурного заповідника та забезпечити його захист від знищення, руйнування, пошкодження, зокрема, крім скасування розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 05.05.2015 року № 188/0/5-15 «Про охорону пам'яток культурної спадщини, що розташовані на території м. Львова», зобовязати Львівську обласну державну адміністрацію невідкладно:
- провести повну інвентаризацію обєктів та відновити на балансі Державного історико-архітектурного заповідника у м. Львові обєкти історико-культурної спадщини та цінної забудови, інші обєкти, які перебували на його балансі до 1991 року у повному обсязі;
- затвердити штат Державного історико-архітектурного заповідника в м. Львові і виділити відповідні кошти з бюджету Львівської області для утримання цих штатних одиниць;
- підготувати звіт про проведені заходи для збереження та належного використання обєкта всесвітньої спадщини ЮНЕСКО - Львів (Історичний центр), яким фактично є Державний історико-архітектурний заповідник, за реалізацію яких відповідала Львівська обласна державна адміністрація, відповідно до рекомендацій 37-ої сесії ЮНЕСКО;
- розробити план заходів із збереження памяток архітектури, занесених до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (які розташовані на території Державного історико-архітектурного заповідника);
- підготувати необхідні документи та здійснити організаційні заходи щодо передачі Державного історико-архітектурного заповідника в м. Львові до сфери управління Міністерства культури України та надання йому статусу «національний».
Відповідно до вимог ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України), суддя після одержання позовної заяви, серед іншого зясовує чи відповідає позовна заява вимогам, визначеним статтею 106 цього Кодексу.
Перевіривши матеріали адміністративного позову, суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених ст. 106 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України Про судовий збір, судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Підпунктом 1.2 п. 3 ч. 2 статті 4 Закону України Про судовий збір визначено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору 0,06 розміру мінімальної заробітної плати (тобто 73,08 грн).
Позови та заяви, які подаються до судів, можуть містити декілька самостійних вимог, кожна з яких є обєктом сплати судового збору. З урахуванням вимог статті 6 Закону № 3674-VI з позовних заяв, що містять кілька вимог немайнового характеру, судовий збір справляється з кожної вимоги окремо.
Аналогічна позиція висвітлена в постанові Пленуму Вищого адміністративного суду України від 23.01.2015 № 2 Про практику застосування адміністративними судами положень Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI Про судовий збір (довідка Про результати вивчення та узагальнення практики застосування адміністративними судами Закону України Про судовий збір).
Як вбачається з позовної заяви, у ній міститься 1 позовна вимога про визнання незаконним та скасування розпорядження Львівської обласної державної адміністрації та 6 позовних вимог щодо зобовязання Львівської обласної державної адміністрації вчинити певні дії. Однак, як вбачається із доданого до позовної заяви документа про сплату судового збору - квитанції від 03.07.2015 року № 16, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 146,16 грн лише за дві позовні вимоги, тобто без додержання вимог Закону України Про судовий збір щодо сплати судового збору за кожну самостійну вимогу.
Крім того, суддя зазначає, що відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України, на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Як вбачається з матеріалів позову, позивачем до позовної заяви додано розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 05.05.2015 року № 188/0/5-15 «Про охорону пам'яток культурної спадщини, що розташовані на території м. Львова», проте таке не є належним доказом в розумінні ст.79 КАС України, оскільки оскаржене розпорядження не завірене в установленому порядку. Зазначене є суттєвим недоліком доказ та позбавляє його статусу письмового доказу.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху, надавши строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 КАС України, суддя,-
у х в а л и в:
Позовну заяву Державного історико-архітектурного заповіднику у м. Львові до Львівської обласної державної адміністрації, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на стороні позивача, ОСОБА_1, ОСОБА_2, Львівської обласної організації Українського товариства охорони памяток історії та культури, громадської організації «Правозахисний центр імені генерала УНР ім. В. Сікевича», представництва американського обєднання комітетів для євреїв бувшого Радянського Союзу про скасування розпорядження, зобов'язання вчинити дії залишити без руху.
Позивачу надати строк до 20 липня 2015 року для усунення недоліків, шляхом долучення до позовної заяви квитанцію про сплату судового збору за усі вимоги немайнового характеру у відповідному розмірі та належним чином завірену копію розпорядження Львівської обласної державної адміністрації від 05.05.2015 року № 188/0/5-15 «Про охорону пам'яток культурної спадщини, що розташовані на території м. Львова» або зазначення причин неможливості подання такого.
Розяснити, що у випадку неусунення в установлений термін недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачу.
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом 5 днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано.
Суддя Кедик М.В.