ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
06 липня 2015 року №813/3418/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Костецький Назар Володимирович, перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОПЕРТІ ХАУС» до Львівської митниці Державної фіскальної служби у Львівській області про скасування рішень, -
в с т а н о в и в :
03.07.2015 року на адресу Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОПЕРТІ ХАУС» до Львівської митниці Державної фіскальної служби у Львівській області, в якому просить:
-скасувати рішення про відмову (винесення картки відмови) у митному оформленні (випуску) товарів №209120000/2015/100227 від 25.04.2015 року;
-скасувати рішення про коригування митної вартості №209000011/2015/900030/2 від 25.04.2015 року.
Адміністративний процес ініціюється через подання адміністративного позову. Адміністративний позов, згідно з пунктом 6 ст. 3 КАС України, є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно - правових відносинах. Тільки адміністративний позов, поданий відповідно до правил адміністративного судочинства, може бути підставою для відкриття провадження у адміністративній справі.
Відповідно до положень ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до ч.1 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві, зокрема, зазначається зміст позовних вимог згідно з ч.4 і 5 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги (п.4 ч. 1).
Відповідно до ч. 2 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Як вбачається зі змісту позовної заяви та викладених у ній доводів, позивачем оскаржується рішення про коригування митної вартості №209000011/2015/900030/2 від 25.04.2015 року та рішення про відмову (винесення картки відмови) у митному оформленні (випуску) товарів №209120000/2015/100227 від 25.04.2015 року.
Разом з тим, на підтвердження обґрунтованості своїх позовних вимог позивачем не надано до позовної заяви оскаржених рішень.
При цьому, позивач не зазначає про наявність причин неможливості подання таких доказів.
Згідно з ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається, зокрема, документ про сплату судового збору, крім випадків коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Згідно з п. 3 ч. 2 ст. 4 вказаного вище Закону за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру судовий збір становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, що становить 1827,00 - 4872,00 грн.
Як вбачається з позовної заяви предметом даного спору є скасування рішення про коригування митної вартості.
Оскільки позивач звернувся до суду з позовом майнового характеру, тому розмір судового збору повинен становити 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, при цьому, сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Натомість позивачем сплачено судовий збір як за подання позову немайнового характеру у розмірі 73,08 грн.
Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору за подання адміністративного позову до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» (http://court.gov.uа), в розділі «реквізити для сплати судового збору». Такими реквізитами є: отримувач коштів: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; код отримувача: 38007594; банк отримувача: ГУ ДКСУ у Львівській області; код банку отримувача (МФО): 825014; рахунок отримувача: 31217206784003, код класифікації доходів бюджету: 22030001, призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа). На згаданому вище порталі є також можливість розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, враховуючи вищенаведене, останню належить залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків, у відповідності до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись ст.ст.106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ПРОПЕРТІ ХАУС» до Львівської митниці Державної фіскальної служби у Львівській області про скасування рішень - залишити без руху.
2. Позивачу надати строк до 12.08.2015 року для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом долучення до матеріалів справи копій оскаржуваних рішень відповідно до кількості учасників процесу завірених належниим чином та документу про сплату судового збору у розмірі передбаченому ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
3. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п’яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п’ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Суддя Костецький Н.В.