Справа № 308/7223/15-п
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 червня 2015 року м. Ужгород
Суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області Фазикош О.В., з участю представника Чопської митниці ОСОБА_1 розглянувши матеріали адміністративної справи про порушення митних правил гр. ОСОБА_2 ОСОБА_3 (SZILVASI KRISZTIAN), ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання 4484 ОСОБА_2, с. Ібрань, вул. Таньчіч, буд.№59 (MAGYARORSZAG 4484 , IBRANY, TANCSICS UTCA, 59), за ст. 471 Митного кодексу України,-
ВСТАНОВИВ:
21.05.2015 року о 12 год. 16 хв. в зону митного контролю на ділянку Вїзд митного посту «Тиса» Закарпатської митниці ДФС заїхав пасажирський автомобіль марки Audi, модель «A6» реєстраційний номерний знак ОСОБА_2 GON589 під керуванням громадянина ОСОБА_2 ОСОБА_3 (SZILVASI KRISZTIAN), що прямував з ОСОБА_2 (м.Кішварда ) у приватних справах в Україну на адресу: Закарпатська обл.,Ужгородський р-н,с.В.Добронь.
Як форму проходження митного контролю гр. ОСОБА_2 ОСОБА_3 (SZILVASI KRISZTIAN) , обрав порядок проходження митного контролю по каналу зелений коридор .
Згідно ч. 5 ст. 366 МК України обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.
Згідно ч. 6 даної статті громадяни, які проходять (проїжджають) через "зелений коридор", звільняються від подання письмової митної декларації. Звільнення від подання письмової митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.
При усному опитуванні гр. ОСОБА_2 ОСОБА_3 (SZILVASI KRISZTIAN), заперечив наявність будь-яких товарів в обсягах, що підлягають оподаткуванню митними платежами та підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України.
Відповідно ч. 1 ст. 318 МК України митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Згідно ч.2 Типової технологічної схеми здійснення митного контролю автомобільних транспортних засобів перевізників і товарів, що переміщуються ними, у пунктах пропуску через державний кордон, затвердженої ПКМУ від 21.05.2012 №451 - митний контроль автомобільних транспортних засобів і товарів здійснюється виключно митними органами відповідно до законодавства, вибірково, у формах та обсязі, що визначені на підставі результатів системи управління ризиками.
Згідно п. 6 цієї Технологічної схеми - під час митного контролю та митного оформлення автомобільних транспортних засобів і товарів митні органи у пунктах пропуску здійснюють, зокрема, аналіз та оцінку ризиків, митний огляд (огляд та переогляд автомобільних транспортних засобів і товарів, ручної поклажі та багажу, особистий огляд громадян).
Відповідно до п. 6 ПКМУ «Про затвердження вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України» від 23.05.2012 №467, на підставі результатів аналізу та оцінки ризиків, транспортний засіб було виведено з загального потоку «зеленого коридору» для проведення митного огляду на оглядовий майданчик.
В ході митного контролю зазначеного транспортного засобу та речей гр. ОСОБА_2 ОСОБА_3 (SZILVASI KRISZTIAN) були виявлені продукти харчування іноземного виробництва, а саме: вироби з макаронного тіста «Szarazteszta», неварені, неначинені, без вмісту дріжджів та яєць, розфасовані в упаковки виробника масою по 500 г кожна, торговельної марки «Jarmi», країна виробництва ОСОБА_2, загальною кількістю 41 упаковка ( 20,5 кг.)
Виявлені продукти харчування переміщувалися через митний кордон ОСОБА_2 ОСОБА_3 (SZILVASI KRISZTIAN) у двох поліетиленових пакетах, що знаходились в салоні автомобіля серед особистих речей.
Вищезазначений товар гр. ОСОБА_2 ОСОБА_3 (SZILVASI KRISZTIAN) визнав своєю власністю. Доступ до виявленого товару нічим не утруднювався та став можливим після відкриття дверей автомобіля.
Продукти харчування у обсягах, визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 21 травня 2012 р. N 434, а саме : вироби з макаронного тіста «Szarazteszta», неварені, неначинені, без вмісту дріжджів та яєць, розфасовані в упаковки виробника масою по 500 г кожна, торговельної марки «Jarmi», країна виробництва ОСОБА_2, в кількості 1 упаковка (500г.), пропущено гр. ОСОБА_3 (SZILVASI KRISZTIAN) через митний кордон України.
Вартість вилученого товару згідно висновку №142005901-1499 від 08.06.2015 р. становить 738,00 грн.
Вартість вилученого товару потребує додаткової оцінки із залученням спеціаліста-експерта.
Виявлені товари відносяться до першої - двадцять четвертої групи УКТ ЗЕД.
Згідно ч. 1 ст. 378 МК України пропуск на митну територію України товарів, що класифікуються в 1 - 24 групах УКТ ЗЕД та ввозяться громадянами для вільного обігу, в будь-яких обсягах не дозволяється.
Згідно ч. 2 п.3 цієї статті обмеження не поширюється на харчові продукти для власного споживання на суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро, що ввозяться в порядку та обсягах, визначених Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. 1 Постанови Кабміну України від 21 травня 2012 р. N 434 «Про обсяги та порядок ввезення громадянами на митну територію України харчових продуктів для власного споживання» громадяни можуть ввозити на митну територію України харчові продукти для власного споживання на загальну суму, яка не перевищує еквівалент 200 євро на одну особу, в таких обсягах: в упаковці виробника, призначені для роздрібної торгівлі, - у кількості не більше ніж одна упаковка або загальною масою, яка не перевищує 2 кілограмів, кожного найменування на одну особу. Згідно п. 2 Постанови під час ввезення громадянами на митну територію України зазначених харчових продуктів здійснюється їх декларування (шляхом вчинення дій, усно або письмово за бажанням власника таких продуктів або на вимогу посадової особи митниці).
Згідно заяви, що знаходиться в матеріалах справи гр. ОСОБА_3 просить розглянути справу за його відсутності.
Представник Чопської митниці в судовому засіданні просив притягнути ОСОБА_3 до адміністративної відповідальності за ст. 471 МК України та застосувати відносно останнього санкцію вищевказаної статті, а саме адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян та конфіскації предметів, які являються безпосереднім обєктом порушення митних правил.
Дослідивши матеріали, а саме: протокол про ПМП № 0844/30502/15, пояснення гр. ОСОБА_3, акт про проведення митного огляду т/з від 21.05.2015 р., фотоматеріали та інші матеріали справи, вважаю, що дії ОСОБА_3 за ст. 471 МК України кваліфіковано правильно, оскільки гр. України ОСОБА_3 порушив встановлений порядок проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщував через митний кордон України, обравши формою проходження митного контролю проходження (проїзд) через «зелений коридор» товарів, переміщення яких через митний кордон України обмежено законодавством України, а отже відносно ОСОБА_3 слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі ста неоподаткованих мінімумів доходів громадян та конфіскації предметів, які являються безпосереднім обєктом порушення митних правил, передбачене санкцією ст. 471 МК України.
Окрім цього слід зазначити, що відповідно до ч. 5 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 23.10.2013 р. у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується судовий збір у розмірі 0,03 розміру мінімальної заробітної плати. Відповідно до положень Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», з 01.01.2015 р. розмір мінімальної заробітної плати встановлено 1218 грн. Таким чином, правопорушнику необхідно сплатити судовий збір в розмірі 36,54 грн.
Керуючись ст.ст. 471, 527 ч.2, 519, 520 МК України, ч. 5 ст. 4 Закон України «Про судовий збір» суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Громадянина ОСОБА_3 (SZILVASI KRISZTIAN), ІНФОРМАЦІЯ_1 визнати винним в порушенні митних правил за ст. 471 МК України та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 1700 грн. та конфіскації предметів порушення митних правил, а саме:
Вироби з макаронного тіста «Szarazteszta», неварені, неначинені, без вмісту дріжджів та яєць, розфасовані в упаковки виробника масою по 500 г кожна, торговельної марки «Jarmi», країна виробництва ОСОБА_2, в кількості 40 упаковок (20 кг), загальною вартістю 738,00 грн.
Стягнути з громадянина ОСОБА_3 (SZILVASI KRISZTIAN), ІНФОРМАЦІЯ_1 судовий збір на користь держави у розмірі 36,54 грн.
Реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів Ужгородське УДКСУ Закарпатської області, МФО 812016, код ЄДРПОУ 38015610, банк отримувача ГУДКСУ в Закарпатській області, р/р №31216206700002, код бюджетної класифікації 22030001, призначення платежу: судовий збір, код ЄДРПОУ38015610 (суду, де розглядається справа).
Строк звернення постанови для виконання - три місяці з дня винесення постанови.
На постанову суду може бути подана апеляційна скарга на протязі 10 днів до Апеляційного суду Закарпатської області.
Суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_4