Постанова № 46115994, 09.06.2015, Шевченківський районний суд м. Чернівців

Дата ухвалення
09.06.2015
Номер справи
727/1492/13-а
Номер документу
46115994
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 727/1492/13-а

Провадження № 2-а/727/88/15

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 червня 2015 року

Шевченківський районний суд м. Чернівці, в складі:

Головуючого судді Слободян Г.М.

при секретарі Веселий С.С.

за участю сторін:

- позивача ОСОБА_1

- представників відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3, розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань № 1 приміщення Шевченківського районного суду м. Чернівці справу адміністративного судочинства за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_4 Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про зобовязання проведення перерахунку пенсії, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з адміністративним позовом до відповідача - ОСОБА_4 Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про зобовязання проведення перерахунку пенсії.

Мотивує заявлені вимоги тим, що 22.12.2010 року наказом Державної податкової адміністрації України «2406-0 від 17.12.2010 року він був звільнений з податкової міліції у відставку за п.65 підпунктом «а» за віком. Державна податкова адміністрація в Чернівецькій області в січні 2011 року направила до управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян всі необхідні документи для призначення йому пенсії.

Згідно постанови Шевченківського районного суду м. Чернівці від 21.03.2011 року що набрало законної сили на підставі постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 22.08.2012 року було зобовязано Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області включити до розміру грошового забезпечення щомісячну доплату за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих, передбаченої п.8 постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.1996 року №1592, донарахувати та виплатити пенсію з врахуванням розміру грошового забезпечення.

Зазначає, що 08.05.2013 року відповідно до постанови Шевченківського районного суду м. Чернівці позовні вимоги до ОСОБА_4 управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області про зобовязання проведення перерахунку пенсії також було задоволено. Ухвалою Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24.07.2013 року постанову суду першої інстанції залишено без змін, а згідно ухвали Вищого адміністративного суду України від 05.03.2015 року, постанову Шевченківського районного суду м. Чернівці від 08.05.2013 року та ухвалу Вінницького апеляційного адміністративного суду від 24.07.2013 року скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

Посилається на те, що у відповідності до Постанови КМУ від 23.04.2012 року №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із змінами та доповненнями, внесених Постановою КМУ від 15.10.2012 року №952 встановлено, що з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, обчислених відповідно до ст. 13, 21, 36 зазначеного вище Закону, збільшивши його з 01.09.2012 року до 23 відсотків та з 01.01.2013 року до 35 відсотків. 31.01.2013року він звернувся із заявою до ДПС у Чернівецькій області щодо отримання довідки про грошове забезпечення, яку отримав та згідно даної довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, включена щомісячна доплата за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих. Дана довідка про розмір грошового забезпечення зареєстрована 11.12.2012 року, а направлена до ГУПФУ в Чернівецькій області лише 17.01.2013 року. Повторно, він звернувся 25.01.2013 року до ГУПФУ в Чернівецькій області про перерахунок йому пенсії відповідно до постанови КМУ від 23.04.2012 року №355 із змінами та доповненнями, внесеними постановою KM України від 15.10.2012 року №952 та 06.02.2013 року ним отримана відповідь №42/П-11 з ГУПФУ в Чернівецькій області, про відсутність підстав для проведення перерахунку. Вважає, відмову ГУПФУ в Чернівецькій області необгрунтованою і незаконною, оскільки суперечить нормативно-правовим актам, які регулюють дані правовідносини. Просить, визнати незаконними дії ОСОБА_4 Управління Пенсійного Фонду України в Чернівецькій області щодо перерахунку йому пенсії та зобовязати відповідача включити йому до розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії щомісячну доплату за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих, перерахувати та виплатити пенсію з 20.10.2012 року по день припинення права на її отримання.

В квітні 2015 року позивачем ОСОБА_1 було подано в суд позовну заяву в новій редакції, в якій обгрунтовуючи вищенаведені мотиви своїх позовних вимог, посилається на те, що в січні 2013 року розмір отриманої пенсії його не збільшився, а тому 21.01. 2013 року він знову ж таки звернувся до ДПС у Чернівецькій області стосовно надання йому довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, яка йому була призначена і виплачувалася; його звернення було задоволено і відповідно довідка про розмір грошового забезпечення була зареєстрована 11.12.2012р., а направлена до ГУПФУ в Чернівецькій області лише 17.01.2013 року і при його зверненні до ГУПФУ в Чернівецькій області 25.01.2013 року про проведення перерахунку призначеної йому пенсії на підставі постанови КМУ від 23.04. 2012 року № 355 (з змінами і доповненнями, внесеними постановою КМУ від 15.10. 2012 року № 952, 06.02. 2013 року ним було отримано лист - відмову в такому перерахунку з мотивацією того, що підстав в перерахунку пенсії з 11.12. 2012 року не має, оскільки довідка ДПС у Чернівецькій області була видана з порушенням норм постанови КМУ України від 13.02. 2008 року № 45, а саме до неї безпідставно було включено доплату за вислугу років 20 і більше років на посадах слідчих, а тому цю довідку і було повернуто до ДПС в Чернівецькій області. Дану відмову вважає неправомірною і доводи в ній викладені відносно посилання відповідача на акт зустрічної звірки середніх розмірів додаткових видів грошового забезпечення станом на 01.04. 2012 року № 11 від 24.12. 2012р., оскільки в додатку до вказаного акту була визначена йому щомісячна доплата за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих в сумі 4251,25 грн. При цьому, вказує, що зустрічна звірки проводилася не по усіх видах грошового забезпечення і крім цього вважає не вірним і посилання ц відмові на те, що доплата за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих яка могла б бути нарахованою на займаній посаді станом на 01.04. 2012 року йому не виплачувалася та стверджує, що ця доплата йому саме і виплачувалася відповідачем на підставі постанови Шевченківського районного суду м. Чернівці від 08.05. 2013 року, яка набрала чинності 24.07. 2013р. та відповідно було проведено перерахунок його пенсії з 20.10.2012 року з урахуванням підвищення до пенсії згідно постанови КМ України від 23.04. 2012 року № 355 яку він отримував виключно по березень 2015 року. А, тому, просить, остаточній редакції заявлених ним вимог визнати протиправними дії відповідача щодо перерахунку йому пенсії відповідно до постанови Кабміну України від 23.04. 2012 року № 355 без включення до розміру грошового забезпечення щомісячної доплати за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих, передбаченої п. 8 постанови Кабміну України від 31.12. 1996 року № 1592 та зобов»язати відповідача включити йому до розміру грошового забезпечення для перерахунку його пенсії відповідно до постанови КМ України від 23.04. 2012 року № 355 щомісячну доплату за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих, передбаченої п. 8 постанови Кабміну України від 31.12. 1996 року № 1592 та перерахувати і виплатити йому пенсію з 01.04. 2015 року по день припинення права на її отримання.

Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги вищенаведені підтримав в повному обсязі (в останній редакції), просить їх задовольнити та в наданих суду поясненнях посилався на обставини аналогічно викладеним в позові від 27.04. 2015 року.

Представник відповідача ОСОБА_4 Управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області за довіреністю, ОСОБА_2 в судовому засіданні проти позовних вимог (в редакції від 27.04. 2015 року) заперечував, надавши суду показання про те,, що позивачу була призначена пенсія в межах вимог чинного законодавства, оскільки у відповідності до постанови Уряду №355 було визначено, що розміри пенсій обчислені відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» з урахуванням цього підвищення та доплат до попередніх розмірів пенсій, тобто пенсії не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до закону тільки виходячи з грошового забезпечення, за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 01.04.2012 року. Перерахування розміру пенсії позивачу вважає, що не збільшить розміру грошового забезпечення, а отже і відсутні підстави для перерахунку пенсії позивачу та збільшення її розміру з 01.04. 2015 року; просить відмовити в задоволенні позовних вимог.

Аналогічна позиція висловлена і представником відповідача ОСОБА_3

Суд, заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1, представників відповідача ОСОБА_2, ОСОБА_3; вивчивши і розглянувши матеріали справи, всебічно, повно зясувавши фактичні обставини справи, на яких грунтуються позовні вимоги (а редакції від 27.04. 2015 року); обєктивно дослідивши і оцінивши надані відповідно сторонами докази, в їх сукупності, в межах заявлених вимог, заслухавши пояснення свідка ОСОБА_5»яза Л.М., суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Право на оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення є однією з гарантій захисту прав особи, забезпечення законності притягнення до адміністративної відповідальності.

Відповідно до ст. 6 КАС України. кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю субєкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Судом, належними і допустимими доказами по справі установлено, що позивач 22.12.2010 року наказом Державної податкової адміністрації України «2406-0 від 17.12.2010 року він був звільнений з податкової міліції у відставку за п.65 підпунктом «а» за віком (а.с.7). Державна податкова адміністрація в Чернівецькій області в січні 2011 року направила до управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян всі необхідні документи для призначення йому пенсії.

Відповідно до Постанови КМУ від 23.04.2012 року №355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із змінами та доповненнями, внесених Постановою Кабміну України від 15.10.2012 року №952 встановлено, що з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, обчислених відповідно до ст. 13, 21, 36 зазначеного вище Закону, збільшивши його з 01.09.2012 року до 23 відсотків та з 01.01.2013 року до 35 відсотків; внаслідок чого, ОСОБА_1 21.01.2013 року звернувся із заявою до ДПС у Чернівецькій області щодо отримання довідки про грошове забезпечення (а.с.18), яку отримав та згідно даної довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії (а.с.20), включена щомісячна доплата за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих. Дана довідка про розмір грошового забезпечення була зареєстрована 11.12.2012 року, а направлена до ГУПФУ в Чернівецькій області тільки 17.01.2013 року. 25.01.2013 року позивач звернувся до ГУПФУ в Чернівецькій області про перерахунок йому пенсії відповідно до постанови КМУ від 23.04.2012 року №355 із змінами та доповненнями, внесеними постановою KM України від 15.10.2012 року №952 (а.с.21) та 06.02.2013 року ним отримана відповідь №42/П-11 з ГУПФУ в Чернівецькій області, про відсутність підстав для проведення перерахунку, оскільки розміри пенсій, обчислені відповідно до закону з урахуванням цього підвищення та доплат до попередніх розмірів пенсій не можуть перевищувати розміри пенсій, визначені, виходячи з грошового забезпечення, за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 01.04.2012 року.

Судом також установлено, що 21.03.2011р. постановою Шевченківського районного суду м. Чернівці за його позовом зобовязано Головне управління пенсійного фонду України в Чернівецькій області включити до розміру грошового забезпечення щомісячну доплату за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих, передбаченої п.8 постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.1996 року №1592, донарахувати та виплатити пенсію з врахуванням розміру грошового забезпечення. 22.08.2012 року постановою Вінницького апеляційного адміністративного суду постанову суду першої інстанції залишено без змін. Вказане рішення суду відповідачем виконувалося і позивачу було проведено перерахунок його пенсії.

Відповідно до ч.2 ст. 13 Закону України Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб від 09.04.1992 р. № 2262-ХІІ (далі Закон № 2262-ХІІ) максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення (стаття 43).

Відповідно до ст.43 Закону № 2262-ХІІ пенсії, які призначаються відповідно до цього Закону особам із числа військовослужбовців строкової служби та членам їх сімей, обчислюються за встановленими нормами у процентах до середньомісячного заробітку, який одержували військовослужбовці до призову на строкову військову службу чи після звільнення з військової служби до звернення за пенсією, або до середньомісячного грошового забезпечення, одержуваного військовослужбовцями в період проходження військової служби за контрактом. При цьому середньомісячний заробіток (грошове забезпечення) для обчислення їм пенсій визначається в порядку, встановленому Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Відповідно до ч. 1 ст. 51 Закону № 2262-ХІІ при настанні обставин, які тягнуть за собою зміну розміру пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та їх сім'ям, перерахунок цих пенсій провадиться відповідно до строків, встановлених частиною четвертою статті 45 Закону України Про загальнообов'язкове держане пенсійне страхування.

Частиною 3 статті 63 Закону № 2262-ХІІ встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у звязку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Отже, за умовами наведеної норми, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення субєкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

У квітні 2012 року Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 355, згідно з пунктом 1 якої, з 01 липня 2012 року збільшено розміри пенсій, призначених відповідно до Закону № 2262-ХІІ, крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, шляхом встановлення підвищення до пенсій у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 01 вересня 2012 року до 23 відсотків та з 01 січня 2013 року до 35 відсотків. Підвищення до пенсії у разі втрати годувальника встановлюється незалежно від дати її призначення, якщо такому годувальнику призначено пенсію відповідно до Закону до 1 липня 2012 року.

При цьому, розміри пенсій, обчислені згідно із Законом № 2262-ХІІ з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до цього Закону, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону, виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою КМУ №1294, за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 01 квітня 2012 року.

Отже, із змісту наведеної норми видно, що з 01 липня 2012 року прийнято рішення про збільшення розмірів пенсій колишнім військовослужбовцям, за рахунок встановлення окремого підвищення, розмір якого обчислюється у відсотковому співвідношенні від грошового забезпечення, встановленого за відповідними посадами.

15 жовтня 2012 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 952 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2012 року № 355», згідно з якою, перерахунок пенсій особам з числа колишніх працівників Державної податкової служби передбачено з 20 жовтня 2012 року.

Водночас, постановою КМУ №355 встановленні обмеження щодо максимальної межі до якої проводиться підвищення пенсії. Тобто, її розмір не повинен перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону № 2262-ХІІ, виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою КМУ №1294, за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 01 квітня 2012 року.

А, отже виходячи з наведеного, із врахуванням вищенаведених доказів, показів свідка ОСОБА_5»яза Л.М., яка пояснила, що при направленні на запит Пенсійного фонду довідки про види грошового забезпечення ОСОБА_1 нею особисто, зокрема в довідці від 31.12. 2010 року вказувалася доплата яка проводилася за період роботи позивача за вислугу 20 і більше років на посаді слідчого; крім цього даний вид доплати вказаний був і в грошовому атестаті. Пояснила, що аналогічно і в довідці про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії в грудні 2012 р. зазначалася сума даної доплати, однак після дзвінка з пенсійного фонду їй було інспектором повідомлено пр. направлення додатково ще однієї довідки, без включення в ній доплати що виплачувалася позивачу за вислугу 20 і більше років на посаді слідчого, внаслідок зміни законодавства, а тому в направленій довідці повторно до пенсійного фонду про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії вказаний вид доплати вже не був врахований; однак в подальшому в грудні 2012 року через те, що за рішенням суду ОСОБА_1 все ж таки проводився перерахунок пенсії, представники ОСОБА_4 управління пенсійного фонду провели зустрічну перевірку і так як нею надавалися різні довідки (з включенням та без включення доплати ОСОБА_1С.) то з врахуванням розрахунків середніх розмірів надбавок, вказувалося в акті, що середні розміри інших додаткових видів грошового забезпечення для включення їх в довідки для проведення перерахунку пенсій згідно постанови Кабміну № 355 не визначалися, однак зазначила, що фактично доплата за вислугу 20 і більше років на посадах слідчого Пославському В.С. виплачувалася і він її отримував.

Отже показання свідка повністю узгоджуються і з дослідженими доказами, зокрема як видно з довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії виданої ОСОБА_6 станом на 01.04. 2012 року за посадою заступника начальника правління податкової міліції начальника слідчого відділу податкової міліції ДПА в Чернівецькій області яку останній займав на день звільнення за служби не включена дійсно доплата за вислугу 20 і більше років на посадах слідчого Пославському В.С., однак, як свідчать покази свідка і наведені вище докази в їх сукупності (а.с.8, 9, 20), дана довідка була видана за вказівкою Пенсійного фонду без включення цієї доплати та в день її направлення до ОСОБА_4 управління пенсійного фонду в Чернівецькій області була додатково направлена ще одна довідка уже з включенням означеного виду доплати (а.с. 20) і саме ця довідка як встановлено було в судовому засіданні була прийнята до виконання і зареєстрована (на відміну від попередньої) в пенсійному фонді, про що свідчить відповідний відбиток штемпеля про прийняття довідки (а.с. 20) 11.12. 2012р.; після чого саме позивач і звернувся з заявою 25.01. 2013 року про проведення перерахунку його пенсії (а.с. 21), що було визнано представником відповідача і як свідчать його доводи з наданих пояснень суду, в січні 2013 року розмір отриманої пенсії ОСОБА_1 не збільшився та визнано те, що згідно отриманої з ДПС у Чернівецькій області відповіді від 23.01.2013 року № 53/10/05-014 встановлено, що в довідку про розмір грошового забезпечення для перерахунку мені пенсії включена щомісячна доплата за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих, передбаченої п. 8 постанови КМУ від 31.12.1996 року № 1592.

Пунктом 5 Порядку проведення перерахунку пенсій наведено вичерпний перелік індивідуальних надбавок та доплат, що враховуються для перерахунку пенсій, якщо вони були фактично встановлені особі, при цьому визначає тільки надбавки, доплати, зазначені в абзацах «2» та «4» вказаного пункту. Відповідно до п.5 згаданої постанови для перерахунку пенсій, крім зазначених відповідачем доплат, враховуються: абзац перший: посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених КМУ або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням; абзац третій: щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені КМУ - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок та лише в абзаці сьомому вищезазначеного пункту встановлені обмеження, а саме: для перерахунку пенсії не враховуються додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою.

Крім цього, з дослідженого акту № 11 від 24.12. 2012 року видно, що було проведено зустрічну звірку середніх розмірів додаткових видів грошового забезпечення станом на 01.04.2012 за посадою заступника начальника податкової міліції, визначених податковою службою в Чернівецькій області для перерахунку за висновками якого визначалися середні розміри додаткових видів грошового забезпечення за посадою заступника начальника податкової міліції. Згідно дослідженого акту, станом на 01.04.2012 року по посаді заступника начальника податкової міліції не включалися. При цьому, суд доводи висловлені в судовому засіданні представником відповідача відносно того, що доплата, яка проводилася за період роботи ОСОБА_1 за вислугу 20 і більше років на посаді слідчого йому фактично виплачувалася і про це зазначалося у відповідно направлених довідках про розмір грошового забезпечення для проведення перерахунку пенсії (а.с.8, 9, 20, 32).

Отже, судом встановлено, що проведення зустрічної перевірки мало місце з метою встановлення станом на 01 квітня 2012 року органом Пенсійного фонду необхідності визначення обмеження підвищення до пенсії доплат, на яке збільшується її розмір. А, як чітко було визначено в ухвалі від 05.03. 2015 року колегія суддів Вищого адміністративного суду України довідки про розміри грошового забезпечення станом на 01 квітня 2012 року надаються органам Пенсійного фонду для визначення обмеження підвищення до пенсії, на яке збільшується її розмір, а не для перерахунку такої пенсії. При цьому, звертається увага на те, що зустрічна звірки, яка оформлена актом від 24.12.2012 року проводилась не по всіх додаткових видах грошового забезпечення, а тільки по двох із них премія та надбавка за високі досягнення у праці (а.с. 34). Разом з цим, судом чітко установлено і даного не заперечувалося як позивачем, так і представником відповідача, що перерахунок пенсії ОСОБА_1 вже було проведено за рішенням суду в частині зобов'язання відповідача включити до розміру грошового забезпечення доплату за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих і даний вид доплати не може станом на 01.04. 2015 року бути виключений з пенсії позивача, як такий, що обмежує підвищення до пенсії, оскільки законодавцем чітко також визначено механізм проведення призначення та перерахунку пенсії військовослужбовців визначено Порядком подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженим постановою Правління Пенсійного фонду України 30 січня 2007 року № 3-1 (далі - Порядок). Відповідно до пункту 24 Порядку при виникненні підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону № 2262-ХІІ уповноважені структурні підрозділи зобовязані у пятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у звязку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом пяти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії. І, такий список осіб як установлено в судовому засіданні був направлений до відповідача, зокрема з списку наданого в зсіданні позивачем і такого, що не заперечувався в отриманні пенсійним фондом представником відповідача вбачається, що ОСОБА_1 включений до осіб, пенсії яких підлягають перерахунку з 20.10.2012 року за вислугу років.

Таким чином, аналіз досліджених доказів по справі в співмірності з наведеними вимогами закону свідчить, що станом на 01 квітня 2012 року, була включена щомісячна доплата за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих, передбаченої пунктом 8 постанови КМУ №1592 яка проводилася фактичною виплатою за час роботи ОСОБА_1 При цьому звертається увага на те, що постанова КМУ від 31.12.1996 року № 1592, якою передбачена доплата за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих є чинною, її виплата має обовязковий характер і виплачується щомісячно нарівні з іншими обовязковими видами грошового забезпечення. Виплата вказаної доплати залежить тільки від однієї умови - служба на посадах слідчих 20 і більше років. Крім цього, вищенаведена досліджена в суді довідка за № 1418 від 19.07.2013 року свідчить про те, що розмір пенсії ОСОБА_1, станом на 01.04.2012 року для обмеження відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 23 квітня 2012 року № 355 був обчислений на підставі довідки № 53/10/05-014 від 23.01.2013 року Державної податкової служби в Чернівецькій області, він становив би 8475,41 грн., що становить 76 відсотків від грошового забезпечення (11151,85 грн.), що узгоджується і з доводами в обґрунтування заявлених вимог, оскільки збільшення розміру пенсії ОСОБА_1, відповідно до Постанови Кабінету Міністрів від 23 квітня 2012 року № 355 не перевищуватиме 80 процентів сум грошового забезпечення, обчисленого відповідно до Закону, виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 р. N 1294 "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб", за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу за відповідними посадами військовослужбовців, станом на 1 квітня 2012 року.

Згідно вимог ст.159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

У відповідності до ст.19 ч.2 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи повинні діяти лише па підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією і Законами України. Конституція України та Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» забезпечує реалізацію особам, які мають право на пенсію за цим Законом, свого конституційного права на державне пенсійне забезпечення у випадках, передбачених Конституцією України та цим Законом; при ць ому звертається увага на те, що Кабінетом Міністрів України чітко встановлено види надбавок та доплат, які включаються до грошового забезпечення для перерахунку пенсії, відповідачем безпідставно звужено коло таких надбавок та доплат.

Відповідно з ст. 2 ч. 1, 2 КАС України - завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному дослідженні.

Таким чином, суд надавши оцінку доказам, при їх системному аналізі, приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги вищенаведені позивачем грунтуються на законі, оскільки, виключення ОСОБА_4 Управлінням Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щомісячної доплати за службу на посадах слідчих (п.8 постанови КМУ від 31.12.1996 року № 1592) з грошового забезпечення, з якого перераховується пенсія є необґрунтованим і таким, що суперечить судовим рішенням - Шевченківського районного суду м. Чернівці, Вінницького апеляційного адміністративного суду, нормативно - правовим актам, які регулюють дані правовідносини.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 43, 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», пункту 8 постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.1996 року № 1592 «Про умови оплати праці працівників органів державної податкової служби», постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 355 «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» із змінами та доповненнями, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 15.10.2012 року № 952, пунктом 5 «Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, ст. 2, 6, 7, 8, 9, 17, 94, 99, 100, 158-163, 167, 254 КАС України, суд ПОСТАНОВИВ:

Визнати дії ОСОБА_4 управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області щодо перерахунку мені пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012 року № 355 без включення до розміру грошового забезпечення щомісячної доплати за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих, передбаченої п. 8 постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.1996 року № 1592 протиправними.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернівецькій області включити до розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії відповідно до постанови Кабінет} Міністрів України від 23.04.2012 року № 355 щомісячну доплату за вислугу 20 і більше років на посадах слідчих, передбаченої п. 8 постанови Кабінету Міністрів України від 31.12.1996 рок) № 1592; перерахувати і виплатити ОСОБА_1 (ідентифікаційний код НОМЕР_1) пенсію з 01.04.2015 року по день припинення права на її отримання.

Постанову суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Вінницького адміністративного апеляційного суду через Шевченківський районний суд м. Чернівці, шляхом подачі сторонами апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення постанови.

Суддя Слободян Г.М.