Постанова № 4610718, 09.09.2009, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.09.2009
Номер справи
2-а-3203/09/1170
Номер документу
4610718
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

 Копія Справа № 2-а-3203/09/1170

Категорія статобліку 6.9

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"09" вересня 2009 р.

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Могилан С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні 09 вересня 2009 року о 12-55 год. адміністративну справу №2-а-3203/09/1170

за позовом : Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області,

до відповідача : Приватного підприємця ОСОБА_1,

про стягнення економічних санкцій,

за участі:

секретаря судового засідання - Канюки І.І.,

представників:

позивача - не з'явився;

відповідача - не з'явився,

Державна інспекція з контролю за цінами в Кіровоградській області звернулася з позовом до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення економічних санкцій в сумі 16,50 грн., з яких 5,50 грн. - сума необґрунтовано отриманої виручки та 11,00 грн. - сума штрафу, застосованих за наслідками перевірки 11 червня 2008 року магазину «Наша ряба», під час проведення якої було встановлено реалізацію м'яса птиці (стегна курячі) за цінами сформованими з порушенням чинного законодавства, в результаті чого безпідставно було отримано виручку в сумі 5,50 грн. За результатами перевірки перевіряючими було складено акт №681 від 11.06.2008 р.

26.06.2008 р. Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області було винесено рішенням №88 про вилучення у доход державного бюджету 5,50 грн. та застосування штрафу 11,00 грн., яке разом з претензією, в якій відповідачу було запропоновано добровільно сплатити 16,50 грн. економічних санкцій, поштою направлено на адресу відповідача та отримано останнім 14.07.2008 р.

У встановлені строки відповідачем добровільно економічні санкції сплачено не було.

В судове засідання представник позивача не з'явився, до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі (а.с.24). Відповідач, належно повідомлена (а.с.18, 28), не з'явилася, заяви про розгляд справи без її участі не подала, правом на подачу заперечення на позовну заяву не скористалася.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 09.09.2009 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 14.09.2009 р., про що повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Дослідивши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

11 червня 2008 року Державною інспекцією з контролю за цінами в Кіровоградській області проведено перевірку магазину «Наша Ряба», де здійснювала свою підприємницьку діяльність приватний підприємець ОСОБА_1, в ході якої встановлено реалізацію м'яса птиці (стегна курячі) за цінами сформованими з порушенням чинного законодавства, в результаті чого безпідставно було отримано виручку в сумі 5,50 грн. За результатами перевірки складено акт №681 від 11.06.2008 р. (а.с.9).

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про ціни і ціноутворення» від 03.12.1990 р. №507 в народному господарстві застосовуються вільні ціни і тарифи, державні фіксовані та регульовані ціни і тарифи. Статтею 7 вказаного Закону визначено, що вільні ціни і тарифи встановлюються на всі види продукції, товарів і послуг, за винятком тих, по яких здійснюється державне регулювання цін і тарифів. Згідно ст. 8 Закону державне регулювання цін і тарифів здійснюється шляхом встановлення, зокрема, державних фіксованих цін (тарифів) та граничних рівнів цін (тарифів) або граничних відхилень від державних (фіксованих) цін і тарифів.

Відповідно до п. 12 постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення повноважень органів виконавчої влади та виконавчих органів міських рад щодо регулювання цін (тарифів)» від 25.12.1996 р. №1548 Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, обласні Київська та Севастопольська міські державні адміністрації регулюють (встановлюють), зокрема граничні торгівельні (постачальницько-збутові) надбавки до оптової ціни виробника (митної вартості) на борошно, хліб, макаронні вироби, крупи, цукор, яловичину, свинину і м'ясо птиці, ковбасні вироби варені, молоко, сир, сметану, масло вершкове, олію соняшникову, яйця курячі не вище 15 відсотків без урахування витрат з їх транспортування у міжміському сполученні.

Згідно постанови Кабінету Міністрів України «Про невідкладні заходи щодо зменшення негативного впливу посухи та забезпечення формування зерна врожаю 2007 року» від 04.06.2007 р. №794, головою Кіровоградської обласної державної адміністрації було прийнято рішення від 23.07.2007 року №482-р «Про регулювання цін на основні продовольчі товари», зареєстроване в Кіровоградському обласному управлінні юстиції 26.07.2007 р. за №30/1414, пунктом другим якого передбачено продовження державного регулювання цін на яловичину, свинину, м'ясо птиці, ковбас варених першого і другого сорту, круп, цукру, шляхом застосування граничних рівнів торгівельних надбавок до оптових цін виробників (митної вартості) до 15 відсотків.

В судовому засіданні встановлено, що при реалізації м'яса птиці ОСОБА_1 при формуванні цін на курячі стегенця, суб'єктом господарювання було застосовано торгівельну надбавку у розмірі від 20%, що вбачається із даних про порядок формування цін на окремі продовольчі товари у магазині «Наша Ряба» станом на 11.06.2008 р. (а.с.10).

Згідно ст. 14 Закону України «Про ціни і ціноутворення» вся необґрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необґрунтовано одержаної суми виручки.

Відповідно до п. 1.4 Інструкції про порядок застосування економічних та фінансових (штрафних) санкцій органами державного контролю за цінами, затвердженої наказом Міністерства економіки та з питань Європейської інтеграції України і Міністерства фінансів України від 03.12.2001 р. №298/519 підставою для застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін є одержання суб'єктами господарювання необґрунтованої виручки в результаті порушення ними чинного в періоді, що перевіряється, порядку встановлення та застосування цін і тарифів, які регулюються уповноваженими органами відповідно до вимог законодавства.

Згідно п. 1.6 вказаної Інструкції необґрунтовано одержані суб'єктами господарювання, унаслідок порушень порядку встановлення і застосування цін, суми виручки та штрафи підлягають вилученню згідно із законодавством на підставі рішень, прийнятих органами державного контролю за цінами.

26.06.2008 р. позивачем було винесено рішенням №88 про застосування економічних санкцій за порушення державної дисципліни цін, яким вирішено вилучити у приватного підприємця ОСОБА_1 (відповідача по справі) у доход державного бюджету 5,50 грн. та штраф 11,00 грн. (а.с.6), яке разом з претензією направлене відповідачу поштою рекомендованим листом та отримане ОСОБА_1 30.06.2008 р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.8).

У встановлений строк ОСОБА_1 заборгованість по економічним санкціям сплачена не була, доказів оскарження відповідачем рішення, сплати економічних санкцій, або іншого доказу, який свідчив би про відсутність такої заборгованості не надано, а тому суд приходить до висновку, що позов Державної інспекції з контролю за цінами в Кіровоградській області підлягає задоволенню

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 86, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Приватного підприємця ОСОБА_1, іден. номер НОМЕР_1 до Державного бюджету України на р/р 31112106700002, одержувач коштів - УДК у м. Кіровограді, код одержувача 24145329, код бюджетної класифікації 21081100, банк одержувача - ГУ ДК у Кіровоградській області, МФО 823016 економічні санкції в сумі 16,50 грн. (шістнадцять грн. п'ятдесят коп.), застосованих рішенням №88 від 26.06.2008 р.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10- денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення постанови у повному обсязі, заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 14.09.2009 року.

Суддя (підпис)

З оригіналом згідно:

Суддя

Кіровоградського окружного

адміністративного суду С.В. Могилан