ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
19 серпня 2009 року справа 2а-8841/09/1270
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого: Ковальової Т.І.
при секретарі: Ворошило О.Є.
За участю сторін:
Прокурор-заявник: не з'явився
від позивача: ОСОБА_1
від відповідача: не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали за адміністративним позовом прокурора Жовтневого району в інтересах Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до товариства з обмеженою відповідальністю „Луганська автобаза” про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 3400 грн., -
В С Т А Н О В И В :
У грудня 2008 року прокурор Жовтневого району в інтересах Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернувся до суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю „Луганська автобаза” про стягнення суми штрафної санкції у розмірі 3400 грн.
Прокурор заявник в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином.
Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про час та дату судового засідання був повідомлений належним чином, у зв'язку з чим суд розглядає справу за наявними матеріалами справи.
Суд, вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи та дослідивши докази, вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ВАТ "Луганська автобаза" в порушення вимог ст. 40 Закону України "Про цінні папери та фондовий ринок" та п. 1.4. "Положення про надання регулярної інформації відкритими акціонерними товариствами та підприємствами-емітентами облігацій", затвердженого рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку № 72 від 09.06.1998р. (зі змінами доповненнями), не подало річний звіт (регулярну інформацію) за 2006 рік до Луганського теруправління ДКЦПФР.
У зв'язку з цим, 26.06.2007р. у відношенні ВАТ "Луганська автобаза" було винесено розпорядження про усунення порушень законодавства на ринку цінних паперів № 232-ЛУ, відповідно до якого ВАТ "Луганська автобаза" повинне було у термін до 30.08.2007р. усунути порушення чинного законодавства про цінні папери та у цей термін надати регулярну інформацію (річний звіт) за 2006 рік до Луганського територіального управління ДКЦПФР, складену відповідно до вимог Положення.
Інформації щодо виконання розпорядження № 232-ЛУ від 26.06.07р. до ЛТУ ДКЦПФР не надано. Доказів, що підтверджують виконання розпорядження, до ЛТУ ДКЦПФР не надходило.
Отже, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 232-ЛУ від 26.06.07р. ВАТ "Луганська автобаза" не виконано.
Не виконав розпорядження, ВАТ "Луганська автобаза" порушило вимоги пункту 10 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні». Такі дії ВАТ „Луганська автобаза" підпадають під ознаки порушення, відповідальність за яке передбачена ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» - ухилення від виконання розпорядження.
У зв'язку з цим, керуючись ст.ст. 9, 11, 12 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", 02.10.2007 року начальником ЛТУ ДКЦПФР у відношенні ВАТ "Луганська автобаза" була винесена постанова № 468-ЛУ про накладення санкції за право порушення на ринку цінних паперів у розмірі 3400,00 (три тисячі чотириста гривен 00 коп.) грн.
Зазначену суму необхідно було перерахувати в дохід Державного бюджету України на розрахунковий рахунок Управління Держказначейства в Луганській області протягом 15 днів з дня отримання постанови. Копії платіжних документів - направити до ЛТУ ДКЦПФР.
Відповідно до п. 1 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 05.03.2004 року № 280/2004, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України.
Відповідно до Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Наказом ДКЦПФР № 2 від 09.01.97р. (у редакції рішення ДКЦПФР від 13.02.2001 № 27, Луганське територіальне управління ДКЦПФР здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів. При виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноваженні особи ЛТУ ДКЦПФР складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є підставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.
Законом України "Про джерела фінансування органів державної влади" від 30.06.1999 року визначено, що грошові стягнення за правопорушення в повному обсязі зараховуються до Державного бюджету України (п.2 ст.4). Тому ненадходження сум штрафів спричиняє шкоду держбюджету та інтересам держави.
Постанова про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів у встановленому законодавством порядку не оскаржувалась. Копій платіжних документів, що підтверджують виконання постанови, до ЛТУ ДКЦПФР не надходило, що свідчить про несплату суми штрафи в Держбюджет.
Таким чином, суд вважає позовні вимоги обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст.ст.2, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, Законом України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", -
П О С Т А Н О В И В:
Позов прокурора Жовтневого району в інтересах Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з товариства з обмеженою відповідальністю „Луганська автобаза” суми штрафної санкції у розмірі 3400 грн. в дохід Державного бюджету України р/р 31118106700003 в ГУ ДКУ в Луганській області МФО 804013 код ЄДРПОУ 24046582 код бюджетної класифікації 21081100.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений цим Кодексом, ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ Т.І.Ковальова