Постанова № 4609273, 26.06.2009, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
26.06.2009
Номер справи
2а-2337/09/10/0170
Номер документу
4609273
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

26.06.09Справа №2а-2337/09/10/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді - Кудряшової А.М. ,

при секретарі судового засідання - Дєрюшкової І.А.,

за участю представників сторін:

від позивача не з'явився;

від відповідача не з'явився;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Красноперекопської об'єднаної державної податкової інспекції в АР Крим

до Відкритого акціонерного товариства "Кримелектромонтаж"

про стягнення заборгованості по податку на прибуток в сумі 1013грн.00коп.

ВСТАНОВИВ:

Красноперекопська об'єднана державна податкова інспекція в АР Крим - позивач - 27 січня 2009 року звернулась до Окружного адміністративного суду АР Крим з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства "Кримелектромонтаж" про стягнення податкової заборгованості по податку на прибуток в сумі 1015гривень 00копійок. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не сплачені суми штрафних санкцій по податковим повідомленням-рішенням, які були прийняті у зв'язку з неподанням відповідачем у встановлені діючим законодавством строки податкових декларацій до ДПІ по податку на прибуток. Зазначені податкові повідомлення-рішення вручені відповідачу, однак суми штрафних санкцій до часу подання позовної заяви до бюджету не сплачені. Заявою від 06.05.2009 року позивач уточнив позовні вимоги та просить стягнути з відповідача з підстав, зазначених у позовній заяві, 1013грн.00коп. у зв'язку зі сплатою частини заборгованості в сумі 2грн.00коп.

Представник позивача у судове засідання не зявився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином під розписку (а.с.48), про причини неприбуття не повідомив, надав клопотання про розгляд справи за відсутності представника позивача, позовні вимоги підтримує в повному обсязі (а.с.50).

Відповідач у судове засідання не з'явився, про день, час та місце його проведення був повідомлений належним чином - оголошенням в газеті "Перекоп" №24 (9572) від 13.06.2009 року (а.с.51-52), про причини неприбуття не повідомив, заперечення на позов до суду не надав.

Суд, приймаючи до уваги ненадання відповідачем доказів неможливості участі його представника у судовому засіданні з поважних причин, відсутність у матеріалах справи клопотання про неможливість розгляду справи без участі представника відповідача, керуючись ст.128 КАС України, вважає можливим розглянути справу на підставі наявних доказів за відсутності учасників процесу.

Розглянувши подані документи та матеріали справи, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, судом встановлено наступне.

Відкрите акціонерне товариство «Кримелектромонтаж» (код ЄДРПОУ 31068190, юридична адреса: 96024, АР Крим, м. Красноперекопськ, вул. Спортивна, буд.2) зареєстровано Красноперекопської районною державною адміністрацією АР Крим 13 жовтня 2000 року, про що в журналі обліку реєстраційних справ зроблено запис №04055831Ю0010070 (а.с.6-11). Згідно з довідкою Управління статистики в Красноперекопському районі АР Крим від 05.03.2009 р. №99 (а.с.44) відповідач станом на зазначену дату перебуває на обліку в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Відповідач ВАТ «Кримелектромонтаж» є платником податків та зборів, передбачених Законом України “Про систему оподаткування”, взятий на облік в Красноперекопській ОДПІ АРК, що підтверджено матеріалами справи (а.с.36, зворотній бік).

Пунктом 4.1 статті 4 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” від 21.12.2000 року №2181-ІІІ (надалі Закон №2181) встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку вказує у податковій декларації. Пунктом 1.11 статті 1 даного Закону визначено, що податкова декларація, розрахунок - документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).

Підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону №2181 встановлені базові податкові (звітні) періоди. Згідно пункту «б» пп.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону №2181 - податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).

Відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Пунктом 11 статті 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” передбачено, що органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених законами України.

Згідно з пунктом 16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 р. №334/94-ВР платники податку у строки, визначені законом, подають до податкового органу податкову декларацію про прибуток за звітний період, розраховану наростаючим підсумком з урахуванням від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових періодів у разі його наявності відповідно до пункту 6.1 статті 6 цього Закону. При цьому за звітні квартал, півріччя та три квартали платники податку подають спрощену декларацію, а за результатами звітного року - повну. Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств», зокрема пунктом 20.1 статті 20 встановлено, що відповідальність за правильність нарахування, своєчасність сплати податку та дотримання податкового законодавства несе платник податку у порядку та розмірах, визначених законом.

Таким чином, діючим законодавством передбачений обовязок відповідача надавати податкові декларації з податку на прибуток до податкових органів.

Красноперекопською ОДПІ АР Крим 10.02.2007 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності, в ході якої виявлені порушення пункту "б" п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону №2181 та п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме: несвоєчасне подання відповідачем податкової декларації з податку на прибуток за 11 місяців 2006 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №219/15-1/31068190 від 10.02.2007 року (а.с.12).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0001481500/0 від 29.03.2007 року (а.с.16) про застосування штрафних санкцій з податку на прибуток в сумі 170грн.00коп.

Зазначене податкове повідомлення-рішення, у звязку з неможливістю його вручення відповідачу розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт позивача (наявний в матеріалах справи).

Красноперекопською ОДПІ АР Крим 18.09.2008 р. проведено невиїзну документальну перевірку відповідача з питання своєчасності подання податкової звітності, в ході якої виявлені порушення пункту "б" п.п.4.1.4 п.4.1 ст.4 Закону №2181 та п.16.4 ст.16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме: неподання відповідачем податкових декларацій з податку на прибуток за 9 місяців 2007 року, 11 місяців 2007 року, за 2007 рік, І квартал 2008 року, І півріччя 2008 року.

Результати перевірки знайшли відображення в акті №1052/15-01/31068190 від 18.09.2008 року (а.с.36).

За порушення податкового законодавства, на підставі зазначеного акту перевірки, згідно пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону №2181 відносно відповідача прийняте податкове повідомлення-рішення №0002231501/0 від 24.09.2008 року (а.с.15) про застосування штрафних санкцій з податку на прибуток в сумі 850грн.00коп. (5 місячних податкових періодів Х 170грн.00коп.).

Зазначене податкове повідомлення-рішення, у звязку з неможливістю його вручення відповідачу розміщено на дошці податкових оголошень, про що свідчить акт позивача №97/15-01 від 08.10.2008 року (а.с.15).

Станом на 05 травня 2009 року з урахуванням переплати по особовим рахункам та часткової сплати (що підтверджено копіями особових рахунків - а.с.40-42), сума заборгованості по податку на прибуток (основний платіж) становить 1013грн.00коп.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону №2181 податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Підпунктом 5.2.1 пункту 5.2 статті 5 Закону №2181 передбачено, що податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, зокрема, якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Згідно з п.п.6.2.3 п.6.2 ст.6 Закону № 2181 у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.

На адресу відповідача позивачем були направлені перша податкова вимога №1/127 від 11.05.2007 р. та друга податкова вимога №2/160 від 16.08.2007 р., які у зв'язку з неврученням відповідачу розміщені на дошці податкових оголошень (акт від 18.05.2007 р. б/номеру про розміщення першої податкової вимоги (а.с.20); акт від 26.09.2007 р. б/номеру про розміщення другої податкової вимоги (а.с.22)). На час розгляду справи у суду відсутні відомості щодо оскарження відповідачем зазначених податкових повідомлень-рішень та податкових вимог у встановленому діючим законодавством порядку.

З огляду на вищенаведене, суд дійшов висновку, що відповідачем узгоджене податкове зобов'язання по податку на прибуток у сумі 1013грн.00коп., тому податкова заборгованість підлягає стягненню в повному обсязі.

Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У порядку ст. 71 КАС України відповідачем не надано доказів сплати заборгованості у повному обсязі або оскарження зазначених податкових повідомлень-рішень та податкових вимог.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

В ході судового засідання, яке відбулось 26 червня 2009 року, оголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлений та підписаний 01 липня 2009 року.

З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст.160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Кримелектромонтаж» (код ЄДРПОУ 31068190, юридична адреса: 96024, АР Крим, м. Красноперекопськ, вул. Спортивна, буд.2) заборгованість в загальній сумі 1013 гривень 00 копійок:

- на користь Державного бюджету України (р/р №31116009700020, код платежу 11021000, в ГУ ДКУ в АР Крим, м. Сімферополь, МФО 824026, ЄДРПОУ 34740735) заборгованість з податку на прибуток у сумі 1013 (одна тисяча тринадцять) гривень 00 копійок.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).

Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набирає законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Окружного

адміністративного суду

Автономної Республіки Крим Кудряшова А.М.