Справа № 142/249/14-п
ПОСТАНОВА
Іменем України
10.04.2014 року смт Піщанка
Піщанський районний суд Вінницької області
В складі :
головуючого судді Щерби Н. Л.
при секретарі Косован О. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Піщанка Вінницької області
подання інспектора Піщанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції про унеможливлення виконання постанови Піщанського районного суду Вінницької області від 13 лютого 2014 року відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, на якого накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком 20 (двадцять) годин за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП , -
В С Т А Н О В И В :
Інспектор Піщанського РП КВІ звернувся до суду з поданням про унеможливлення виконання постанови Піщанського районного суду від 13 лютого 2014 року відносно ОСОБА_1, на якого накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком 20 (двадцять) годин за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП
Подання мотивує тим, що постановою Піщанського районного суду Вінницької області від 13 лютого 2014 року на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.178 КУпАП було накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком 20 (двадцять) годин.
26 лютого 2014 року ОСОБА_1 був взятий на облік до Піщанського РП КВІ. Цього ж дня ОСОБА_1 викликався до Піщанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції для ознайомлення з порядком та умовами відбування стягнення і направлення його для відпрацювання громадських робіт. Однак, згідно повідомлення начальника ІТТ Піщанського РВ УМВС України у Вінницькій області, старшого лейтенанта міліції ОСОБА_2, інспектору Піщанського РП КВІ стало відомо, що ОСОБА_1 відбуває адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту в ізоляторі тимчасового тримання з 26 лютого 2014 року по 13 березня 2014 року. 14 березня 2014 року ОСОБА_1 викликався до кримінально-виконавчої інспекції на 18 березня 2014 року. На призначену дату порушник до Піщанського РП КВІ не зявився по невідомій причині. При зясуванні причин його неприбуття до кримінально-виконавчої інспекції, згідно відібраного пояснення в ОСОБА_3, зареєстрованого та проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_3, стало відомо, що ОСОБА_1 за вищевказаною адресою не проживає з 12 лютого 2014 року. Згідно довідки Піщанської селищної ради № 264 від 25 березня 2014 року, стало відомо, що ОСОБА_1 на території Піщанської селищної ради по вул.. Некрасова, 33, не зареєстрований та на даний час не проживає.
На підставі викладеного інспектор Піщанського РП КВІ вважає, що дані факти унеможливлюють виконання постанови Піщанського районного суду Вінницької області від 13 лютого 2014 року. А тому, Інспектор Піщанського РП КВІ просить суд вирішити питання, повязане з виконанням постанови Піщанського районного суду від 13 лютого 2014 року відносно ОСОБА_1.
Дослідивши подання та додані до них матеріали,суд приходить до висновку, що подання слід повернути для належного оформлення з наступних підстав.
Судом встановлено, що постановою Піщанського районного суду Вінницької області від 13 лютого 2014 року на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.3 ст.178 КУпАП було накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком 20 (двадцять) годин. 26 лютого 2014 року, постанова Піщанського районного суду Вінницької області від 13 лютого 2014 року відносно ОСОБА_1, на якого за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП накладено адміністративне стягнення у вигляді 20 годин громадських робіт, була прийнята до виконання Піщанським районним підрозділом кримінально-виконавчої інспекції, що підтверджується повідомленням інспектора Піщанського РП КВІ від 26 лютого 2014 року за Вих № 203. Того ж дня, ОСОБА_1 був викликаний до Піщанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції для постановки на облік на 09 годину 00 хвилин 03 березня 2014 року, що підтверджується викликом до кримінально-виконавчої інспекції від 26 лютого 2014 року за Вих № 204.
З повідомлення начальника ІТТ Піщанського РВ УМВС України у Вінницькій області від 05 березня 2014 року на запит Піщанського РП КВІ від 04 березня 2014 року за Вих. № 231 вбачається, що ОСОБА_1 з 16 години 45 хвилин 26 лютого 2014 року по 16 годину 45 хвилин 13 березня 2014 року в ізоляторі тимчасового тримання відбуває адміністративне стягнення у виді адміністративного арешту.
При цьому, для суду з матеріалів, які додаються до подання, є незрозумілим звідки Інспектор Піщанського РП КВІ отримав інформацію про тримання ОСОБА_1 в ІТТ Піщанського РП КВІ, та на підставі якої зробив запит до ІТТ Піщанського РВ УМВС України у Вінницькій області.
Відповідно до виклику до кримінально-виконавчої інспекції від 14 березня 2014 року за Вих. № 191, ОСОБА_1 був повторно викликаний до Піщанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції для постановки на облік на 09 годину 00 хвилин 18 березня 2014 року.
В поясненнях ОСОБА_3, наданих інспектору Піщанського РП КВІ 24 березня 2014 року, міститься інформація, відповідно до якої ОСОБА_1 по вул.. Некрасова, 33, в смт Піщанка не проживає з 11 лютого 2014 року.
Згідно з довідкою № 264 від 25 березня 2014 року, виданою виконавчим комітетом Піщанської селищної ради Піщанського району Вінницької області, ОСОБА_1 на території селищної ради в смт. Піщанка по вул.. Некрасова. 33, не зареєстрований і на даний час не проживає. Проте жодних запитів Піщанським РП КВІ на адресу Піщанської селищної ради не робилося.
Згідно зі ст. 304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Крім того, суд керується положеннями Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 474/5 від 19 березня 2013 року.
Відповідно до п. 3.16 вказаного Порядку, якщо після перевірки за місцем проживання порушника встановлено, що він за цим місцем не проживає, місцеперебування його невідоме та наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, кримінально-виконавча інспекція вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, повязаних з виконанням постанови.
Але разом з тим, в п. 3.6. Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 474/5 від 19 березня 2013 року, зазначено, що на кожного порушника в кримінально-виконавчій інспекції заводиться особова справа та заповнюється облікова картка порушника, на якого накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт в якій ведеться сумарний облік відпрацьованих порушником годин. Облікова картка зберігається в особовій справі порушника у конверті, який наклеюється на другу сторінку обкладинки особової справи.
Згідно з п 3.7 вказаного Порядку, в особовій справі зберігаються всі матеріали, повязані з виконанням стягнення, які підшиваються у хронологічній послідовності. Аркуші особової справи нумеруються і заносяться до опису.
Відповідно до п. 3.11 зазначеного Порядку, після отримання постанови суду порушнику надсилається виклик до кримінально-виконавчої інспекції.
Пунктом 3.12. Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 474/5 від 19 березня 2013 року, встановлено, що якщо у призначений день порушник не зявився за викликом до кримінально-виконавчої інспекції, то на наступний день кримінально-виконавча інспекція надсилає повторний виклик.
Як вбачається з матеріалів доданих до подання, перший виклик був направлений ОСОБА_1 26 лютого 2014 року про необхідність зявитися до КВІ 03 березня 2014 року. Незважаючи на те, що ОСОБА_1 не зявився на виклик 03 березня 2014 року, повторно виклик йому було направлено лише 14 березня 2014 року, а не наступного дня як того вимагає вищезазначений Порядок.
В п. 3.12 Порядку також зазначено, що якщо порушник не зявився до кримінально-виконавчої інспекції після двох викликів, то кримінально-виконавча інспекція надсилає запит до територіального адресно-довідкового підрозділу Державної міграційної служби України, служби дільничних інспекторів міліції з метою зясування факту проживання (перебування) порушника за вказаним у постанові суду місцем проживання.
Всупереч вказаним вимогам, в матеріалах особової справи ОСОБА_1, яка надійшла до суду разом з поданням про унеможливлення виконання постанов суду від 13 лютого 2014 року відносно ОСОБА_1, на якого накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком 20 (двадцять ) годин за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП, відсутні запити до Піщанського районного сектору Управління державної міграційної служби України у Піщанському районі Вінницької області та до дільничного інспектора міліції по обслуговуванню території смт. Піщанка, відповідно і відсутні відповіді на вказані запити.
А тому, враховуючи, що наявні у матеріалах справи доказові матеріали не дають суду правових підстав для розгляду подання Піщанського РП КВІ, оскільки не містять належних доказів, які підтверджують виконання інспектором Піщанського РП КВІ всіх необхідних дій спрямованих на зясування місця знаходження ОСОБА_1 та забезпечення виконання постанови Піщанського районного суду від 13 лютого 2014 року, що перешкоджає подальшому провадженню у справі та позбавляє суд можливості своєчасно, всебічно, повно і обєктивно зясувати обставини справи, вирішити її в точній відповідності із законом, забезпечити виконання винесеної постанови, суд вважає за необхідне подання інспектора Піщанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції про унеможливлення виконання постанови Піщанського районного суду Вінницької області від 13 лютого 2014 року відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, на якого накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком 20 (двадцять) годин за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП, та додані до нього матеріали повернути для належного оформлення відповідальними працівниками Піщанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області.
На підставі викладеного та керуючись ст. 283, 284, ст. 304, ст.. 321-1, ст..321-4 КУпАП, Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 474/5 від 19 березня 2013 року, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Подання інспектора Піщанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції про унеможливлення виконання постанови Піщанського районного суду Вінницької області від 13 лютого 2014 року відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_2, на якого накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком 20 (двадцять) годин за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 178 КУпАП, та додані до нього матеріали повернути для належного оформлення відповідальними працівниками Піщанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області.
Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.
Суддя :