П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Справа № 142/75/15-п
23 лютого 2015 року смт Піщанка
Піщанський районний суд Вінницької області
В складі :
Головуючого судді Щерби Н. Л.
при секретарі Косован О. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Піщанка Вінницької області
подання старшого інспектора Піщанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції Управління державної пенітенціарної служби України у Вінницькій області
відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_3, останнє відоме місце проживання ІНФОРМАЦІЯ_4, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на якого відповідно до постанови Піщанського районного суду Вінницької області від 21 січня 2015 року накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком 40 (сорок) годин за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ч. 3 ст. 178, ст.. 173, ч. 3 ст. 178 КУпАП, -
про заміну невідбутого строку громадських робіт штрафом
В С Т А Н О В И В :
Старший інспектор Піщанського РП КВІ звернувся до суду з поданням про унеможливлення виконання постанови Піщанського районного суду від 21 січня 2015 року відносно ОСОБА_1, на якого накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком 40 (сорок) годин за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ч. 3 ст. 178, ст.. 173, ч. 3 ст. 178 КУпАП.
Подання мотивує тим, що постановою Піщанського районного суду Вінницької області від 21 січня 2015 року на ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ч. 3 ст. 178, ст.. 173, ч. 3 ст. 178 КУпАП було накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком 40 (сорок) годин.
04 лютого 2015 року ОСОБА_1 був взятий на облік до Піщанського РП КВІ. Цього ж ОСОБА_1 був викликаний до Піщанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції на 06 лютого 2015 року для ознайомлення з порядком та умовами відбування стягнення і направлення його для відпрацювання громадських робіт. 06 лютого 2015 року ОСОБА_1 зявився на виклик до Піщанського РП КВІ та повідомив, що від відпрацювання громадських робіт відмовляється, про що надав письмові пояснення.
А тому, старший інспектор Піщанського РП КВІ вважає, що дана обставина свідчить про явне ухилення ОСОБА_1 від виконання покладеного на нього судом стягнення у виді громадських робіт та просить суд вирішити питання, повязане з виконанням постанови Піщанського районного суду від 21 січня 2015 року відносно бабича ОСОБА_2, та замінити призначене йому адміністративне стягнення у виді громадських робіт строком 40 (сорок) годин, на адміністративне стягнення у виді штрафу, з розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Старший інспектор Піщанського РП КВІ в судовому засіданні подання підтримав в повному обсязі, вважає, що його слід задовольнити.
Особа, відносно якої розглядається подання - ОСОБА_1 в судовому засіданні просить подання задовольнити та замінити громадські роботи штрафом.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку учасників процесу, суд вважає, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що постановою Піщанського районного суду Вінницької області від 21 січня 2015 року на ОСОБА_1 за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ч. 3 ст. 178, ст.. 173, ч. 3 ст. 178 КУпАП було накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком 40 (сорок) годин.
04 лютого 2015 року ОСОБА_1 був взятий на облік до Піщанського РП КВІ. Цього ж ОСОБА_1 був викликаний до Піщанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції на 06 лютого 2015 року для ознайомлення з порядком та умовами відбування стягнення і направлення його для відпрацювання громадських робіт. З письмових пояснень ОСОБА_1, наданих ним 06 лютого 2015 року, вбачається, що від відпрацювання громадських робіт він відмовляється.
Вказані обставини унеможливлюють виконання постанови Піщанського районного суду Вінницької області від 21 січня 2015 року, якою ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративних правопорушень, передбачених ст. 173, ч. 3 ст. 178, ст.. 173, ч. 3 ст. 178 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді громадських робіт строком 40 (сорок) годин.
Згідно зі ст. 304 КУпАП питання, пов'язані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються органом (посадовою особою), який виніс постанову.
Відповідно до п. 3.16 Порядку виконання адміністративних стягнень у вигляді адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 474/5 від 19 березня 2013 року, якщо після перевірки за місцем проживання порушника встановлено, що він за цим місцем не проживає, місцеперебування його невідоме та наявні підстави, що унеможливлюють виконання постанови суду, кримінально-виконавча інспекція вносить до суду, який виніс постанову, подання щодо вирішення питань, повязаних з виконанням постанови.
Відповідно до п. 3.17. Порядку та ст..304 КУпАП, усі питання, повязані з виконанням постанови про накладення адміністративного стягнення, вирішуються судом, який виніс постанову.
Частиною 3 статті 321-1 КУпАП передбачено, що у разі втрати працездатності, призову на строкову військову службу, взяття під варту, засудження до кримінального покарання у виді позбавлення або обмеження волі, або якщо невідоме місцезнаходження особи, постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, громадські роботи замінюються штрафом, розмір якого визначається з розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Відповідно до положень ч. 2 ст. 321-4 КУпАП, заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
Встановлено, що постановою Піщанського районного суду Вінницької області від 21 січня 2015 року ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 3 ст. 178 КУпАП, санкція якої передбачає накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу від шести до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від двадцяти до тридцяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб. Також, ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.. 173 КУпАП санкція якої передбачає накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб
За вказаних обставин, враховуючи, що ОСОБА_1 свідомо відмовився від відпрацювання громадських робіт, що свідчить про його явне ухилення від відпрацювання даного виду адміністративного стягнення, а санкції ч. 3 ст. 178 та ст.. 173 КУпАП передбачають можливість застосування штрафу, суд вважає, що подання старшого інспектора Піщанського РП КВІ слід задовольнити та замінити ОСОБА_1 невідбуте адміністративне стягнення у вигляді 40 (сорока) годин громадських робіт відповідно до ст.321-4 КУпАП на штраф у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень з розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
На підставі викладеного та керуючись ст. 173, ч. 3 ст. 178, ст. 283, 284, ст. 304, ст.. 321-1, ст..321-4 КУпАП, Порядком виконання адміністративних стягнень у вигляді адміністративних стягнень у вигляді громадських робіт та виправних робіт, затвердженого Наказом Міністерства юстиції України № 474/5 від 19 березня 2013 року, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Подання старшого інспектора Піщанського районного підрозділу кримінально-виконавчої інспекції про унеможливлення виконання постанови Піщанського районного суду Вінницької області від 21 січня 2015 року відносно ОСОБА_1, задовольнити.
Замінити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженцю ІНФОРМАЦІЯ_2, українцю, громадянину України, зареєстрованого в ІНФОРМАЦІЯ_3, останнє відоме місце проживання ІНФОРМАЦІЯ_4, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, невідбуте адміністративне стягнення у вигляді 40 (сорока) годин громадських робіт, призначене відповідно до постанови Піщанського районного суду Вінницької області від 31 січня 2015 року за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 178, ст.. 173, ч. 3 ст. 178, ст.. 173 КУпАП, на адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 10 (десяти) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень з розрахунку, що чотири години невідбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян.
На постанову протягом десяти діб з дня її винесення може бути подана апеляція до апеляційного суду Вінницької області через Піщанський районний суд.
Суддя :