УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
_______________
_________________
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
ОКРЕМА УХВАЛА
"30" червня 2015 р. Справа № 906/573/15.
Господарський суд Житомирської області у складі:
Судді: Лозинської І.В.
За позовом: Комунального підприємства теплозабезпечення (м. Коростень)
До: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (м. Житомир)
за участю третіх осіб, яка не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача:
1) Комунального виробничого житлового ремонтно - експлуатаційного підприємства №2 (м. Коростень, Житомирська область)
2) Коростенської міської ради (м. Коростень, Житомирська область)
про стягнення 7682,89 грн.
ВСТАНОВИВ:
Господарським судом Житомирської області розглядалась позовна заява Комунального підприємства теплозабезпечення (м. Коростень) до ФОП ОСОБА_1 (м. Житомир) про стягнення 7682,89 грн збитків, завданих в результаті позадоговірного споживання теплової енергії в орендованому відповідачем нежитловому приміщенні розміром 81,4 кв.м в м. Коростені по вул. Крупської,7 за договором оренди №29 об'єкту нерухомості від 03.10.2012.
Рішенням господарського суду від 30.06.2015 у справі №906/573/15 позов задоволено.
При розгляді вказаної справи судом встановлено вину Коростенської міської ради у спорі, що виник, виражену у формі бездіяльності посадових осіб щодо виконання покладених на них законом обов'язків з контролю за орендованим відповідачем майном, що порушує вимоги чинного законодавства, з огляду на таке.
Статтею. 2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" визначено, що орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
Державну політику у сфері оренди здійснюють, зокрема, органи місцевого самоврядування - щодо майна, яке перебуває в комунальній власності.
Згідно із статтею 19 цього ж Закону орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності. Методика розрахунку орендної плати та пропорції її розподілу між відповідним бюджетом, орендодавцем і балансоутримувачем визначаються, зокрема, органами місцевого самоврядування (для об'єктів, що перебувають у комунальній власності) на тих самих методологічних засадах, як і для об'єктів, що перебувають у державній власності.
Приписами ст. 32 названого Закону передбачено, що контроль за використанням майна, переданого в оренду (крім іншого окремого індивідуально визначеного майна), покладається на органи, які відповідно до цього Закону здійснюють державну політику у сфері оренди.
Контроль за використанням іншого окремого індивідуально визначеного майна, переданого в оренду, здійснюють органи, уповноважені управляти підприємством, яке є орендодавцем цього майна.
З матеріалів справи вбачається, що нежитлове приміщення, розташоване за адресою: м. Коростень, вул. Крупської, 7, яке використовувалось відповідачем на підставі договору оренди об'єкту нерухомості №29 від 03.10.2012 належить до комунальної власності територіальної громади м. Коростеня.
Отже, контроль за використанням вищевказаного майна, переданого в оренду покладається безпосередньо на Коростенську міську раду.
Разом з тим, в результаті неналежного контролю за використанням орендованого майна, позивачу були завдані збитки в результаті позадоговірного споживання теплової енергії, що змусило його звертатись із позовною заявою до господарського суду.
При цьому суд враховує норму ч. 2 ст. 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, та таким чином, вбачає в діях Коростенської міської ради недоліки в роботі щодо неналежного контролю за використанням орендованого комунального майна, що вимагає реагування господарського суду та є підставою для винесення окремої ухвали з метою усунення виявлених порушень та недопущення їх в подальшому в порядку ст. 90 ГПК України, якою передбачено таке.
Господарський суд, виявивши при вирішенні господарського спору порушення законності або недоліки в діяльності підприємства, установи, організації, державного чи іншого органу, виносить окрему ухвалу.
Окрема ухвала надсилається відповідним підприємствам, установам, організаціям, державним та іншим органам, посадовим особам, які несуть відповідальність за ухилення від виконання вказівок, що містяться в окремій ухвалі.
Керуючись ст. ст. 86, 90 ГПК України, господарський суд,-
УХВАЛИВ:
1. Зобов'язати Коростенську міську раду:
- розглянути окрему ухвалу та не допускати порушень приписів діючого законодавства в подальшому:
- про результати розгляду окремої ухвали повідомити господарський суд Житомирської області у місячний строк з дати винесення даної окремої ухвали.
2. Окрему ухвалу надіслати на адресу Коростенської міської ради (11503, м. Коростень, вул. Грушевського, 22).
Суддя ОСОБА_2
Друк:
1 - в справу
2 - Коростенській міській раді (11503, м. Коростень, вул. Грушевського, 22)
3 - в наряд