Ухвала суду № 46063959, 01.07.2015, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.07.2015
Номер справи
805/1557/15-а
Номер документу
46063959
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про зупинення провадження у справі

01 липня 2015 року Справа № 805/1557/15-а

приміщення суду за адресою: 84112, м.Слов'янськ, вул. Добровольського, 2

Донецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого – судді Волгіної Н.П., розглянувши у порядку письмового провадження в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду клопотання сторін про зупинення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Укрспецмаш” до Мангуської об’єднаної державної податкової інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області про скасування вимоги про сплату боргу (недоїмки), -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю “Укрспецмаш”, звернулось до Донецького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Мангуської об’єднаної державної податкової інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області, якою просить суд скасувати вимогу відповідача від 6 березня 2015 року № Ю-6294-17 про сплату боргу (недоїмки) зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування в сумі 881 913,50 грн (а.с. 4-8).

Ухвалами Донецького окружного адміністративного суду від 19 травня 2015 року провадження по справі відкрито, закінчено підготовче провадження, справу призначено до судового розгляду.

Представник позивача до суду 1 липня 2015 року не з’явився, 2 червня 2015 року до суду надійшло його клопотання про зупинення провадження по справі до розгляду касаційною інстанцією справи № 826/18330/14, у якій вирішується питання правомірності Розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 1079-р, яким зупинено дію Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійсню валилася антитерористична операція». Наявністю у вказаному переліку населеного пункту, в якому знаходиться підприємство позивача, обумовлено звільнення платника єдиного внеску від виконання обов’язків, що має значення для вирішення даної адміністративної справи (№ 805/1557/15) по суті (а.с. 31-32).

Крім того, 30 червня 2015 року, до суду надійшло клопотання про розгляд справи у відсутності представника позивача (а.с. 53).

Представник відповідача до суду не з’явився, 4 червня 2015 року та 10 липня 2015 року до суду надійшли клопотання про розгляд справи за відсутності представника інспекції в порядку письмового провадження (а.с. 48, 56).

Згідно ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України) якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи, що перешкод для розгляду справи, передбачених ст. 128 КАС України не має, представники сторін в судове засідання не з’явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлялись судом належним чином, надали клопотання про розгляд справи за їх відсутності, суд вважає за можливе розглянути зазначене клопотання без проведення судового засідання у порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд зазначає наступне.

Указом Президента України № 405/2014 від 14 квітня 2014 року введено в дію рішення РНБО України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо боротьби з терористичною загрозою і збереження територіальної цілісності України» та розпочато проведення Антитерористичної операції (далі - АТО) на території Донецької і Луганської областей.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» від 2 вересня 2014 року № 1669-VII період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності Указом Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014 та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України; територія проведення антитерористичної операції - територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014.

Згідно ч. 4 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» внесено зміни до Закону № 2464-VI, а саме розділ VIII «Прикінцеві та перехідні положення» доповнено пунктом 9-3 такого змісту: платники єдиного внеску, визначені ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», які перебувають на обліку в органах доходів і зборів, розташованих на території населених пунктів, визначених переліком, зазначеним у ст. 2 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції», де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» від 14 квітня 2014 року № 405/2014, звільняються від виконання своїх обов'язків, визначених ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або військового чи надзвичайного стану.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053-р «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція» затверджено перелік населених пунктів, на території яких проводилась антитерористична операція, серед яких є м. Мангуш, за яким зареєстрований відповідач.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 9 лютого 2015 року за наслідками розгляду справи № 826/18330/14 за позовом Адвокатського об'єднання «Головань і Партнери» до Кабінету Міністрів України, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю «Укрспецмаш» про визнання нечинним розпорядження Кабінету Міністрів України № 1079-р від 5 листопада 2014 року «Про зупинення дії розпорядження кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053», зобов'язання Кабінет Міністрів України відповідно до п. 5 ст. 11 Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції» затвердити перелік населених пунктів, на території яких здійснювалася антитерористична операція розпочата відповідно до Указу Президента України «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року «Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України» № 405/2014 від 14 квітня 2014 року у період з 14 квітня 2014 року до її закінчення задоволено частково, визнано нечинним розпорядження Кабінету Міністрів України № 1079-р від 5 листопада 2014 року «Про зупинення дії розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053», в іншій частині позовних вимог відмовлено.

Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2015 року постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 9 лютого 2015 року – залишено без змін.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 19 травня 2015 року відкрите касаційне провадження щодо перегляду зазначених вище судових рішень, витребувано із Окружного адміністративного суду м. Києва адміністративну справу № 826/18330/14, при цьому зупинити виконання постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 лютого 2015 року та ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2015 року до закінчення касаційного провадження у Вищому адміністративному суді України.

Згідно до ст. 159 КАС України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права; обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.

Враховуючи, що спірним питанням у цій справі є правомірність нарахування позивачу відповідачем суми боргу (недоїмки) з єдиного внеску у період проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання позивача про зупинення провадження по справі до розгляду касаційною інстанцією справи № 826/18330/14, у якій вирішується питання правомірності Розпорядження Кабінету Міністрів України від 5 листопада 2014 року № 1079-р, яким зупинено дію Розпорядження Кабінету Міністрів України від 30 жовтня 2014 року № 1053 «Про затвердження переліку населених пунктів, на території яких здійсню валилася антитерористична операція», оскільки наявністю у вказаному переліку населеного пункту, в якому знаходиться підприємство позивача, обумовлено звільнення платника єдиного внеску від виконання обов’язків, що має значення для вирішення даної адміністративної справи (№ 805/1557/15) по суті.

Керуючись ст.ст. 11, 69, 156, 159, 160, 165, 185, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –

У Х В А Л И В:

Задовольнити клопотання представника позивача про зупинення провадження по справі.

Зупинити провадження у справі до розгляду Вищим адміністративним судом України касаційної скарги Кабінету Міністрів України про перегляд постанови Окружного адміністративного суду міста Києва від 09 лютого 2015 року та ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 15 квітня 2015 року, прийнятих за результатом розгляду адміністративної справи № 826/18330/14.

Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі, якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Волгіна Н.П.