Постанова № 4606283, 30.07.2009, Полтавський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.07.2009
Номер справи
2а-44224/09/1670
Номер документу
4606283
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

1

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 липня 2009 року

м. Полтава

Справа № 2а-44224/09/1670

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Л.О. Єресько,

при секретарі - О.С. Христич

за участю:

прокурора: Савченка В.А.

представника відповідача: Могили З.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Полтаві справу за позовом Прокурора Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Відділу освіти Гребінківської районної державної адміністрації про стягнення заборгованості, -

В С Т А Н О В И В:

24 березня 2009 року Прокурор Червонозаводського району м. Харкова в інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні"  звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Відділу освіти Гребінківської районної державної адміністрації про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків в сумі 1190 грн., посилаючись на те, що перевіркою виконання приписів НОМЕР_2від 23.08.2007 року та НОМЕР_3від 23.08.2007 року про усунення виявлених порушень встановлено, що зазначені приписи не виконано. Тому було винесено постанову № ПП-37 від 26.05.2008 року про накладення на відповідача штрафу в сумі 1190 грн., який у добровільному порядку відповідачем до Державного бюджету не сплачено.

Прокурор у судовому засіданні позов підтримав та просив задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.

Представник позивача у судове засідання не з'явився, хоча в справі наявні докази, що він належним чином повідомлявся про час та місце розгляду даної справи.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову не заперечував.

Суд, заслухавши прокурора та представника позивача, вивчивши та дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

У судовому засіданні встановлено та підтверджено матеріалами справи, що позивачем 23.08.2007 року було проведено обстеження з технічного стану та організації експлуатації електроустановок споживачів та достатності планування та виконання комплексу заходів із забезпечення стійкості роботи електроенергетичного господарства закладу Відділу освіти Гребінківської районної державної адміністрації. За результатами обстеження складено акт НОМЕР_1від 23.08.2007 року.

На підставі статті 9 Закону України "Про електроенергетику" та акта - обстеження від 23.08.2007 року № НОМЕР_1керівнику відповідача внесено приписи про усунення виявлених порушень НОМЕР_2від 23.08.2007 року та НОМЕР_3від 23.08.2007 року .

25 березня 2008 року позивачем було проведено позапланову перевірку виконання вимог приписів НОМЕР_2від 23.08.2007 року та НОМЕР_3від 23.08.2007 року та встановлено, що зазначені приписи відповідачем не виконані, про що складено акт перевірки № 397 від 25.03.2008 року.

На підставі акту перевірки № 397, за ухилення від виконання припису від 23.08.2007 року НОМЕР_2пункт № 1 та припису від 23.08.2007 року НОМЕР_3пункти № 1, 2, відповідно до статті 27 Закону України "Про електроенергетику" на відповідача накладено штраф у розмірі 1190 грн., про що винесено постанову № ПП-37.

Відповідно до частини 5 статті 9 Закону України "Про електроенергетику" державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право: безперешкодного доступу до електричних і тепловикористовуючих установок та теплових мереж споживачів та суб'єктів електроенергетики; отримувати від споживачів та суб'єктів електроенергетики інформацію, необхідну для виконання покладених на них завдань відповідно до нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики обов'язкові для виконання приписи про усунення порушень нормативно-правових актів; давати споживачам та суб'єктам електроенергетики приписи про приведення засобів обліку, контролю та регулювання споживання електричної і теплової енергії у відповідність з нормами, правилами і стандартами в електроенергетиці; надсилати власникам об'єктів споживача подання про невідповідність займаній посаді працівника електротехнічного профілю, який своєчасно не пройшов перевірку знань з електробезпеки та експлуатації струмоприймачів; вимагати від споживачів та суб'єктів електроенергетики додержання встановлених нормативно-правовими актами режимів споживання електричної і теплової енергії; надавати приписи щодо неприпустимості продовження експлуатації електричних і тепловикористовуючих установок споживачів, якщо це створює загрозу життю обслуговуючого персоналу, здоров'ю населення; застосовувати в установленому законодавством України порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів та складати протоколи про адміністративні правопорушення.

Згідно із пунктом 15 постанови Кабінету Міністрів України "Про посилення контролю за режимами споживання електричної і теплової енергії" від 07.08.1996 року № 929 законні вимоги посадових осіб Держенергонагляду є обов'язковими для виконання керівниками та посадовими особами суб'єктів електроенергетики, суб'єктів відносин у сфері теплопостачання і споживачів електричної енергії незалежно від форми власності.

Частиною 3 статті 27 Закону України "Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці: за неподання інформації або подання завідомо недостовірної інформації, передбаченої в ліцензіях на виробництво, передачу або постачання електричної енергії та в нормативно-правових актах, що регулюють питання функціонування об'єднаної енергетичної системи України і споживання енергії, - штраф у розмірі до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до підпункту 2 пункту 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312 (надалі - Положення) штрафи за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання накладаються на суб'єктів господарювання за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень, приписів, розпоряджень, інших розпорядчих документів Національної комісії регулювання електроенергетики, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій.

У судовому засіданні встановлено, що рішення про накладення на суб'єктів господарювання штрафів в установленому законом порядку відповідачем не оскаржувалось.

Згідно із пунктом 10 Положення суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення. У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Судом встановлено, що постанова № ПП-37 разом із супровідним листом від 27.05.2008 року № 431/30-13 направлена на адресу відповідача та отримана відповідачем 30.05.2008 року, що підтверджується повідомленням про вручення рекомендованого поштового відправлення, копія якого долучена до матеріалів справи.

На момент розгляду справи судом відповідачем штраф у розмірі 1190 грн. відповідачем у добровільному порядку не сплачено.

Відповідно до частин 1, 2 статті 9 Закону України "Про електроенергетику" державний нагляд в електроенергетиці здійснюють Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж та Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, та інші органи, визначені законодавством України. Державна інспекція з експлуатації електричних станцій і мереж здійснює нагляд за додержанням вимог технічної експлуатації електричних станцій і мереж, вимог технічної експлуатації енергетичного обладнання об'єктів електроенергетики, підключених до об'єднаної енергетичної системи України.

Згідно із указом Президента України "Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999 року № 1573/99 Міністерство палива та енергетики України входить до складу органів виконавчої влади.Державне підприємство "Національна енергетична компанія "Укренерго" підпорядковане Міністерству палива та енергетики України та засновано на державній власності.

Відповідно до положень Статуту Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго", затвердженого наказом Міністерства палива та енергетики України від 27.02.2007 року № 121, копія якого долучена до матеріалів справи, основною метою діяльності підприємства є забезпечення цілісності об'єднаної енергетичної системи, забезпечення інтересів держави, енергоощадних підприємств усіх форм власності, запобігання порушенням режимів і аварій системного значення та ліквідація можливих аварій з найменшими для держави втратами.

Статтею 5 Закону України "Про електроенергетику" визначено, що однією із засад державної політики в енргетиції є створення умов безпечної експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників та споживачів.

Наказом директора Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" № 63 від 20.02.2006 року у складі Національної енергетичної компанії "Укренерго" створено з 01.04.2006 року на базі регіональної державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Північному регіоні державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Полтавській, Сумській та Харківській областях - відокремлений підрозділ "Держенергонагляд у Північному регіоні державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго".

 Відповідно до п. 6 ч. 2 ст. 20 Закону України “Про прокуратуру”при виявленні порушень закону прокурор або його заступник у межах своєї компетенції мають право: звертатись до суду з заявами про захист прав і законних інтересів громадян, держави, а також підприємств та інших юридичних осіб. Згідно із ч. 1 та ч. 2 ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру” представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.

З огляду на викладене, суд приходить до висновків, що позовні вимоги грунтуються на вимогах чинного законодавства України, а тому підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 5, 9, 27 Закону України "Про електроенергетику", пунктом 15 постанови Кабінету Міністрів України "Про посилення контролю за режимами споживання електричної і теплової енергії", пунктом 2 Положення про порядок накладення на суб'єктів господарювання штрафів за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.07.1999 року № 1312, указом Президента України "Про зміни у структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999 року № 1573/99, статтями 20, 36-1 Закону України “Про прокуратуру”статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Прокурора Червонозаводського району м. Харковав інтересах держави в особі Державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" в особі відокремленого підрозділу "Держенергонагляд у Північному регіоні" до Відділу освіти Гребінківської районної державної адміністрації про стягнення заборгованості задовольнити.

Стягнути з Відділу освіти Гребінківської районної державної адміністрації (37400, Полтавська область, Гребінківський район, м. Гребінка, вул. Жовтнева, 9, р/р 35417021000525 в УДК у Полтавській області, МФО 831019, код 2145487) у дохід Державного бюджету штраф у сумі 1190 грн. (одна тисяча сто дев'яносто гривень). Одержувач: р/р 31116106700089 відкритий на Гребінківське УДК, банк одержувача ГУДК України у Полтавській області, м. Полтава, МФО 831019, код ЄДРПОУ 34698364, код платежу до держбюджету 21081100.

 Постанова, відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження в 10-денний термін з дня складання постанови в повному обсязі та подачі апеляційної скарги у 20-денний термін після подачі заяви про апеляційне оскарження в порядку, визначеному статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови виготовлено 04 серпня 2009 року.

Суддя Л.О. Єресько