ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 липня 2015 року м. Київ № 826/12712/15
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Нагорянський С.І., ознайомившись з позовною заявою
за позовом
Державного підприємства "Центрально-Західна
компанія "Вуглеторфреструктуризація"
до
Начальника Управління Пенсійного Фонду України в Святошинському
районі міста Києва
про
скасування рішення,
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось Державне підприємство "Центрально-Західна компанія "Вуглеторфреструктуризація" з позовом до Начальника Управління Пенсійного Фонду України в Святошинському районі міста Києва, в якому просить визнати нечинним та скасувати рішення від 11 червня 2015 року № 339 про застосування фінансових санкцій.
При вирішенні питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.
Відповідно до положень статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
У відповідності до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру – 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Частиною 3 ст. 4 Закону України “Про судовий збір” передбачено, що під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до ст. 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік”, мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з січня 2015 року складає 1 218 грн. 00 коп.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, позивач оскаржує рішення про застосування фінансових санкцій за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою звітності до органів Пенсійного фонду України на загальну суму 10955,79 грн.
Таким чином, заявлена позивачем позовна вимога про скасування рішення суб’єкта владних повноважень, яким позивачу визначено до сплати суму штрафних (фінансових) санкцій, є вимогою майнового характеру, оскільки впливає на стан майна позивача.
Так, згідно платіжного доручення № 296 від 24 червня 2015 року, позивачем сплачено судовий збір у розмірі 73 грн. 08 коп.
Разом з тим, сплачена позивачем сума не відповідає вимогам щодо розміру судового збору, передбаченим ст. 4 Закону України “Про судовий збір”, оскільки всього під час подання адміністративного позову позивач має сплатити 10 відсотків розміру ставки судового збору, що становить 182 грн. 70 коп.
Таким чином, позивачем не повністю сплачено судовий збір, у встановленому Законом України “Про судовий збір” розмірі, що є недоліком позовної заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі викладеного, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до канцелярії суду (м. Київ, вул. Велика Васильківська 81-А) до 16 липня 2015 року включно: доказів сплати судового збору у розмірі, встановленому Законом України “Про судовий збір” та виходячи зі ставок сплати судового збору за заявлення позовної вимоги майнового характеру.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1.Залишити позовну заяву Державного підприємства "Центрально-Західна компанія "Вуглеторфреструктуризація" без руху.
2.Встановити позивачу строк до 16 липня 2015 року для усунення недоліків позовної заяви.
3.Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАСУ.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку передбаченому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.
Суддя С.І. Нагорянський