КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 червня 2015 року № 810/2460/15
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., перевіривши виконання вимог статей 104, 105, 106 КАС України за адміністративним позовом Бориспільської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області до ДП "РЖИЩІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ЛІСГОСП" про стягнення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
До Київського окружного адміністративного звернулась Бориспільська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області суду з позовом до ДП "РЖИЩІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ЛІСГОСП" про стягнення податкового боргу у розмірі 2 759 741,97 грн.
Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Позовна заява та додані до неї документи не містять детального розрахунку підстав виникнення податкового боргу на загальну суму 2 759 741,97 грн.
Так у позові лише перераховані податкові декларації, податкові повідомлення-рішення та розрахунки без зазначення суми визначених грошових зобов'язань по кожному з цих документів.
Адміністративний позов не містить жодного нормативного обґрунтування позовних вимог щодо підстав виникнення податкової заборгованості з податків та зборів, які перелічені у позові.
В позові взагалі не визначено розміру суми пені, що стягується, а лише зазначено про її наявність у картці особового рахунку.
Наданий розрахунок податкового боргу як і позов містять перелік податкових декларацій, податкових повідомлень-рішень та розрахунків без зазначення суми визначених грошових зобов'язань по кожному з цих документів із зазначенням можливої часткової сплати, і так само не вказує на загальну суму пені, яка входить до складу податкового боргу, який є предметом позову.
Крім того, до матеріалів адміністративного позову не подано жодних документів, на підставі яких виник податковий борг з податку з власників транспортних засобів на суму 18 957,68 грн., при цьому не зазначено підстави виникнення податкового боргу, а також не додано всіх розрахунків збору за спеціальне використання лісових ресурсів, на які позивач посилається у позові (без зазначення сум по кожному розрахунку).
Відповідно до частини 2 статті 110 КАС України суд до судового розгляду адміністративної справи вживає заходи для всебічного та об'єктивного розгляду і вирішення справи в одному судовому засіданні протягом розумного строку.
Проте, невиконання позивачем приписів частини 2 статті 106 КАС України та ненадання доказів на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, унеможливлює здійснення підготовки справи до судового розгляду з метою її розгляду в одному судовому засіданні протягом розумного строку, оскільки не надає змоги визначити суть спірних відносин.
Частиною 1 статті 108 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Згідно до положень статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення недоліків до 01.07.2015.
Керуючись статей 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Бориспільської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області до ДП "РЖИЩІВСЬКИЙ ВІЙСЬКОВИЙ ЛІСГОСП" про стягнення податкового боргу, - залишити без руху.
2. У строк до 01 липня 2015 року усунути вказані недоліки, а саме:
- надати виправлену позовну заяву в частині викладення позовних вимог з обґрунтуванням щодо підстав виникнення податкового боргу;
- надати уточнений розрахунок податкового боргу із зазначенням суми визначених грошових зобов'язань по кожному податку, збору та нараховану пеню із зазначенням можливої часткової сплати;
- надати документи, на підставі яких виник податковий борг з податку з власників транспортних засобів.
3. Після усунення недоліків позовної заяви документи до суду направляти із обов'язковою вказівкою на номер справи № 810/2460/15 та зазначенням прізвища судді, який постановив ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
4. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п’яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кушнова А.О.