КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 750/3480/15-а Головуючий у 1-й інстанції: Сапон А.В.
Суддя-доповідач: Гром Л.М.
У Х В А Л А
Іменем України
01 липня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі:
Головуючого-судді - Гром Л.М.;
суддів - Вівдиченко Т.Р.,
Міщука М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_3 на постанову Деснянського районного суду міста Чернігова від 20 травня 2015 року у справі за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради до ОСОБА_3 про стягнення надміру виплачених бюджетних коштів,
в с т а н о в и в:
Постановою Деснянського районного суду міста Чернігова від 20 травня 2015 року позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Деснянської районної у м. Чернігові ради задоволено, стягнуто з ОСОБА_3 на користь УПСЗН Деснянської районної у м. Чернігові ради 972 грн. 40 коп. надміру виплачених бюджетних коштів.
Не погоджуючись з постановою Деснянського районного суду міста Чернігова від 20 травня 2015 відповідач звернувся до Київського апеляційного адміністративного суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалене у справі судове рішення скасувати та постановити нове рішення, яким в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи.
У судове засідання сторони не з'явилися, причини неявки сторін суду невідомі, про розгляд справи були повідомлені належним чином.
Відповідно до ч. 4 ст. 196 КАС України неприбуття в судове засідання сторін або інших осіб, які беруть участь у справі, належним чином повідомлених про дату, час і місце апеляційного розгляду, не перешкоджає судовому розгляду справи.
У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь в справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу, відповідно до ч. 1 ст. 41 КАС України, не здійснюється.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши за матеріалами справи наведені у апеляційній скарзі доводи, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи, 25 листопада 2014 року ОСОБА_3 (надалі - Відповідач) звернувся до УПФСЗН Деснянської районної у місті Чернігові ради із заявою про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції. При заповненні заяви про взяття на облік у рядку "Види соціальних виплат, які отримує" не було зазначено про отримання будь-яких соціальних виплат.
25 листопада 2014 року до управління Відповідачем також була подана заява для призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
27 листопада 2014 року, на підставі поданих документів, рішенням управління відповідачу було призначено допомогу переміщеним особам на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.
30 січня 2015 року управлінням, з метою попередження нецільового використання бюджетних коштів, винесено розпорядження № 05-15/244 відповідно до якого було припинено виплату допомоги з 01.02.2015 року до з'ясування.
В ході з'ясування зазначених обставин було виявлено, що Відповідач отримував з державного бюджету дві соціальні виплати - адресну соціальну допомогу переміщеним особам з 25 листопада 2014 року та компенсацію за піднайом жилих приміщень з 09.07.2014 року.
06 лютого 2015 року управління винесло розпорядження № 05-15/396 про припинення виплати допомоги та здійснення перерахунку надміру виплачених бюджетних коштів за період з 25.11.2014 по 31.01.2015 року.
В подальшому, управлінням було зроблено розрахунок надміру виплачених коштів згідно якого сума надміру виплачених Відповідачу бюджетних коштів, яка підлягає поверненню становить 972,40 грн.
Оскільки Відповідачем не було сплачено вказану суму в добровільному порядку, Позивач звернувся до суду з даним позовом.
Приймаючи рішення про задоволення позову, суд першої інстанції виходив з наступних мотивів, з чим погоджується колегія суддів.
Відповідно до п. 5 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, з метою обліку осіб, які переміщуються, уповноважений орган веде Єдину інформаційну базу даних про взятих на облік осіб, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, держателем якої є Мінсоцполітики, до якої включається інформація про особу, яка переміщується, зазначена у поданій заяві про взяття на облік відповідно до пункту 3 цього Порядку, а також дата видачі довідки, назва уповноваженого органу, що її видав, та інформація про задоволення заявлених потреб, надані послуги (виплати).
Відповідно до п. 10 Порядку уповноважені органи мають право перевіряти обґрунтованість видачі та достовірність документів, поданих для призначення грошової допомоги, а також здійснювати запити та безоплатно отримувати відомості від підприємств, установ та організацій усіх форм власності, необхідні для призначення грошової допомоги та контролю за правильністю її надання.
Відповідно до ст. 12 Закону України "Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених цим та іншими законами. У зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Згідно із ч. 1 ст. 12 Закону держава забезпечує військовослужбовців жилими приміщеннями або за їх бажанням грошовою компенсацією за належне їм для отримання жиле приміщення на підставах, у порядку і відповідно до вимог, встановлених Житловим кодексом Української PCP та іншими нормативно-правовими актами. Порядок забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями, а також розмір і порядок виплати військовослужбовцям грошової компенсації за піднайом (найом) ними жилих приміщень визначаються Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 10 ст. 14 Закону передбачено, що військовослужбовці та члени їх сімей, які мають право на пільги, гарантії та компенсації відповідно до цього Закону, користуються пільгами, гарантіями та компенсаціями, встановленими для громадян України законами та іншими нормативно-правовими актами, а також рішеннями органів місцевого самоврядування. Якщо такі особи одночасно мають право на отримання однієї і тієї ж пільги, гарантії чи компенсації з кількох підстав, то їм надається за їх вибором пільга, гарантія чи компенсація тільки з однієї підстави, крім випадків, передбачених законами.
В ході судового розгляду справи встановлено, що Відповідач отримував з державного бюджету дві соціальні виплати - адресну соціальну допомогу переміщеним особам з 25 листопада 2014 року та компенсацію за піднайом жилих приміщень з 09.07.2014 року.
За таких обставин, колегія суддів вважає вірним висновок суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог та стягнення з відповідача суми надміру виплачених бюджетних коштів у розмірі 972 грн. 40 коп., оскільки останній, в даному разі, має право на отримання лише однієї соціальної виплати.
Враховуючи викладене підстав для задоволення апеляційної скарги судова колегія не вбачає.
Отже, судова колегія визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином, враховуючи відповідні правові норми та встановлені обставини, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про застосування статті 200 КАС України.
Керуючись статтями 195, 196, 200, 205, 206 КАС України, суд,
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_3 - залишити без задоволення.
Постанову Деснянського районного суду міста Чернігова від 20 травня 2015 року - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України в порядок і строки, визначені ст.212 КАС України.
Головуючий:
Судді:
Головуючий суддя Гром Л.М.
Судді: Вівдиченко Т.Р.
Міщук М.С.