ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
24 червня 2015 р. 804/7772/15
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Кононенко О.В., перевіривши матеріали позовної заяви Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «Автогазсервіс» про застосування заходів реагування, -
в с т а н о в и в:
23 червня 2015 року до Дніпропетровського окружного адміністративного суду звернулось Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «Автогазсервіс» про застосування заходів реагування.
Пунктом 3 частини 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що суддя після одержання позовної заяви зясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову субєктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
В позовній заяві позивачем було зазначено про звільнення від сплати судового збору. В обґрунтування своїх вимог позивач вказує на те, що Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області утримується за рахунок державного бюджету, та відповідно до кошторису витрат на 2015 рік за КЕКВ 2800 «Інші видатки» кошти на сплату судового збору станом на час подання позову відсутні.
Відповідно до частини 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».
Суд вважає, що зазначене клопотання не підлягає задоволенню з огляду на те, що Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області є субєктом владних повноважень та фінансується з Державного бюджету, тому твердження позивача проте, що передбачені асигнування до позивача не надходили не може бути підставою для звільнення від сплати судового збору. Крім того, у статті 5 Закону України «Про судовий збір» чітко визначено перелік осіб, які звільняються від сплати судового збору і позивач у цьому переліку відсутній.
У відповідності до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Оскільки позовна заява Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області подана без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства, а саме: не надано документ, що підтверджує факт сплати судового збору в розмірі, визначеному чинним законодавством України, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху.
На підставі викладеного, керуючись статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
у х в а л и в:
Позовну заяву Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Приватного підприємства «Автогазсервіс» про застосування заходів реагування залишити без руху.
Встановити Головному управлінню Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області строк до 14 липня 2015 р. для усунення недоліків, а саме: надати до суду документ, що підтверджує сплату судового збору за подання адміністративного позову.
Роз'яснити позивачу, що відповідно до пункту 1 частини 3 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України невиконання вимог суду в установлений строк тягне за собою повернення позовної заяви.
Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Копію ухвали направити особі, що звернулася із адміністративним позовом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали, апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Суддя ОСОБА_1