Постанова № 46019643, 17.06.2015, Білозерський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
17.06.2015
Номер справи
648/1239/15-а
Номер документу
46019643
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 648/1239/15-а

Провадження № 2-а/648/26/15

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 червня 2015 року Білозерський районний суд Херсонської області

в складі головуючого - судді: Коваленко А.В.

при секретарі: Пономаренко М.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт Білозерка адміністративний позов ОСОБА_1 до Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області, секретаря Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області ОСОБА_2 про визнання протиправними та скасування рішень Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області від 19 березня 2015 року №591, 592, 593, 594, поновлення на посаді Дніпровського сільського голови Білозерського району Херсонської області, визнання протиправним та скасування розпорядження Дніпровського сільського голови Білозерського району Херсонської області від 24.03.2015 року №32-р, виданого ОСОБА_2, -

в с т а н о в и в:

ОСОБА_1 звернулася до суду із адміністративним позовом до Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області, секретаря Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області ОСОБА_2, просила визнати протиправними та скасувати рішення Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області від 19 березня 2015 року №№591, 592, 593, 594, поновити її на посаді Дніпровського сільського голови Білозерського району Херсонської області, визнати протиправним та скасувати розпорядження Дніпровського сільського голови Білозерського району Херсонської області від 24.03.2015 року №32-р, видане ОСОБА_2, посилаючись на те, що прийняті вищезазначені рішення та розпорядження є протиправними, вони прийняті з грубими порушеннями порядку скликання та проведення сесії, а також за відсутності відповідних повноважень та законних підстав передбачених Конституцією України, Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про службу в місцевих органах самоврядування», «Про статус депутатів місцевих рад», «Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів».

В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 позовні вимоги підтримав повністю, надавши пояснення згідно заявлених позовних вимог.

В судовому засіданні представник відповідача ОСОБА_4 позов не визнав повністю, суду пояснив, що пятдесята сесія шостого скликання Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області скликалась відповідно до ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», рішення сільської ради «Персональне питання ОСОБА_1О.» ухвалено на підставі та в межах повноважень та у спосіб, який передбачений Конституцією України і законами України, з урахуванням всіх обставин та з урахуванням права позивача на особисту участь в прийнятті рішення.

В судовому засіданні секретар Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області ОСОБА_2 позов не визнала повністю, суду пояснила, що нею розпорядження №32-р від 24.03.2015р. про скликання пятдесят першої сесії Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області винесено у відповідності до ст. 42 ч. 8 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Суд, вислухавши пояснення сторін, свідків, дослідивши матеріали справи, встановив наступне:

Відповідно до наданого суду розпорядження №19-р від 11.02.2015р. т.в.о. голови, секретарем Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області ОСОБА_2 на підставі ст. 42 ч. 8 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» було вирішено скликати пятдесяту сесію сільської ради шостого скликання 10 березня 2015 року о 17 годині і з винесенням на розгляд сесії питань: 1. Про зміни до сільського бюджету; 2. Про звіт директорів Комунальних підприємств агрофірми радгосп «Білозерський», «Аверс»; 3. Земельні питання; 4. Різне.

Згідно протоколу вищевказаної сесії із 18 депутатів на сесії присутніми було 13 депутатів, якими прийнято рішення роводити сесію в закртому режимі із зміненим порядком денним, а саме: 1. Про зміни до сільського бюджету; 2. Затвердження положення про винагороду за підсумками роботи за рік; 3. Про звіт директорів комунальних підприємств агрофірми радгосп «Білозерський», «Аверс»; 4. Про виплату винагороди керівникам комунальних підприємств агрофірми радгосп «Білозерський», «Аверс»; 5. Земельні питання; 6. Питання ОСОБА_1; 7. Різне.

10 березня 2015 року в проведенні сесії оголошена перерва на 17 годину 19 березня 2015 року у звязку із не розглядом як зазначено в протоколі питання пункту шостого порядку денного «Питання ОСОБА_1» та зясування причин відсутності ОСОБА_1 на сесії.

19 березня 2015 року вищевказана сесія в закритому режимі за відсутності ОСОБА_1 продовжена, ОСОБА_1 поновлено на посаді голови сільської ради та прийняті слідуючі рішення:

Відповідно до рішення №590 від 19 березня 2015 року пятдесятої сесії шостого скликання Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області вирішено: 1. Скасувати рішення сесії Дніпровської сільської ради №560 від 14.01.2015 року «Питання ОСОБА_1» та поновити ОСОБА_1 на посаді сільського голови Дніпровської сільської ради з 14.01.2015р., 2. Це рішення вступає в силу з моменту його прийняття.

Відповідно до рішення №591 від 19 березня 2015 року пятдесятої сесії шостого скликання Дніпровської сільської ради на підставі ст.ст. 26, 42, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішено: 1. Обмежити повноваження сільського голови Дніпровської сільської ради ОСОБА_1 щодо права підпису будь-яких документів від імені Дніпровської сільської ради з 19.03.2015 року; 2. Призначити Підписантом від імені Дніпровської сільської ради секретаря Дніпровської сільської ради ОСОБА_2 з 19.03.2015р.; 3. На період обмеження повноважень сільського голови Дніпровської сільської ради ОСОБА_1 надати право підпису розпоряджень щодо зміни керівників комунальних підприємств та інших документів секретарю Дніпровської сільської ради ОСОБА_2 з 19.03.2015 року; 4. Надати повноваження щодо надання документів про внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців секретарю Дніпровської сільської ради ОСОБА_2 з 19.03.2015 року.

Згідно рішення №592 від 19 березня 2015 року пятдесятої сесії шостого скликання Дніпровської сільської ради вирішено відповідно до ст. 46 Кодексу законів про працю України, ст. 22 Закону України «Про державну службу в Україні», ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Відсторонити від виконання повноважень сільського голови Дніпровської ради ОСОБА_1 з 19.03.2015 року.

Відповідно до рішення № 593 від 19 березня 2015 року пятдесятої сесії шостого скликання Дніпровської сільської ради вирішено, відповідно до п. 16 ст. 26, ст. 59, ч. 2, 3, 7 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Встановити, що ОСОБА_1, виконуючи повноваження Дніпровського сільського голови Білозерського району не забезпечувала здійснення наданих їй повноважень; 2. Достроково припинити повноваження Дніпровського сільського голови Білозерського району Херсонської області ОСОБА_1 та звільнити її з займаної посади.

Згідно рішення №594 від 19 березня 2015 року пятдесятої сесії шостого скликання Дніпровської сільської ради вирішено у відповідності до ч. 2 ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: 1. Покласти обовязки на секретаря сільської ради ОСОБА_2 тимчасово здійснювати повноваження сільського голови до моменту початку повноважень сільського голови, обраного на позачергових виборах відповідно до закону, або до дня відкриття першої сесії відповідної сільської ради, обраної на чергових місцевих виборах, з 19.03.2015 року.

Відповідно наданого до суду розпорядження №32-р від 24.03.2015р. секретарем Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області ОСОБА_2 було вирішено на підставі частини восьмої ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» скликати пятдесят першу сесію Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області шостого скликання на 20 квітня 2015 року о 17 годині із винесенням на розгляд сесії питань: 1. Про зміни до сільського бюджету; 2. Земельні питання; 3. Про встановлення норми відрахування частини чистого прибутку (доходу) КП агрофірми радгосп «Білозерський» до загального фонду сільського бюджету; 4. Про встановлення норми відрахування частини чистого прибутку (доходу) КП «Авере» до загального фонду сільського бюджету; 5. Персональне питання ОСОБА_1; 6. Різне.

Згідно ст. 46 ч. 1 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сільська, селищна, міська, районна у місті (у разі її створення), районна, обласна рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань постійних комісій ради.

Відповідно до ст. 46 ч. 9 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення про скликання сесії ради відповідно до частини четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

На підставі ст. 46 ч. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесію сільської ради відкриває і веде сільський голова.

Згідно ст. 46 ч. 14 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» порядок проведення першої сесії ради, порядок обрання голови та заступника (заступників) голови районної у місті, районної, обласної ради, секретаря сільської, селищної, міської ради, скликання чергової та позачергової сесії ради, призначення пленарних засідань ради, підготовки і розгляду питань на пленарних засіданнях, прийняття рішень ради про затвердження порядку денного сесії та з інших процедурних питань, а також порядок роботи сесії визначаються регламентом ради. До прийняття регламенту ради чергового скликання застосовується регламент ради, що діяв у попередньому скликанні.

Відповідно до ст. 29 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать: а) власні (самоврядні) повноваження: 1) управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад; 2) встановлення порядку та здійснення контролю за використанням прибутків підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідних територіальних громад; 3) заслуховування звітів про роботу керівників підприємств, установ та організацій комунальної власності відповідних територіальних громад; 4) підготовка і внесення на розгляд ради пропозицій щодо порядку та умов відчуження комунального майна, проектів місцевих програм приватизації та переліку обєктів комунальної власності, які не підлягають приватизації; організація виконання цих програм; підготовки і внесення на розгляд ради пропозицій щодо визначення сфер господарської діяльності та переліку обєктів, які можуть надаватися у концесію; подання раді письмових звітів про хід та результати відчуження комунального майна; б) делеговане повноваження: погодження в установленому порядку кандидатур для призначення на посаду керівників підприємств, установ та організацій, розташованих на відповідній території, які перебувають у державній власності.

Відповідно до Регламенту Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області, затвердженого рішенням тридцять восьмої сесії шостого скликання №454 від 24.04.2014р., згідно п.3.1.1 сільська рада проводить свою роботу сесійно. Сесія складається з пленарних засідань ради, а також засідань комісій, утворених радою. Сесія ради скликається за необхідністю, але не менше одного разу на квартал. Проекти рішень оприлюднюються у спосіб, визначений Законом України «Про доступ до публічної інформації», не пізніше, ніж за 30 робочих днів до дня проведення пленарного засідання сесії.

Згідно ст. 13 ч. 1 п. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядниками інформації визнаються органи місцевого самоврядування, а відповідно до ст. 15 ч. 1 п. 2, 3 вказаного закону розпорядники інформації зобовязані оприлюднювати нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності, проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніше як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.

Повідомлення про скликання сесії відповідачем вивішується згідно п.3.1.5 Регламенту Дніпровської сільської ради на дошці оголошень у відведених для цього місцях. Депутати попереджаються про час та місце проведення пленарного засідання сесії особисто телефоном або в письмовому вигляді. Депутати зобовязанні самостійно перевіряти наявність оголошень про скликання сесії на дошці оголошень.

Сільська ради з питань, що обговорюються, приймає рішення в межах повноважень, наданих їй Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», забезпечує їх виконання, здійснює контроль за впровадження цих рішень у життя (п.3.6.1 Регламенту Дніпровської сільської ради).

Згідно ч. 2 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» рішення ради приймається на її пленарному засіданні після обговорення більшістю депутатів від загального складу, крім випадків, передбачених цим Законом.

Розгляд пропозицій, доповнень та уточнень щодо проектів рішень сільської ради згідно п. 3.6.2 Регламенту Дніпровської сільської ради проводиться після прийняття проекту рішення за основу. Після розгляду пропозицій до прийнятого за основу проекту рішення рада приймає його в цілому.

Відповідно до п. 3.6.8 Регламенту Дніпровської сільської ради оприлюднення рішень відбувається у формі розміщення їх на спеціальній дошці оголошень у приміщенні сільської ради та надсиланням їх за відповідними адресами. Члени територіальної громади мають право ознайомитися із прийнятими радою рішенні у приміщенні сільської ради, подавши про це відповідне звернення.

Згідно ст. 26 ч. 1 п. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання: прийняття рішення щодо дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови у випадках, передбачених Законом.

Під час розгляду питання про дострокове припинення, згідно п. 3.1.8 Регламенту Дніпровської сільської ради, повноважень сільського голови, він зобовязаний передати головування на сесії секретарю ради або обраному радою головуючому.

Відповідно до ст. ч. 1, 2 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» повноваження сільського, селищного, міського голови вважаються достроково припиненими у разі: 1) його звернення з особистою заявою до відповідної ради про складення ним повноважень голови; 2) припинення його громадянства; 3) набрання законної сили обвинувальним вироком щодо нього; 4) порушення ним вимог щодо обмеження сумісності його діяльності з іншою роботою (діяльністю), встановлених цим Законом; 5) визнання його судом недієздатним, безвісно відсутнім або оголошення таким, що помер; 6) його смерті. Повноваження сільського, селищного, міського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

Згідно ч. 3, 7 вищевказаної статті повноваження сільського, селищного, міського голови за наявності підстав, передбачених частиною другою цієї статті можуть бути припинені достроково за рішенням місцевого референдуму або за рішенням відповідної ради, прийнятим шляхом таємного голосування не менш як двома третинами голосів депутатів від загального складу ради. Повноваження сільського, селищного, міського голови припиняються достроково, а відповідна особа звільняється з посади: 1) з підстав, зазначених у частині першій цієї статті, - з дня прийняття відповідною радою рішення, яким береться до відома зазначений факт; 2) з підстав, зазначених у частині другій цієї статті, - з дня прийняття місцевим референдумом або відповідною радою рішення про дострокове припинення повноважень.

Із ч. 2 ст. 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вбачається, що повноваження сільського голови можуть бути також достроково припинені, якщо він порушує Конституцію або закони України, права і свободи громадян, не забезпечує здійснення наданих йому повноважень.

Повноваження сільського голови передбачені в ст. 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», згідно ст. 52 цього ж закону передбачені повноваження виконавчого комітету сільської ради, а в ст. 29 вказаного закону зазначені повноваження щодо управління комунальною власністю виконавчими комітетами сільських рад.

На підставі викладеного суд встановив наступне, що при проведенні пятдесятої сесії шостого скликання Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області та прийнятті рішень №№591, 592, 593, 594 порушено вимоги ст. 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та п. 3.1.1, 3.1.6, 3.2.1, 3.6.2 Регламенту Дніпровської сільської ради, так як в порядок денний вказаної сесії 10.03.2015р. питання по яких прийняті рішення відносно ОСОБА_1 не вносились, як і при внесенні змін в порядок денний при продовженні роботи сесії 19.03.2015р., оскільки в порядок денний внесено тільки пункт шостий «Питання ОСОБА_1», в той час, коли були прийняті рішення щодо обмеження повноважень сільського голови ОСОБА_1, відсторонення її від виконання повноважень сільського голови, дострокового припинення її повноважень та звільнення із займаної посади в порядок денний внесені не були. Проекти рішень по вказаних питаннях відповідно до ст. 3.1.1 Регламенту Дніпровської сільської ради та Закону України «Про доступ до публічної інформації» оприлюднені не були. Відповідно до протоколу пятдесятої сесії від 19.03.2015р. ОСОБА_1 була поновлена на посаді Дніпровського сільського голови, але про прийняте рішення ОСОБА_1 в порядку передбаченому законом повідомлена не була, що потягло за собою не дотримання порядку ведення сесії згідно ст. 46 п. 10 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» та п. 3.1.6 Регламенту сільської ради відповідно до яких сесію веде сільський голова, а від так і прийняття рішень на вказаній сесії в подальшому. Посилання представника відповідача про те, що ОСОБА_1 про внесення в порядок денний питання відносно неї була повідомлена належним чином, спростовується наданим актом про ознайомлення від 11.03.2015р., складеним депутатами сільської ради ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, які були допитані свідками в судовому засіданні та ОСОБА_2, із якого вбачається, що ОСОБА_1 була ознайомлена з повідомленням про оголошення перерви у пятдесятій сесії шостого скликання до 19.03.2015р. 17.00год. Будь-яких даних про те, що на сесію винесені питання про поновлення ОСОБА_1 на посаді та внесення на розгляд сесії пропозицій щодо питань обмеження повноважень сільського голови ОСОБА_1, відсторонення її від виконання повноважень сільського голови, дострокового припинення її повноважень та звільнення із займаної посади, поданий до суду акт не містить.

Відповідно до п. 3.6.2 Регламенту Дніпровської сільської ради процедура прийняття рішень на сесії полягає в прийнятті внесеного проекту рішення за основу, після розгляду пропозицій до прийнятого за основу проекту рішення, рада приймає його в цілому. Із протоколу від 19.03.2015р. пятдесятої сесії Дніпровської сільської ради вбачається, що вказаний порядок прийняття рішень на сесії ради при прийнятті рішень № 591, 592, 593, 594 дотриманий не був, оскільки голосування проведено за основу проектів рішень, а голосування за прийняття рішень в цілому не проводилося.

Із аналізу ст.ст. 26, 42, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якими керувалася сесія ради 19.03.2015р. при прийнятті рішення № 591, вбачається, що ними не передбачено підстав, відповідно до яких поновлена 19.03.2015р. перед прийняттям рішення №591 на посаді голови сільської ради ОСОБА_1, могла бути слідуючим же рішенням обмежена щодо права підпису будь-яких документів від імені Дніпровської сільської ради з 19.03.2015р. без зазначення будь-яких підстав, як і не містять зазначені статті підстав з з цієї ж дати для призначення підписанта від імені сільської ради, в тому числі щодо зміни керівників комунальних підприємств та інших документів та надання повноважень щодо надання документів про внесення змін до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців, а тому суд приходить до висновку, що прийняте пятдесятою сесією шостого скликання Дніпровської сільської ради рішення №591 від 19.03.2015р. є таким, що не ґрунтується на вимогах закону, а тому підлягає скасуванню.

Із протоколу пятдесятої сесії Дніпровської сільської ради від 19.03.2015р. та рішення №592 вбачається, що депутатом ради відповідно до ст. 46 КЗпП України, ст. 22 Закону України «Про державну службу», ст. 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» внесена пропозиція відсторонити від виконання повноважень сільського голови Дніпровської сільської ради ОСОБА_1 з 19.03.2015р., але ні в протоколі, у виступі вказаного депутата, ні в самому рішенні №592 не зазначено, які саме підстави зазначені в статті 46 КЗпП України, статті 22 Закону України «Про державну службу», статтях 26, 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» стали підставами для прийняття вказаного рішення, а тому рішення №592 прийняте без передбачених законом підстав, чим порушені права та інтереси позивача, які підлягають захисту, шляхом визнання зазначеного рішення протиправним та його скасування.

Як вбачається із рішення №593 Дніпровської сільської ради пятдесятої сесії шостого скликання від 19.03.2015р. повноваження Дніпровського сільського голови Білозерського району Херсонської області ОСОБА_1 достроково припинені та її звільнено із займаної посади з 19.03.2015р. із підстав передбачених пунктом 16 частини статті 26, статті 59, частин 2, 3, 7 статті 79 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Обставини зазначені у рішенні №593 від 19.03.2015р., як підстави для дострокового припинення повноважень позивача, як сільського голови та звільнення її із займаної посади неодноразово досліджувались судами, що підтверджується постановами Білозерського районного суду Херсонської області від 15.04.2014р. справа № 648/1091/14-а, від 04.08.2014р. у справі №648/1715/14-а, від 27.10.2014р. у справі №648/4124/14-а, від 14.01.2015р. у справі №648/5637/14-а, від 17.03.2015р. у справі №648/311/15-а, прийнятими постановами суду рішення Дніпровської сільської ради про дострокове припинення повноважень та звільнення ОСОБА_1 із займаної посади визнавались протиправними та скасувались, з поновленням ОСОБА_1 на посаді голови Дніпровської сільської ради.

Враховуючи те, що рішення №560 від 14 січня 2015р. позачергової сорок восьмої сесії шостого скликання Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області про дострокове припинення повноважень Дніпровського сільського голови та звільнення з посади ОСОБА_1, яке постановою суду, яка набрала законної сили 28.03.2015р., визнано протиправним та скасовано, та рішення №593 від 19.03.2015р. містять одні і тіж самі аналогічні підстави, згідно яких рада прийняла і аналогічні рішення, беручи до уваги, що відповідачем належними та допустимими доказами не доведено будь-яких інших, відмінних, крім тих, які зазначені в прийнятих радою рішеннях №560 і №593, обставин і підстав, то суд приходить до висновку, що відповідачем, який заперечував проти позову в судовому засіданні не доведено та не доказано правомірності прийнятого рішення №593 від 19.03.2015р., а позивачем навпаки, належними та допустимими доказами доведено порушення своїх прав прийняттям протиправного рішення відповідачем, а тому вимоги позивача про визнання протиправними та скасування рішення №593 та прийнятого на підставі його рішення №594 від 19.03.2015р. пятдесятьої сесії шостого скликання Дніпровської сільської ради підлягають задоволенню.

На підставі викладеного суд приходить до висновку, що прийняття рішень №591, 592, 593, 594 пятдесятої сесії Дніпровської сільської ради прийняті необґрунтовано, без передбачених законом підстав, з порушенням процедури проведення сесії, їх прийняттям порушені права позивача, які підлягають захисту шляхом визнання вказаних рішень протиправними та їх скасування, з поновленням ОСОБА_1 на посаді Дніпровського сільського голови.

В той же час, вимоги позивача про визнання протиправним та скасування розпорядження секретаря Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області ОСОБА_2 № 32-р від 24.03.2015р. задоволенню не підлягають, оскільки на час його винесення секретар сільської ради діяла при винесені вказаного розпорядження в межах своїх повноважень відповідно до вимог статей 50, 46, 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

Керуючись ст.ст. 2, 7-9, 158, 160 - 163, 167, 256 КАС України, на підставі Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», суд, -

п о с т а н о в и в:

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправними та скасувати рішення №591, 592, 593, 594 від 19 березня 2015 року п'ятдесятої сесії шостого скликання Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області.

Поновити ОСОБА_1 на посаді сільського голови Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області.

Допустити негайне виконання постанови в частині поновлення ОСОБА_1 на посаді сільського голови Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області.

В частині визнання протиправним та скасування розпорядження секретаря Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області ОСОБА_2 №32-р від 24.03.2015 року про скликання пятдесят першої сесії Дніпровської сільської ради Білозерського району Херсонської області відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через Білозерський районний суд Херсонської області шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня проголошення рішення.

Головуючий : А.В. Коваленко