02.06.2015 Справа № 363/259/15-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 червня 2015 року Вишгородський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Підкурганного В.В.
при секретарі Слободенюк Ю.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вишгороді Київської області цивільну справу за позовом Комунального підприємства житлового і комунального господарства Вишгородської міської ради до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення боргу за послуги з утримання будинку та прибудинкової території,
ВСТАНОВИВ:
у січні 2015 року позивач звернувся до суду із позовом у якому просив стягнути з відповідачів заборгованість за послуги з утримання будинку та прибудинкової території у розмірі 7 497 грн. та судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 243 грн. 60 коп.
Свої вимоги обґрунтовував тим, що КП Житлово і комунальне господарство Вишгородської міської ради виконує зобовязання з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій житлового фонду комунальної власності м. Вишгорода згідно з Законом України «Про житлово комунальні послуги» та рішення Вишгородської міської ради від 3 липня 2003 року № 186 та 15 листопада 2012 року № 291 про встановлення вартості послуг на житлово-комунальні послуги з утримання будинків, споруд та прибудинкових територій.
Багатоквартирний будинок, в якому знаходиться помешкання відповідачів, входить до переліку обєктів, обслуговування яких здійснює комунальне підприємство міста.
Відповідно до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні виконання рішень місцевих рад є обовязковими для виконання».
Відповідачі проживають в ІНФОРМАЦІЯ_1. Позивач КП Житлово і комунальне господарство Вишгородської міської ради, належним чином виконує свої зобовязання перед відповідачами, а відповідачі не розраховується своєчасно за наданні їм послуги у звязку з чим виникла заборгованість за послуги з утримання будинку та прибудинкової території за період з червня 2009 року по грудень 2014 року включно у розмірі 7 497 грн.
Представник позивача в судове засідання не зявився, направив на адресу суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позов підтримав, просив його задовольнити з викладених у ньому підстав.
Відповідачі у судове засідання не прибув. Про день, час розгляду справи повідомлялася у встановленому законом порядку, причини неявки суду не відомі. Заперечення (пояснення) щодо заявлених позовних вимог від відповідача на адресу суду не надходили.
Відповідно до частини 4 статті 169 ЦПК України, у разі повторної неявки у судове засідання відповідача повідомленого належним чином, суд вирішує справу на підставі наявних в ній даних чи доказів (постановляє заочне рішення).
Відповідно до статті 224 ЦПК України, зокрема, у разі неявки у судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло зави про розгляд справи за його відсутності, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд дійшов наступного.
Так, судом встановлено, що відповідачі по справі проживають в ІНФОРМАЦІЯ_1 та отримують послуги з утримання будинку та прибудинкової території.
Рішенням Вишгородської міської ради Київської області від 3 липня 2008 року № 186 та рішенням Вишгородської міської ради від 15 листопада 2012 року № 291 про коригування тарифів на послуги було встановлено тарифи на послуги з утримання будинку та прибудинкової території у м. Вишгороді КП житлового і комунального господарства Вишгородської міської ради. Саме із затверджених зазначеними рішеннями тарифів і здійснювався розрахунок заборгованості за надані послуги, у тому числі і громадянину ОСОБА_4 ОСОБА_5 (а.с. 6-8).
Згідно довідки виданої КП Житлового і комунального господарства Вишгородської міської ради від 27 листопада 2014 року № 2206 в квартирі АДРЕСА_1 зареєстровані та мешкають ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3
В той же час, особовий рахунок відкрито на гр. ОСОБА_1 (а.с. 9).
Відповідно до розрахунку нарахувань за комунальні послуги по квартирі № 41 в будинку № 2 по Хмельницького в м. Вишгороді Київської області виникла заборгованість за період з січня 2008 року по грудень 2014 року у розмірі 7497 грн. (а.с. 3-5).
З огляду на встановлені обставини судом зазначається наступне.
Відповідно до статті 1 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до частини 1 статті 3 ЦПК кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Відповідно до статті 213 ЦПК України рішення суду повинно бути законним і обґрунтованим.
Так, законним є рішення, яким суд, виконавши всі вимоги цивільного судочинства, вирішив справу згідно із законом. Обґрунтованим є рішення, ухвалене на основі повно і всебічно з'ясованих обставин, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
Статтями 64, 68 ЖК України передбачено, що споживач зобов'язаний своєчасно (щомісяця) сплачувати комунальні послуги.
Статтями 20, 21 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» визначені обов'язки споживача та виконавця житлово-комунальних послуг. Зокрема, обов'язком споживача є укладення договору на надання житлово-комунальних послуг, підготовленого виконавцем на основі типового договору, а також оплата житлово-комунальних послуг у строки, встановлені договором або законом, а обов'язком виконавця - надання послуг вчасно та відповідної якості згідно із законодавством та умовами договору, а також підготовка та укладення зі споживачем договору про надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання. Крім того, споживач послуг зобовязаний оплачувати послуги згідно вимог закону чи договору.
Статтею 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Законом України «Про житлово-комунальні послуги» визначено основні засади організаційних, господарських відносин, що виникають у сфері надання та споживання житлово-комунальних послуг між їхніми виробниками, виконавцями і споживачами, а також їхні права та обов'язки.
Згідно статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил; внутрішньобудинкові системи - мережі, арматура на них, прилади та обладнання, засоби обліку та регулювання споживання житлово-комунальних послуг, які знаходяться в межах будинку, споруди; утримання будинків і прибудинкових територій - господарська діяльність, спрямована на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи щодо забезпечення експлуатації та/або ремонту жилих та нежилих приміщень, будинків і споруд, комплексів будинків і споруд, а також утримання прилеглої до них (прибудинкової) території відповідно до вимог нормативів, норм, стандартів, порядків і правил згідно із законодавством. Предметом регулювання відповідно до статті 3 вказаного Закону є правовідносини, що виникають між виробниками, виконавцями, споживачами у процесі створення, надання та споживання житлово-комунальних послуг.
Статтею 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» врегульовано, що залежно від функціонального призначення житлово-комунальні послуги поділяються на:
1) комунальні послуги (централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, газо- та електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо);
2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо);
3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо);
4) послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо).
Обов'язком виконавця є забезпечення своєчасності та відповідної якості житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору, в тому числі шляхом створення систем управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів; контроль за технічним станом інженерного обладнання будинків, квартир, приміщень; підготовка та укладання із споживачем договір на надання житлово-комунальних послуг з визначенням відповідальності за дотримання умов його виконання згідно з типовим договором; надання в установленому законодавством порядку необхідної інформацію про перелік житлово-комунальних послуг, їх вартість, загальну вартість місячного платежу, структуру цін/тарифів, норми споживання, режим надання житлово-комунальних послуг, їх споживчі властивості тощо; своєчасне проведення підготовки жилого будинку і його технічного обладнання до експлуатації в осінньо-зимовий період; розгляд у визначений законодавством термін претензії та скарги споживачів і проведення відповідних перерахунків розміру плати за житлово-комунальні послуги в разі їх ненадання або надання не в повному обсязі, зниження їх якості; утримання в належному технічному стані, здійснення технічного обслуговування та ремонту внутрішньобудинкових мереж, вживати заходів щодо ліквідації аварійних ситуацій, усунення порушень якості послуг у терміни, встановлені договором та/або законодавством; сплата споживачу компенсацію за перевищення встановлених термінів проведення аварійно-відновлювальних робіт у розмірі, визначеному договором або законодавством; ведення та облік вимог (претензій) споживачів у зв'язку з порушенням порядку надання житлово-комунальних послуг, зміною їх споживчих властивостей та перевищенням термінів проведення аварійно-відновлювальних робіт;своєчасне за власний рахунок проведення роботи з усунення виявлених неполадок, пов'язаних з отриманням житлово-комунальних послуг, що виникли з його вини.
Однак, відповідачами порушено встановлені зобовязання по оплаті наданих комунальних послуг, що є підставою для його притягнення до цивільно-правової відповідальності, як осіб, що мають заборгованість перед позивачем.
З огляду на зазначені правовідносини, що виникли між сторонами, суд вважає, що право позивача є порушеним, а тому підлягає захисту.
Згідно частини 1 статті 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Таким чином, з відповідачів по справі на користь позивача підлягає солідарному стягненню сума витрат понесених позивачем по справі, а саме: витрати по сплаті судового збору у розмірі 243 грн. 60 коп.
Керуючись статтями 209-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
позов Комунального підприємства житлового і комунального господарства Вишгородської міської ради до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення боргу за послуги з утримання будинку та прибудинкової території - задовольнити.
Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь Комунального підприємства житлово і комунального господарства Вишгородської міської ради заборгованість за послуги з утримання будинку та прибудинкової території за період з червня 2009 року по грудень 2014 року включно у розмірі 7 497 грн., судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 243 грн. 60 коп., а всього стягнути 7740 (сім тисяч сімсот сорок) грн. 60 коп.
Заочне рішення може бути переглянуте Вишгородським районним судом Київської області за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом 10 днів з дня отримання його копії.
Заочне рішення набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України.
Суддя